Sari la conținut

Se poate conduce scuter de 125 cu A1 daca el este inmatriculat ca moped la primarie?


AlexVanca
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...

Tu consideri ca este corecta situatia asta?

Daca raspunsul tau este DA, atunci mergi asa mai departe si norocul tau daca te opreste unul de la Rutiera. Nu ai facut tu falsul...daca este fals in acte; nu cred ca intra direct la fals in acte in Justitie.

Daca raspunsul tau este NU atunci trebuie urmate procedurile de inmatriculare.

 

Oricum, situatia este interesanta si te rog sa ne tii la curent cu noutatile. 

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conform legii, moped: nu depasteste 50cc, nu depaseste 45km/h, maxim 4kw putere. tu ai 125. Cam ce crezi, e legal, sau nu e? Iti raspund, nu e, de nici o culoare ,legal. Risti mult, mergand cu el asa. LA primul control, ai sanse sa ramai fara permis, plus alte distractii, de ordin legal.

Daca scuterul are actele ok, bat cu seriile de sasiu-motor, ia si fa i RAR, si mergi la politie sa il inmatriculezi. Nu te juca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 11.06.2019 la 14:58, AlexVanca a spus:

Salut. Curand am luat permisul de A1 si am un scuter de 125cc. Problema este ca in acte este trecut cu motor de 125cc dar este inregistrat la primarie ca moped. Pot merge asa cu el, se considera fals in acte? Sau trebuie inmatriculat la RAR?

Daca intrebarea nu este la mishto, inseamna ca imaturitatea este crasa.

Atunci nu ma mai mira imbecilii care-si gonesc la miezul noptii gioarsele cu tobe zgomotoase...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
On 11.06.2019 at 14:58, AlexVanca said:

Salut. Curand am luat permisul de A1 si am un scuter de 125cc. Problema este ca in acte este trecut cu motor de 125cc dar este inregistrat la primarie ca moped. Pot merge asa cu el, se considera fals in acte? Sau trebuie inmatriculat la RAR?

Actele nu sunt false, sunt doar gresite. Erau false daca le printai tu la calculator. Ale tale sunt eliberate de o institutie a statului.

Daca esti prins, risti sa stai fara scuter pana se lamureste problema actelor, si cam atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...