Sari la conținut

15 iunie: Serbia-Muntenegru-Italia (1-st ride)


M.D.
 Share

Postări Recomandate

Cat călătorești zilnic acum când este f cald?

Ca să fie și vacanta, eu mi-a propus sa plec dimineața la 8-9 și la maxim 12-13 sa încep sa caut cazare, mâncare apoi sa vizitam liniștiți zona în care am ajuns. 

Editat de M!ha!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

12 hours ago, M!ha! said:

Cat călătorești zilnic acum când este f cald?

Incerc sa zbor prin serbia. Trebuie sa fiu pe 23 in Sicilia si vreau sa stau mai mult in Muntenegru asa ca plec de dimineata cat de repede pot si seara caut cazare pe drum. Mai fac opriri in anumite zone daca imi plac peisajele. Vreau sa dorm doar o noapte la sarbi...apoi merg pe ideea ta 😁 ca zici bine.

Acum depinde si ce drumuri gasesti. Azi am mers numai cu 50-60 de la Smederevo la Topola. Urat drum.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

6 hours ago, M!ha! said:

Unde ești? 

Muntenegru! 😍 Serbia la dunare nu merita oprit nici Smederevo nu mi s a parut oau. Dar dupa, si Muntenegru nu am cuvinte...

Acum sunt in Bar, m am intors din Kotor, e trafic mult. Mai am 2 ore de balaceala si apoi iau ferry ul. 150 € Am cumparat aseara bilet pe la un 19:30. 2 persoane si un motor.

Camera in Bar 30 euro cu micdejun 2 pers. Se gaseste si camping  dar eram praf si nu am mai avut chef sa caut.

P_20190618_193840.jpg

P_20190618_122814.jpg

P_20190617_105310.jpg

P_20190618_161149.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 19.06.2019 at 16:23, M!ha! said:

Sa revii cu poze de pe Ferry. 

Asfalt uscat. 

Thks!  Pe ferry ne am lipit de un spaniol, ceh si noi 2, romani. Ne am inteles de minune 😂. Mai ales cu cehul.

IMG-20190620-WA0042.jpg

IMG-20190620-WA0040.jpg

P_20190620_052255.jpg

FB_IMG_1561008042015_1.jpg

20190620_204734-ANIMATION.gif

P_20190619_193018.jpg

P_20190620_085344.jpg

Camping internazionale- Marina di Ginosa. 20 euro 2 oameni si motor plus cort. 5 euro de persoana, 3 cortul, 6 motorul, 1 taxa turism. Apa calda, liniste priza la chiuveta pe undeva. In 3 minute ajung pe plaja, curata, calda si pustiu ca nu e sezon inca. 

In sezon preturilemai cresc cu 1€de pers. Iulie si august

P_20190620_142946.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E misto in asemenea calatorii ca te intalnesti cu altii.

Observ ca ai ceva bagaje. :)  Nu ma asteptam sa fie asa ieftin campingul. 

Editat de M!ha!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt, sunt ,bagaje... cort si sac de dormit, haine pt 2 si altele care s au adunat. 

Ieftin dar restaurante scumpe si alimentara la fel, putin mai scump decat la noi. Oricum ...se merita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 21.06.2019 la 10:21, M.D. a spus:

Thks!  Pe ferry ne am lipit de un spaniol, ceh si noi 2, romani. Ne am inteles de minune 😂. Mai ales cu cehul.

 

IMG-20190620-WA0040.jpg

 

Putine motoare pe ferry, eu cand am fost de la greci pana in Venetia (24 de ore de mers, mult, foarte mult) erau mult mai multe, vezi poza

 

2016-08-05 07.18.55.jpg

Editat de danytm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Man , sunt praf. Mai am 1 ora si ajung la capat. In Spania sunt...ajung in Orihuela. I am dat de ieri de la 12, o ora de somn pe la 5 dimineata. 3 saptamani pe drum dar eram satul dupa doua :)).  Ma bucur ca am scapat de Italia, se circula ca in India... Am intrat un pic in Alpi din Italia in Franta...frumos! 

Trebuie sa verific scimbatorul de viteze intra singur din 1-a pe liber, uneori. Si carie tot in 1 a. 

Visez la un pat si un dush.

Tu ai plecat sau urmeaza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, M.D. a spus:

Trebuie sa verific scimbatorul de viteze intra singur din 1-a pe liber, uneori. Si carie tot in 1 a. 

 

Eu ti-am zis ca tomberoanele astea de VN se strica repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, M.D. a spus:

Man , sunt praf. Mai am 1 ora si ajung la capat. In Spania sunt...ajung in Orihuela. I am dat de ieri de la 12, o ora de somn pe la 5 dimineata. 3 saptamani pe drum dar eram satul dupa doua :)).  Ma bucur ca am scapat de Italia, se circula ca in India... Am intrat un pic in Alpi din Italia in Franta...frumos! 

Trebuie sa verific scimbatorul de viteze intra singur din 1-a pe liber, uneori. Si carie tot in 1 a. 

Visez la un pat si un dush.

Tu ai plecat sau urmeaza?

Pfuu, 3 săptămâni s-au împlinit pe drum? Mai baga  poze și povestește când te liniștești. 

Ramai acolo, spuneai ca emigrezi sau este și drumul de întoarcere? 

Eu sunt la, Zadar. Am plecat de  5-6 zile. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...