Sari la conținut

Identificare banjo bolt intrerupator


wtf?
 Share

Postări Recomandate

Salut baieti,

 

Mi s-a retezat cablul care iese din banjoul pompei de frana Brembo RCS 19. 

Bunul nostru coleg @TNG m-a ajutat cu identificarea piesei, banjo bolt intrerupator s-ar numi necazul.

Am nevoie de putin ajutor sa identific dimensiunea si pasul acestui banjo si eventual un link doua din Romania sa pot comanda aceasta piesa.

 

Multumesc

 

64386184_1182226941955406_2010440935325827072_n.jpg

64292006_1296753643839154_7604446829740032000_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru pompe / etriere brembo surubul banjo are filet de M10 x 1 (cel putin la ce e montat pe KTM).

poti masura usor cu un subler diametrul exterior al surubului si pasul intre filete.

Daca asta e dimensiunea corecta si daca ai un singura conducta de frana conectat la pompa, poti folosi surubul KTM OEM (vezi pe ktmexc.ro , piesektm.ro ...)

alternativ poti pune un banjo simplu, fara senzor de presiune si un intrerupator specific pt pompa brembo (probabil identic cu ce e pe ktm)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci pepsi.

Posibil sa fi gasit la Bardak Motors dupa cotele tale, merg maine la ei la magazin sa verific si revin cu info, poate va mai avea altcineva nevoie de informatia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, 

 

pt brembo banjoul are pasul 1.00 x M10. am avut unul china care si-a dat duhul si am cumparat altul de la baietii astia

 

https://www.moto-gear.ro/senzor-goodridge-hidraulic-frana-10mmx10-inox-produs-4582

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La RCS19-le meu contactorul pentru stopul pe frana este din acela tip "click", actionat direct de maneta. Nu este senzor de presiune pus in banjo.

Poate mergi pe varianta aceasta, si ai rezolvat problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...