Jump to content
Sign in to follow this  
Kagemusha

7. Gran Premi Monster Energy de Catalunya

Recommended Posts

Si uite asa si-a anulat Loredana sansa intoarcerii la Yamaha dupa esecul cu Onda :)) Aprilia scrie pe el.

Posted (edited)

Nu vreau sa ma gandesc cate plue si-a primit mama lu' Lorenzo. Clar, astazi ambitia i-a depasit talentul, ca sa citez un clasic in viata, care se ocupa cu pescuitul. In schimb, pentru munca in echipa, Honda ii va prelungi contractul. Bravo Lorenzo!! Noutatile ergonomice pe care le-a primit, deja dau rezultate.. :D  Cred ca nu gresesc prea mult, daca spun ca a ingropaat definitiv sezonul asta. 

Petrux ne-a reamintit ca italienii sunt inventatorii defensivei catenaccio. Incredibil cum a putut sa se apere.. l-a impins la disperare pe Rins. 

Rins era sa o comita urat! 

Eroul cursei, Quartararo! Foarte clever cum a gestionat cursa. Il astept pe Method cu aprecieri referitoare la performanta francezului. 

Abia astept declaraatiile lui Dovi, Rossi, Vinales.. 

Edited by xt600

Lorenzo si-a facut treaba la Honda, banii sunt deja meritati.

Marq a felicitat echipa, a zis ca planurile au functionat. 

evident, e o gluma. 

La cum a mers Marq, era oricum victoria lui.

Chiar acum, warlock a spus:

Daca nu lovea Lorenzo, nu fi asa sigur... 

Acum 2 minute, warlock a spus:

Cam ai dreptate,Ducati nu avea ritm pentru a sta cu Marc și nici yamaka nu au fost chiar rachete(evident,cele rămase în cursa), însă nu se știe ce se putea întâmpla

Cu toate că Quartararo merită felicitări, eu cred că nu termina în primii 5 dacă cei patru nu cădeau. My 2 cents... 

Cea mai haioasă chestie, afară de căzăturile în lanț mi s-a părut faptul că Crashlow a comis-o din nou... 

Rezumatul cursei: 

Erau simpatici comentatorii romani care se mirau ca TOTI comisarii (cel mai probabil spanioli) de cursa s-au repezit spre mobra lui Ros. Serios? Cand au castigat Lore sau Vin ultimul concurs de polutaritate?

PS: ar trebui sa ma las de uitat la curse. Taman in momentul in care ziceam ca o sa fie misto intre Cal si Miller, s-a dus brit-ul la joaca in pietris...

PPS: foarte smart Fabio!

Lorenzo, omul cursei anul trecut, omul cursei si anul asta! :))

FMM Lore. Prima cursa pe care o vad live pe circuit si m-am uitat la marc cum trece de 23 de ori pe langa mine nestingherit. Una peste alta foarte misto experienta dar mamba berbecul a ucis spectacolul...

Acum 17 minute, thesaw a spus:

FMM Lore. Prima cursa pe care o vad live pe circuit si m-am uitat la marc cum trece de 23 de ori pe langa mine nestingherit. Una peste alta foarte misto experienta dar mamba berbecul a ucis spectacolul...

😂 imi pare rau pentru tine, rad pt ca exact asta zicea prietena" cum o fi sa te duci la MGP si Lore sa.ti tavaleasca toti favoritii, cobori la boxe si.l alergi

Acum 3 ore, the mentalist a spus:

Lorenzo, omul cursei anul trecut, omul cursei si anul asta! :))

Foarte perseverent....

Probabil cel mai bun rezultat hrc 2019

E bun lorenzo,cu greu poti sa scoti principalii piloti dintr-o lovitura

Hrc sarbatoreste si fac pariu ca lorenzo e invitat.

Acum 54 minute, Djenavar a spus:

😂 imi pare rau pentru tine, rad pt ca exact asta zicea prietena" cum o fi sa te duci la MGP si Lore sa.ti tavaleasca toti favoritii, cobori la boxe si.l alergi

Crede-ma ca si-a luat la p*li ... Chiar si in tribuna principala 50% erau fani 46

Vinales vrea capul lui Lorenzo: https://www.motorsport.com/motogp/news/vinales-lorenzo-crash-rookie-mistake/4475787/

Rossi este insa cerebral. Probabil il ajuta mult experienta pe care a avut-o cu Stoner, 

Acum 11 minute, P T R a spus:

E bun lorenzo,cu greu poti sa scoti principalii piloti dintr-o lovitura

Hrc sarbatoreste si fac pariu ca lorenzo e invitat.

Eh, amu' ca lucrurile s-au consumat si le putem privi la rece, nu putem spune despre Lorenzo ca este genul de pilot iresponsabil. Daca la clasa 250 mai avea derapaje, la clasa mare este unul dintre cei mai curati piloti. Acum a gresit, pur si simplu.. s-a lacomit la depasirea asupra lui Vin. Gresala de incepator, dar totusi o gresala...  

Mai degraba Rins a avut astazi un pilotaj cam agresiv. La al doilea incident cu Petrucci putea iesi urat. 

De Dovi imi pare cel mai rau. Are baiatul asta un ghinion de a fi scos de alti piloti, ceva de speriat. Iann a jucat popice cu el, Lorenzo la fel, parca si Pedrosa. Curse si poate sansa unui titlu, compromise de greselile altora. 

La Mugello, după ce a căzut Rossi, am plecat. Asta e.

Aveam de ajuns la Menton.

Ca de obicei, Moto3 salveaza spectacolul. 

Marquez junior ucide spectacolul la Moto2 iar big brother la MGP.

Pe Bagnaia nu-l vad bine in 2020.

Marquez ii vaneaza locul.

Abraham e Inca un nene care nu stiu ce cauta in Moto GP.

Interesant a fost si we celor de la Aprilia. Atunci cand nu crapa electronica pe linia boxelor, reusesc sa se darame in familie...

12 minutes ago, Gixu. said:

Știe tată-său, că el este cel cu mălaiu'... 

Acum 54 minute, Gixu. a spus:

Pe Bagnaia nu-l vad bine in 2020.

Marquez ii vaneaza locul.

Fra'su il sfatuia sa aibe rabdare, sa ajunga la o echipa de top. Nu m-ar mira ca dupa prestatiile din ultimul timp sa nu i se faca loc din 2021  chiar la HRC. Ar fi locotenentul perfect pentru fratior. Raman insa la parerea ca este un pilot de pluton, nu are stofa de pilot de uzina. 

Abraham este baiatul cu valiza. Sau baiatul lui tata.. ;) 

Acum 2 ore, xt600 a spus:

"Honestly, this corner is always difficult but come on, you are fourth in the first lap, you can overtake me in straight, we are slow."

vinales pare foarte resemnat vizavi de performantele yamaha in linie dreapta

Posted (edited)
Acum 15 minute, prafrau a spus:

vinales pare foarte resemnat vizavi de performantele yamaha in linie dreapta

Da. De aceea era atat de vehement impotriva lui Lorenzo..

Cat despre Yamaha, la ora actuala si Suzuki este peste ea ca top speed, insa sta bine pe viraje, pe franare si pare ca a mai imbunatatit ceva si la iesirea din viraj. Dar pe linia dreapta este jalnica.. 

Edited by xt600

pfff.. cat noroc are aata a lu' Marquezu... din pacate eu cred ca, cam aici sa jucat titlu... 37 de puncte in conditiile actuale.! .. aproape imposibil de recuperat... de data aata titlul lui Marq o sa fie caatigat si pe noroc cu carul....si Lorenzo aata stie sa omaoare spsctacolul prin mai multe metode... 

A avut noroc cu carul, in ceea ce priveste crash-ul lui Lorenzo, a fost ajutat bine si de Petrucci, care i-a tinut in spate pe lupii tineri, dar nu se poate spune ca titlul va fi castigat cu noroc. Omul domina copios. Cu sau fara ajutorul indirect al altor piloti, titlul tot la el se duce, diferenta este data doar de momentul in care ,matematic, va deveni campion. 

mda... m am exprimat putin gresit.. vroiam sa zic ca dupa ce ca domina oricum campionatul mai are si noroc cu carul... dar asta e! ... doar un context nefavorabil lui Marq mai poate raaturna situatia... pana atunci...ne bucuram de lupta ptr locul 2...😁.. si eventualele dueluri neasteptate... sincer cu tot bowling ul lui Lorenzo m as bucura daca ar incepe sa mearga bine si sa fie si el acolo in primii 5, 6...