Sari la conținut

Bmw concept R18


gast
 Share

Postări Recomandate

@Fiziflash studiaza un pic modelele BMW fabricate intre 1935-1950 si vei intelege, cand vei vedea liniile si proportiile lor o sa-ti dai seama de ce acest concept este departe de a fi unul reusit. Iata o comparatie ca sa intelegi de ce R18 nu are nici o legatura cu modelele vechi:

 

bmw-r5-201512-web-07-1170x780.thumb.jpg.e7b024ed89377794ad15c6bf255aa5c0.jpg

 

r18.thumb.jpg.b0477cf9fab886f218688765c75bb140.jpg

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 17.06.2019 at 8:44, Nguyen said:

studiaza un pic modelele BMW fabricate intre 1935-1950 si vei intelege, cand vei vedea liniile si proportiile lor o sa-ti dai seama de ce acest concept este departe de a fi unul reusit.

 

În apărarea lor, o motocicletă cu un motor de 1800cc nu poate avea aceleași proporții ca una cu unul de 500. Apoi nici celelalte concepte create în jurul acestui motor nu sunt neapărat estetice. Interesante, da - frumoase, nu.

 

Alternativă la H-D pentru cei cărora nici Indian nu le satisface ego-ul. Va fi scumpă și se va vinde.  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, mucix a spus:

😧

 

Te-am lovit?

Acum 3 ore, PzKpfW a spus:

 

În apărarea lor, o motocicletă cu un motor de 1800cc, nu poate avea aceleași proporții ca una cu unul de 500.

 

De ce are nevoie o motocicleta de motor de 1800cmc?

 

Acum 3 ore, PzKpfW a spus:

Alternativă la H-D pentru cei cărora nici Indian nu le satisface ego-ul. Va fi scumpă și se va vinde.  

 

Exact ce spuneam, e facuta pentru fitzobaicari, nu pentru cunoscatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, Nguyen a spus:

 

Te-am lovit?

Eu chiar credeam că am personalitate. Am făcut și dragoste când eram mai mic.

 

De ce are o motocicleta nevoie de motor de 1800? De ce are o mașină nevoie de unul de 7200? Sau o tanti de pantofi de 2k euro? Plm, unii oameni vor mai mult. More is better.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, mucix a spus:

Eu chiar credeam că am personalitate. Am făcut și dragoste când eram mai mic.

 

De ce are o motocicleta nevoie de motor de 1800? De ce are o mașină nevoie de unul de 7200? Sau o tanti de pantofi de 2k euro? Plm, unii oameni vor mai mult. More is better.

Mai conduci si W800. Clar esti si hipster! :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, mucix a spus:

Eu chiar credeam că am personalitate.

 

E posibil sa ai, dar la fel de posibil este sa nu ai personalitate si tu sa fii convins ca ai. Din observatiile mele corporatistii sunt cele mai anoste persoane, no offence.

 

Chiar acum, mucix a spus:

Am făcut și dragoste când eram mai mic.

 

Cu tine insuti nu se pune.

 

Chiar acum, mucix a spus:

 

De ce are o motocicleta nevoie de motor de 1800? De ce are o mașină nevoie de unul de 7200? Sau o tanti de pantofi de 2k euro? Plm, unii oameni vor mai mult. More is better.

 

S-a intamplat sa am doua masini identice, una cu motorizare de 2000cmc si 4 cilindri si una cu motorizare de 2800cmc in sase cilindri. Am ajuns la concluzia ca cea cu motor de 2000cmc era foarte echilibrata in timp ce cea cu motor de 2800cmc era prea grea de fata.

 

More is better? Nu.

Acum 7 minute, mucix a spus:

More is better.

 

Una tare, imi aduc aminte de un pretenar cu Intruder de 1800, ce mandru era el cand incetinea si pac trage pe dreapta. Se uita pe telefon si isi da seama ca trebuie sa intoarca dar strada era ingusta si nu putea sa intoarca dintr-o bucata. Pana a intors-o a transpirat, mai avea un pic si se dadea jos de pe ea ca sa o impinga dar era prea mandru pentru asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Nguyen a spus:

 

E posibil sa ai, dar la fel de posibil este sa nu ai personalitate si tu sa fii convins ca ai. Din observatiile mele corporatistii sunt cele mai anoste persoane, no offence.

 

 

Cu tine insuti nu se pune.

 

 

S-a intamplat sa am doua masini identice, una cu motorizare de 2000cmc si 4 cilindri si una cu motorizare de 2800cmc in sase cilindri. Am ajuns la concluzia ca cea cu motor de 2000cmc era foarte echilibrata in timp ce cea cu motor de 2800cmc era prea grea de fata.

 

More is better? Nu.

1. Pai vinde-ti SV-ul si ia-ti un Rebel de 300 daca more is not better! 2. Esti observator de corporatisti? Asta e un fel de bird-watcher? Stai cu binoclul in  Pipera si ii analizezi?Ai un loc anume?  :)) 3. Si on topic. E doar un concept. Motocicleta de serie nu va arata asa. E lesne de inteles de ce are motor de 1800. Nu-ti place? Nu-i bai! Nu crapa nimeni daca iti place sau nu! :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, Nocturnus85 a spus:

1. Pai vinde-ti SV-ul si ia-ti un Rebel de 300 daca more is not better!

 

Ma gandesc serios sa-mi iau un scuter, unul de 50 sau 125. Adica ce, daca am motor mare imi cade rangul daca merg si cu un scuter?

 

Acum 1 minut, Nocturnus85 a spus:

2. Esti observator de corporatisti? Asta e un fel de bird-watcher? Stai cu binoclul in  Pipera si ii analizezi?Ai un loc anume?  :))

 

Ii mai intalnesc ocazional, mai ales pe la adunari de moto, ii recunosti imediat.

 

Acum 1 minut, Nocturnus85 a spus:

 

3. Si on topic. E doar un concept. Motocicleta de serie nu va arata asa. E lesne de inteles de ce are motor de 1800. Nu-ti place? Nu-i bai! Nu crapa nimeni daca iti place sau nu! :)))

 

Nu ma intereseaza daca crapa cineva sau nu, mi-am expus parerea fata de mizeria asta de concept, eu il consider o mizerie. Altii il pot considera o bijuterie, chiar daca nu e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 49 minute, Nguyen a spus:

 

E posibil sa ai, dar la fel de posibil este sa nu ai personalitate si tu sa fii convins ca ai. Din observatiile mele corporatistii sunt cele mai anoste persoane, no offence.

prostii care isi dau constant cu parerea sunt mai cacao decat corporatistii.

Acum 49 minute, Nguyen a spus:

 

S-a intamplat sa am doua masini identice, una cu motorizare de 2000cmc si 4 cilindri si una cu motorizare de 2800cmc in sase cilindri. Am ajuns la concluzia ca cea cu motor de 2000cmc era foarte echilibrata in timp ce cea cu motor de 2800cmc era prea grea de fata.

ai 2 gunoaie.. unu e mai putred ca altu

Acum 49 minute, Nguyen a spus:

 

More is better? Nu.

ai muscat-o si tu p'aia cu "marimea nu conteaza" ??? urmatoarea e " se intampla la toti barbatii" ...

Acum 49 minute, Nguyen a spus:

 

Una tare, imi aduc aminte de un pretenar cu Intruder de 1800, ce mandru era el cand incetinea si pac trage pe dreapta. Se uita pe telefon si isi da seama ca trebuie sa intoarca dar strada era ingusta si nu putea sa intoarca dintr-o bucata. Pana a intors-o a transpirat, mai avea un pic si se dadea jos de pe ea ca sa o impinga dar era prea mandru pentru asta.

iar tu erai cu iju si l-ai intors ca bossu pe crick?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Nguyen a spus:

 

De ce are nevoie o motocicleta de motor de 1800cmc?

Pentru ca cifre.

Pentru un non motociclist 600cmc e "asa putin?"

 

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, Nguyen a spus:

 

E posibil sa ai, dar la fel de posibil este sa nu ai personalitate si tu sa fii convins ca ai. Din observatiile mele corporatistii sunt cele mai anoste persoane, no offence.

 

S-a intamplat sa am doua masini identice, una cu motorizare de 2000cmc si 4 cilindri si una cu motorizare de 2800cmc in sase cilindri. Am ajuns la concluzia ca cea cu motor de 2000cmc era foarte echilibrata in timp ce cea cu motor de 2800cmc era prea grea de fata.

 

More is better? Nu.

 

Una tare, imi aduc aminte de un pretenar cu Intruder de 1800, ce mandru era el cand incetinea si pac trage pe dreapta. Se uita pe telefon si isi da seama ca trebuie sa intoarca dar strada era ingusta si nu putea sa intoarca dintr-o bucata. Pana a intors-o a transpirat, mai avea un pic si se dadea jos de pe ea ca sa o impinga dar era prea mandru pentru asta.

Ce anume le califica drept anoste? M-ai facut curios. Si care ar fi o explicatie? Adica de ce corporatistii si nu motostivuitorii?

 

Eu am mers cu o masina ca a mea in varianta 1.6 si pot spune ca mea de 2.5 e mult mai ok. Si oricum dupa standardele unora vorbim despre motoare de ascutitoare.

 

More is better? Da.

 

Ce vina are mobra aia ca pretenarul nu e in stare sa o intoarca? Niste genuflexiuni a incercat? Cica ajuta la cvadricepsi si gambe. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, mucix a spus:

Ce anume le califica drept anoste? M-ai facut curios. Si care ar fi o explicatie? 

 

Felul lor de a fi, nu stiu cum sa-ti spun, nu am cuvintele la mine acum. Cred ca totul se trage de la educatia lor din familie, o combinatie de tocilari cu restrictii mari in copilarie, in mod special cele legate de anturaj.

 

Acum 1 minut, mucix a spus:

Adica de ce corporatistii si nu motostivuitorii?

 

Stivuitoristii sunt mai din popor, au dezvoltat alte abilitati sociale.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 ore, frigider a spus:

Pentru ca cifre.

Pentru un non motociclist 600cmc e "asa putin?"

 

Depinde de motociclist, depinde de 600cmc. Hipster cum sunt am surprins toata lumea cu 48 de cai din 800cmc si 7k rpm turatie maxima.

 

Mie imi place conceptul. Daca as avea bani, n-as zice nu. Nu am inteles de unde ideea ca daca isi ia o mobra mare e neaparat din orgoliu. Poate aia ii place omului.

Chiar acum, Nguyen a spus:

Stivuitoristii sunt mai din popor, au dezvoltat alte abilitati sociale.

 

Multi "din popor" sunt doar badarani. 

 

Ar fi bine daca toti corporatistii ar fi tocilari, ar ramane toti incompetentii pentru sectorul public, dar nu e cazul.

Ca se trage de la educatie... oare am fost educat catre corporatie? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, mucix a spus:

Multi "din popor" sunt doar badarani. 

 

Badarani gasesti in toate categoriile sociale, dar sa stii ca nici pulimea nu-i suporta pe badarani.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 ore, Nguyen a spus:

E posibil sa ai, dar la fel de posibil este sa nu ai personalitate si tu sa fii convins ca ai. Din observatiile mele corporatistii sunt cele mai anoste persoane, no offence.

Nu m-ai cunoscut pe mine :D

1 oră în urmă, mucix a spus:

motostivuitorii

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 ore, mucix a spus:

Depinde de motociclist, depinde de 600cmc. Hipster cum sunt am surprins toata lumea cu 48 de cai din 800cmc si 7k rpm turatie maxima.

 

Mie imi place conceptul. Daca as avea bani, n-as zice nu. Nu am inteles de unde ideea ca daca isi ia o mobra mare e neaparat din orgoliu. Poate aia ii place omului.

Multi "din popor" sunt doar badarani. 

 

Ar fi bine daca toti corporatistii ar fi tocilari, ar ramane toti incompetentii pentru sectorul public, dar nu e cazul.

Ca se trage de la educatie... oare am fost educat catre corporatie? 

 

image.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-ar trebui sa pese nimanui de parerile celorlalti.

 

*nesimtitii duc asta la extrem, dar intelegi ce vreau sa zic.

 

majoritatea oamenilor vor lucruri, vor sa AIBA , sa fie FULL chiar daca fara piele. Ciudata dorinta asta de posesiuni.

adevaru e ca majoritatea e saraci si na, cand nu ai, vrei. Lucruri.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...