Sari la conținut

Excursie Nesebar


klocky
 Share

Postări Recomandate

Salut. Peste o saptamana vreau sa merg cu familia la Nesebar. Nu am prea fost prin Bulgaria in ultimul timp. Va rog pe cei din zona, care mergeti mai des, sa imi spuneti pe unde ar fi mai ok de trecut granita (am auzit ca la Ruse stai mult) si un traseu.

Mersi mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am fost la Nessebar in 2017, am trecut vama pe la Kardam (Negru Voda). Putina lume la vama. Dar se intampla in 2017...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am fost de Paste la Balcic am trecut tot pe la Negru Voda. A fost extrem de liber, doar 2-3 masini in fata.

 

O alta varianta e Silistra. In functie de noroc o sa stai un pic la bac, dar vama e pustie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si drumurile sunt ok? Adica sa nu fie sparte tare!

Chestia e ca, cum vin din Ardeal, mi-e mai usor sa trec pe la silistra.

 

Editat de klocky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumurile sunt bune spre foarte bune. Am facut Silistra - Shumen pe Tiger in urma cu vreo 2 saptamani, Balcic - Burgas cu masina de Paste si Karnobat - Nessebar tot cu Tigerul saptamana trecuta, bucata pe care am folosit pe langa DN6 si destule drumuri secundare si totul a fost foarte ok.

 

Nu stiu daca mai prinzi cirese, dar daca mergi Silistra-Schumen-Karnobat-Nessebar (o varianta o idee mai lunga, dar iti mai clatesti ochii si in plus eviti aglomeratia de pe coasta), la vreo 10 km de Aytos ai pe dreapta o plantatie. Noi am vazut-o la dus, dar ne-am oprit la intors. Patronul e motociclist si el, are un Dragstar superb (mi-a aratat poze), plus ca ne-am cules noi ciresele direct din copac si am platit doar 5 leva pe aproape 3 kile, plus ce mai bagasem la bord in timpul culesului ... rezulta vreo 4 RON pe kil, pret imbatabil ... plus ca au fost atat de bune ...

Aici e https://www.google.ro/maps/@42.6947023,27.1772258,124a,35y,101.48h,45t/data=!3m1!1e3

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg des in Bulgaria, ultimul drum a fost la Balcic de Rusalii, merg pe Lehliu-Chiciu-Silistra-Dobrici, drumurile sint foarte bune si libere, traversarea Dunarii se face cu 2 bacuri noi, rapide, la primul debarcader, cu tot cu vama max. o ora, iar tot drumul 5 ore. Cu moto nu platim vigneta, la masina trebuie sa iei din vama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...