Sari la conținut

Nelamurire acte moto din Germania


BitKode
 Share

Postări Recomandate

Salut baieti! 

Astazi am achizitionat si eu o motocicleta din Germania, dar la care am vreo 3 carti si un talon :))) Treaba sta in felul urmator, am gasit o motocicleta limitata si am vorbit cu un prieten sa o aduca in tara! Astazi am primit-o si spre surprinderea mea am o multime de acte. Motocicleta a fost limitata pentru A2 in germania si banuiesc ca asta e motivul. Am urmatoarele acte: 

1) Teil I

2) Teil II cu puterea initiala a motocicletei

3) Teil II cu puterea actuala (35kw) - putere ce apare si in talon

4)Fahrzeugbrif- banuiesc ca asta e cartea veche, pt ca nu mai e completata de prin 2006.

5)Contract V-C si proprietar

6) Cartea galbena de la limitator

Intrebarea mea este, la RAR merg cu toate? Mi am prins urechile prin toate actele, as fi recunoscator daca imi explica cineva ce si cum! Multumesc

Editat de BitKode
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

La RAR mergi cu talonul si cartea (Teil1 si Teil2) in care motocicleta apare limitata 35kw.+actele care dovedesc faptul ca motocicleta e limitata.Nu ai nevoie de altceva.

Succes,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, john17 a spus:

Traduceri mi-au cerut doar la taxe și impozite! La rar + serviciul înmatriculări nu a fost nevoie de acte traduse.

Ca si compeltare si la ANAF cer traducerile, cand mergi sa scoti certificatul de TVA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...