Sari la conținut

Deflector vant pe parbriz double-bubble?


Postări Recomandate

Stie cineva daca se poate monta deflectorul de vant de la MRA pe parbrizul Racingscreen de la acelasi producator? In general am vazut montate spoilere pe parbrize stock...

 

Practic asta 10012390_890_DET03_19.thumb.jpg.c6aab928c66577c53cf891a49e4f739a.jpg pe asta mra_4025066111329_weba.thumb.jpg.7a30d1999cae0a395d32fa8ec526b1d3.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://www.olx.ro/oferta/deflector-parbriz-moto-reglabil-touring-naked-scuter-universal-IDbkaoH.html

Asta este cu prindere pe centru (eviti riscul de a nu se potrivi cu ondulatia parbrizului tau) si...parca este ceva mai ieftin! Cred ca face acelasi lucru!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca ajuta, dar eu am avut montat spoiler MRA X-Creen Touring pe parbrizul lor (tot MRA) de touring. Varianta cu gauri.

 

S-a potrivit perfect, doar ca, extins la maxim arata cam ciudat (era ditamai dihania) si flexa cam inspaimantator la viteze de >120 km/h.

 

 

6dbac688-ad7f-4316-a116-137298d745e4.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ovi_ice parbrizul tau este destul de plat in partea de sus. Asta pe care vreau sa il montez are o bula, vazut de sus. 

 

@ivan pedala merci frumos! Nu arata rau, singurele obiectii ar fi:

 

1. intr-unul din anunturi scrie ca disponibil doar transparent, eu vreau fumuriu (ramane sa-l sun daca ma hotarasc)

2. nu stiu la viteza cat este de stabil cu prindere intr-un punct si nu in 2 (nu uita ca fazerul stie 285 si chiar un pic peste... aveam doar 11k la 285 si mai mergea pana in 13k rpm, dar s-a terminat pista)

3. nu stiu cat este de testat acel design intr-un tunel aerodinamic

4. nu stiu cat este de reglabil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evident, ai dreptate!

 

Insa si in jur de 200/h, cel cu 2 puncte de prindere mi se pare mult mai stabil decat cel cu unul. Am inaltimea calotei de 56mm la deflector. Am sa ma duc acasa sa vad cat este de inalta la mine umflatura (bula).

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as vinde parbrizul actual si as lua unul touring mai mare si transparent. La cat costa deflectorul ala ramai si cu bani in buzunar, si arata mai bine decat sulaciul ala in frunte, nu ai prinderi in campul vizual. Si de siguranta nu mai vorbim daca vrei cu viteza. Nu e buna solutia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt urate rau fazerele cu parbriz touring... prea lungi. Deflectorul o arunca putin spre adventure. Cu parbrizul pe care-l am acum imi place cum arata. 

.

 

 

 

S-a rezolvat, nu se poate... Am listat scara 1:1 sablonul pt dat gauri, l-am intins pe parbriz iar gaurile pica exact in cutele parbrizului. Iar suportii pe acele cute nu vor calca cum trebuie.

.

 

 

 

@ivan pedala ala de pe olx l-am gasit pe aliexpress la 80 lei. Merci frumos de idee dar nu pun china pe motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh...stiam ca plotogu' ala nu face fata vitezelor supersonice dezvoltate de miaru' tau...dar nici ala pus de tine nu era dedicat zborului la joasa inaltime, numa' ca astalaltu' era muuult mai ieftin (deh, chinezesc)! Acu', ca ai gasit si mai ieftin, nu ma indoiesc, e posibil sa fie si mai ieftin de-atat, dar toate iti sunt la fel de inutile. Asadar, topic inutil! :blbl: 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tristete mare Ivane, ca vroiam si eu liniste... Fac cum fac, si tot la K1600 ajung, cu-a lui usa de catedrala pe post de parbriz. PLM CSF NCSF

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...