Jump to content
Sign in to follow this  
MotoRider656

Intrebare tobe sport.

Recommended Posts

Buna ziua. As vrea sa imi spuneti care stiti care toba face mai multa "galagie". Toce , austin racing sau sc project. De preferat pe un yamaha r1 2015+ . 

Scoate boss toba de tot! Sa vezi ce bine se aude. 

Nici o toba nu va suna asa tare ca atunci cand o scoti de tot. Si daca altii iti zic altceva, este pentru ca sunt haiteri ca n-au er 1 ca tine.

P.S. Daca vrei sa urle cu adevarat tare, mergi doar cu 1-a, maxim a 2-a dar in limitare ;) Asfalt uscat.

11 minutes ago, Fiziflash said:

Scoate boss toba de tot! Sa vezi ce bine se aude. 

Nici o toba nu va suna asa tare ca atunci cand o scoti de tot. Si daca altii iti zic altceva, este pentru ca sunt haiteri ca n-au er 1 ca tine.

P.S. Daca vrei sa urle cu adevarat tare, mergi doar cu 1-a, maxim a 2-a dar in limitare ;) Asfalt uscat.

Am intrebat din pura curiozitate. Nu am R1. Dar am vazut ca astea 3 sunt cele mai galagioase. Am vazut la RoyalJordanian ca are pe s1000r austin racing si scoate 130 db

pe circuit sunt permise, pe drumuri ai sa.ti iei bolovani ori ghivece, daca ai peste 87 db

Retinerea Certificatului de Inm. cu retrimitere la examinare RAR

5 minutes ago, TeDy 'M said:

pe circuit sunt permise, pe drumuri ai sa.ti iei bolovani ori ghivece, daca ai peste 87 db

Un yamaha r1 2015 stock produce 95 de db dupa cate arata pe site-ul celor de la austin racing

Om bun, iti daun sfat bine intentionat: se vede ca esti un entuziast curios dar nu mai pune intrebari din astea gen cat baga, cat de tare se aude... etc. Nu sta nimeni sa caute raspunsuri pt tine cand le gasesti pe google/youtube/forum din 3 clickuri, trebuie doar sa cauti un pic.

48 minutes ago, paulynos said:

Om bun, iti daun sfat bine intentionat: se vede ca esti un entuziast curios dar nu mai pune intrebari din astea gen cat baga, cat de tare se aude... etc. Nu sta nimeni sa caute raspunsuri pt tine cand le gasesti pe google/youtube/forum din 3 clickuri, trebuie doar sa cauti un pic.

Nu gasesti pe google comparative. Pe youtube adevarat poti cauta fiecare toba. Dar eu am vrut sa stiu opinia unuia care are contact cu genul asta de tobe. Nu vreau sa supar pe nimeni.

Posted (edited)
Acum 2 ore, Fiziflash a spus:

A 1a e suficient,  ia cam 180, pt. Oras e decent

Edited by frigider

Chiar acum, MotoRider656 a spus:

Nu vreau sa supar pe nimeni

Deja m-ai suparat.

1 minute ago, Nguyen said:

Deja m-ai suparat.

Nu imi dau seama daca esti ironic sau serios . Desi cred esti ironic. Nu vreau ca intrebarea mea sa incomodeze lumea. Am vazut ca e cam mult hate si tensiune pe forum.

Chiar acum, MotoRider656 a spus:

Nu imi dau seama daca esti ironic sau serios . Desi cred esti ironic. Nu vreau ca intrebarea mea sa incomodeze lumea. Am vazut ca e cam mult hate si tensiune pe forum.

Pentru wannabe de astia care nu au in cap decat tobe sparte nu pot sa am decat sentimente de asta de hate. Toti mucosii viseaza sa se dea pe o roata si sa pune tobe de pe alliexpres. Lasati-va mah de motociclism ca nu e de voi!

Pai e tensiune ca asa sunt romanii, gladiatori, dar si tu pui intrebari copilaresti si absolut inutile. Nu gasesti pe google comparative dar pe forumul asta, minuscul prin comparatie, le gasesti, mda.

Cam ce sanse or fi sa aiba unu R1 2015+, tobele alea 2, si un decibelmetru in debara, sa mai fie si roman? Cunosti multi oameni care au dbmetre? Come on dude... Poate trolezi, ma rog, daca asa te distrezi tu.

Cauti clipuri pe youtube si le compari, vezi si opinii tot acolo, citesti comentarii, hai ca nu e greu. 130db are un avion la decolare.

Posted (edited)
1 hour ago, Nguyen said:

Pentru wannabe de astia care nu au in cap decat tobe sparte nu pot sa am decat sentimente de asta de hate. Toti mucosii viseaza sa se dea pe o roata si sa pune tobe de pe alliexpres. Lasati-va mah de motociclism ca nu e de voi!

Nu am zis ca vreau sa ma dau pe o roata sau sa fiu maxwrist de romania. Daca tu prin simpla mea intrebare ai ajuns la concluzia asta nu stiu ce sa zic. Imi pare rau si pentru tine dar si pentru mine

1 hour ago, paulynos said:

Pai e tensiune ca asa sunt romanii, gladiatori, dar si tu pui intrebari copilaresti si absolut inutile. Nu gasesti pe google comparative dar pe forumul asta, minuscul prin comparatie, le gasesti, mda.

Cam ce sanse or fi sa aiba unu R1 2015+, tobele alea 2, si un decibelmetru in debara, sa mai fie si roman? Cunosti multi oameni care au dbmetre? Come on dude... Poate trolezi, ma rog, daca asa te distrezi tu.

Cauti clipuri pe youtube si le compari, vezi si opinii tot acolo, citesti comentarii, hai ca nu e greu. 130db are un avion la decolare.

Daca as fi vrut sa trollez as fi intrebat daca e bun un h2 pentru incepatori. Repet am intrebat asta din simplul fapt ca sunt curios. Am vazut ca in Romania exisa motocicleta scumpe, noi 2018 chiar. Nu stiu cand am vazut la rubrica prezinta-ti motocicleta un r1 nou nout. Si o gramada de motocicleta care nu sunt chiar ieftine la 9-10 mii de euro. Incaodata nu vreau sa se insiuneze ca fac misto de voi sau chestii nasoala. M-am gandit ca poate exista cineva care are asa ceva.

Edited by MotoRider656

Fa-ti timp sa mergi la o etapa de MotoRC pe Adancata... o sa auzi tobe in toate formele de agregare.

Emil Draghici, Bogdan Vrajitoru, Sinner,Ionut Mistode... mai sunt si altii care se dau. pe R1 2015+ dar nu-mi aduc aminte acum

1 hour ago, piticot said:

Fa-ti timp sa mergi la o etapa de MotoRC pe Adancata... o sa auzi tobe in toate formele de agregare.

Emil Draghici, Bogdan Vrajitoru, Sinner,Ionut Mistode... mai sunt si altii care se dau. pe R1 2015+ dar nu-mi aduc aminte acum

Mersi de sfat

La 22.06.2019 la 20:38, TeDy 'M a spus:

De unde ai scos-o asta? 

Acum 1 minut, george05 a spus:

De unde ai scos-o asta? 

Aia cu ghivecele? E reala, au patit-o multi, unii nevinovati dar au incasat-o pt altii. Azi pe la 18:30 pe Calea Grivitei era un tatuat in maieu fara casca si dadea ture in blana cu o vitezana neinmatriculata.

Nu nu, aia cu rar ul si valoarea db. 

In vest este reglementata limita de db si pe circuite. Nu este respectata peste tot, dar este cand masoara. 

La 22.06.2019 la 22:17, paulynos a spus:

Pai e tensiune ca asa sunt  e romanii, gladiatori,

gata, e bine acum.

Crezi ca decibelmetru este din alta galaxie?

Chiar vrei sa se ajunga la stantarea tobelor de catre RAR? Credeti ca la romani sunt greu de dat hotarari staliniste?...

Pana si un programel banal il poate avea oricine gratis pe tel. asa pt controlul de zi cu zi...

OP - e f simplu. Intri pe site-ul producatorului si vezi ce valori scot tobele mentionate de tine, si mai departe vezi tu cum e cu matematica. Sau, vrei sa faca cineva asta pt tine?

In rest daca nu iti place cu mouse-ul si vrei sa auzi tobe goale dar :

1) Esti troll ->  du-te la o etapa cand mai sunt curse la Motorpark Adancata

2) Esti la pubertate ->  du-te la o etapa cand mai sunt curse la Motorpark Adancata
 3) Esti deja posesor de moto ->  du-te la o etapa cand mai sunt curse la Motorpark Adancata
 4) te plictisesti ->  du-te la o etapa cand mai sunt curse la Motorpark Adancata

Acum 1 oră, TeDy 'M a spus:

Crezi ca decibelmetru este din alta galaxie?

Chiar vrei sa se ajunga la stantarea tobelor de catre RAR? Credeti ca la romani sunt greu de dat hotarari staliniste?...

Pana si un programel banal il poate avea oricine gratis pe tel. asa pt controlul de zi cu zi...

Vorba unui clasic in viata. O dai din Cola-n Fanta. 

Acum 1 oră, LimpTA a spus:

In rest daca nu iti place cu mouse-ul si vrei sa auzi tobe goale dar :

1) Esti troll ->  du-te la o etapa cand mai sunt curse la Motorpark Adancata

2) Esti la pubertate ->  du-te la o etapa cand mai sunt curse la Motorpark Adancata
 3) Esti deja posesor de moto ->  du-te la o etapa cand mai sunt curse la Motorpark Adancata
 4) te plictisesti ->  du-te la o etapa cand mai sunt curse la Motorpark Adancata

E troll probabil la pubertate si se plictiseste teribil pe acasa. 

Citat

Am intrebat din pura curiozitate. Nu am R1.

Daca e la pubertate si nici nu are R1 .. intreb si eu, de ce il mai bagati in seama? Probabil ca baiatul se excita si la un 125 cu carene sport .. asa am fost toti.