Sari la conținut

Maine 29.06 Cheia-Siriu


The Mentalist
 Share

Postări Recomandate

Acum 6 minute, l.u.v a spus:

50 în oraș și 90 afară? 

:))

La limita carnetului, 100 in localitati, 150 pe franare in afara daca vedem militia, dar pe curbe stranse nu mai mult de 100! :))

 

Acum 8 minute, l.u.v a spus:

Cum e bucata asta de drum? 

Maine vreau sa trec pe acolo. 

Anul trecut era ok. Au asfaltat acum cativa ani. Sunt cateva sate de tigani si atentie ca e o curba capcana care cam surprinde lumea, dar daca mergi legal nu are ce sa ti se intample :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În zona Siriu, adică atât cât mergi pe lângă lac e drumul peticit și cu câteva hopuri peste care zbori dacă nu ai grijă. Mai sunt și vreo două semafoare unde stai ceva.

În rest drumul este bun, am fost săptămâna trecută la Vulcanii noroioși și a fost OK.

DRUM BUN!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hours ago, l.u.v said:

Cum e bucata asta de drum? 

Maine vreau sa trec pe acolo. 

Mult nisip. In urma torențialelor s-a inundat carosabilul și a rămas în urmă mal uscat care s-a transformat în nisip. Cu mare atenție n-ar trebui sa aveți probleme. 

https://reporterbuzoian.ro/autoturism-facut-praf-de-un-copac-soferul-a-decedat/

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost bine. Desi postarea pe forum inutila, stiam eu ca e mort forumu dar am zis ca poate isi revine.

Au venit doar 2 prieteni de pe FB, s-a mers repejor dar foarte bine, drumul pe Cheia la inceput valurit nasol, apoi acelasi ca in fiecare an, ok. Poiana superba, asfaltul a ramas ca in palma. Siriu ok-ish, ultima parte spre baraj mai nasoala, cu diverse peticeli.

Asa cum e traseul astae inca cam cea mai tare varianta de curbe pe care o poti face intr.o zi.

20190629_143724.jpg

20190629_145146.jpg

20190629_114136.jpg

20190629_114110.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi am intalnit cateva. Mai zles ca pe Cheis in zona acelor de par nu se mergea pe niciun sens ca se rasturnasera niste prefabricate dintr-un tir. Cum am stat vreo 15 minute sa se reia circulatia au aparut si motoristi, vreo 6-7 dintr-un sens si inca pe atat din celalalt.

Nu au fost multi pe tot traseul dsr nici sa zici ca nu erau, nu m.a frapat lipsa lor. A fost o zi destul de lejera si temperatura foarte buna de motociclit.

Poate ai plecat tu foarte devreme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Blocajul ala a fost în jur de 12.00, eu am plecat cu mobra pe Siriu, dar vorbeam cu un var prin telefon care era pe Cheia și mi-a spus ca stă blocat din același motiv. 

La 09.00. Văleni, Siriu, Intorsura, Bv, unde am stat câteva ceasuri, apoi la 18.00 retur pe Cheia. 

Mașini puține, temperatura cum spuneai și tu, de vis, între 16, 5 și 21.5 grade. 

Peisajul fabulos, drumurile bune 95%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...