Sari la conținut

Indicator treapta viteza


Postări Recomandate

Va salut,am cumparat de la prietenii nostri chinezi, un indicator de treapta viteza pentru un suzuki srad. Daca ma poate ajuta cineva sa-l instalez ,am incercat sa il conectez dar nu functioneaza nu ii pot da de cap ,acestea sunt indicatiile cu care a venit.
 

Not Plug And Play. The original motorcycle speedsensor connector is connected together. Please separate the connector and connect it with the two white connectors of the product (connect the speed signal cable). The green wire is connected to the crankshaft sensor signal line (speed signal line) 

With 'Suzuki' Logo on the surface

Instructions Guide:

After you receive the gear indicator, pls connect the cable at right port according our poduct page and plug into your motorcycle's ecu plug, then open your motorcycle's power(not ignition) and then it will younts from 6-1 and then "L" blinks, L means learning, when "L" blinks, no more wait, ignition your motorcycle, and then run at different speed to set the gear indicator;

Show right gear level, after seting finished, then it will work with your bike, if it doesn't work properly, you only need to reset (6 times power open and cut off);

All Honda motorcycle need to make this set, Kawasaki and Suzuki do not need this process. Cause after setting, all gear indicator will work properly, pls do not open;

 

tt.jpg

Editat de kppus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca uneori aceste indicatoare vin cu firele inversate.Eu am cumparat un model dedicat si nu functiona ok, pana mi-am dat seama sa inversez cele 3 fire in cei 4 pini de conexiune la ECU.De atunci functioneaza perfectt de ~1 an si peste 16.000Km, singurul minus e ca nu indica treapta decat dupa viteza de minim ~20km/h

37692603_2233372790010180_668697300993835008_o.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat într-un final ,am stat pana la 2 dimineața :)).Am băgat cele două mufe la senzorul de poziție al treptei de viteza și firul verde l-am prins la firul negru de la mufa releului de încărcare (asta îmi dădea bătăi de cap ,că acolo spunea că merge și pe masa ).

Indicatorul l-am cumpărat de la chinezii ,undeva la 52 de dolari ,are două mufe cu garnituri etc , instrucțiuni,2 clipsuri și 4 soricei .

Va mulțumesc pt timp și asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...