Sari la conținut

13 Iulie, off in Bulgaria


AlexAB
 Share

Postări Recomandate

Salutare!

 

Duminica va fi urat, deci clar sambata e zi de plimbare, insa am nevoie sa imbin utilul cu placutul si sa iau un pachet livrat local in Bulgaria (din Veliko Tarnovo). Ritm de vizitat mai mult decat de racing.

 

Traseul pe Google Maps si obiectivele soft-enduro-turistice:

  • Plecat la 7 din Bucuresti
  • O cafea dupa vama
  • Fortareata Cherven (link 360) (am mai fost aici, e superb)
  • image.thumb.png.462acd13b7eb368359318d34bc1acecf.png
  • Veliko Tarnovo (ridicat pachet, si daca se doreste o tura de oras, eu am mai fost aici de multe ori dar ador locul asta)
  • (un pic de off) Cascada Kapinovski (link 360):
  • image.thumb.png.ab281a7fb7749e760a09fe2d41b3d6ba.png
  • Lacul Iovkotzi (link 360) (e un baraj la care se ajunge pe forestiere printre dealuri):
  • image.thumb.png.373ba1bbf1d71df7ddbabf007c7f8cae.png
  • Cabana Chumerna (link 360) (off si aici, posibil ceva similar sau mai usor decat Muntii Baiului la noi, din poze)
  • image.thumb.png.c3b3527acfc8fe0e7f2578be55395e5e.png
  • Si retur sau explorat ce ni se mai pare frumos in functie de ce gasim pe acolo.

 

Sa ne auzim cu bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!
 
Duminica va fi urat, deci clar sambata e zi de plimbare, insa am nevoie sa imbin utilul cu placutul si sa iau un pachet livrat local in Bulgaria (din Veliko Tarnovo). Ritm de vizitat mai mult decat de racing.
 

Salut,
Interesante propunerile, cred ca va trebui sa schimb categoria in curand...pierd multe locuri interesante la care nu am acess pe 2 roti , inca...




Sent from my iPhone using Tapatalk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut la un moment dat să facem o urcare cu bicicletele pe Musala și ne-am lovit de problema accesului în unele zone restricționate pentru orice fel de vehicul. Sigur nu-i există problema asta și în locurile pe care le-ai enumerat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@vis-a-vis Si in Bulgaria e restricționat accesul in parcurile naționale.. Mai mult sau mai puțin. Ei mai au tendința sa îngrădească și sa privatizeze si lacurile lor naturale sau drumuri care ar tb sa fie publice. Dar după 7 ani de locuit acolo am învățat ca orice e posibil (daca ne vedem.. am vreo 2 povesti). 

 

Traseul de sâmbătă nu are parcuri naționale dar da, restricții e posibil sa fie.

Dar ce contează? Important e sa invârtim roata si sa ajungem cu bine înapoi acasă. Edit: si sa facem poze :)

4 hours ago, SlowRide’nJoy said:


Salut,
Interesante propunerile, cred ca va trebui sa schimb categoria in curand...pierd multe locuri interesante la care nu am acess pe 2 roti , inca...

 

Cred ca traseele astea sunt accesibile oricarui tip de mobra, cu gume de strada si cu o gardă cat de cat ok, mers la viteză mai mică. Ce motor ai? 

Editat de AlexAB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[mention=6478]vis-a-vis[/mention] Si in Bulgaria e restricționat accesul in parcurile naționale.. Mai mult sau mai puțin. Ei mai au tendința sa îngrădească și sa privatizeze si lacurile lor naturale sau drumuri care ar tb sa fie publice. Dar după 7 ani de locuit acolo am învățat ca orice e posibil (daca ne vedem.. am vreo 2 povesti). 
 
Traseul de sâmbătă nu are parcuri naționale dar da, restricții e posibil sa fie.
Dar ce contează? Important e sa invârtim roata si sa ajungem cu bine înapoi acasă. Edit: si sa facem poze [emoji4]
 
Cred ca traseele astea sunt accesibile oricarui tip de mobra, cu gume de strada si cu o gardă cat de cat ok, mers la viteză mai mică. Ce motor ai? 


...road king classic 2005...e si foarte grea si joasa


Sent from my iPhone using Tapatalk


...road king classic 2005...e si foarte grea si joasa


Sent from my iPhone using Tapatalk

786eade46b52da26dd53d7fd0301dfba.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

59 minutes ago, vis-a-vis said:

Eu vreau să vin cu pasager(nu sunt sigur), deci voi merge-ncet :D

Sugerez sa vii și cu motocicleta :))

___

Invitația rămâne deschisa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@AlexAB : Pana la urma, se poate merge cu orice tip de motocicleta? Nu i-ai mai raspuns lui SlowRide’nJoy.

M-ar tenta si pe mine sa ma alatur.

 

Cam care ar fi media de viteza? Eu sunt mai melc si n-as vrea sa incurc.

 

Mersi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 10.07.2019 at 8:48, AlexAB said:

Cred ca traseele astea sunt accesibile oricarui tip de mobra, cu gume de strada si cu o gardă cat de cat ok, mers la viteză mai mică.

 

Salut! I-am răspuns. Daca ești ok sa o bagi pe drumuri cu pământ si pietre - spre lac si spre acele dealuri.. 

Media de viteza in bg.. relativ legala. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...