Sari la conținut

mortal intrare in Calarasi


ssk
 Share

Postări Recomandate

Vizitator goe 75

Stai sa ne spuna @Silver Arrow ce si cum ... pana acum neamtul este un perfect si romanul o jigodie chiar si cand au facut acelasi lucru...

Dar sunt oameni care par platiti sa ne tot vanda gogosi despre cat de mare jigodie este romanul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 96
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@goe 75Sa traiesti coane! Desi am zis ca plec mai stau doar o tura pentru tine, ca ai intarziat la prima ora 🤗

In DDR Armata Rosie a stat din 1945 pina in 1989.

In Ungaria 1956 abia plecasera si in Cehoslovacia 1968 erau la fel plecati.

In Romania au plecat in 1956 si a existat o greva a minerilor de Valea Jiului pentru ca nu luasera leafa iar apoi in Brasov 1987 care a fost cu revendicari economice nu politice.

Nea Ristea Priboi anchetatorul celor de la Bv a ajuns senator, indicat de CNSAS ca tortionar. SRI  a refuzat sa prezinte documentele despre nea Priboi. Adrian Nastase protectorul lui Priboi s-a ratoit la CNSAS ca sta sa linga dosare pina la Burebista. Adica ce a fost a fost ce sa mai dezgropam mortii.

Iar "poporul" roman a stat linistit si a fost de acord. Nu ei luase bocancii in gura, doar niste prosti din Bv. Nu ne-am identificat cu acesti oameni pentru ca nu mai suntem un popor. Era ocupat fiecare "sa se descurce" . Si uite unde am ajuns. 

Acuma sper ca ma lasi sa am aceasta parare trista despre poporul meu si sa nu ai si tu iddea asta tampita ca trebuie sa fi agentul cuiva daca ai opinii incomode.

Am patit destule pina acuma de am ajuns la concluzia asta. Nu am avut-o de la inceput. Dovada sta faptul ca desi o puteam face nu am plecat din tara in 1990. Cand o sa ne vedem o sa mai povestim sa iti  explic de ce am ajuns la convingerile acestea triste (pentru mine realiste).

 

Gata ca am treaba.

 

P.S. neamtul nu mai este de mult perfect. Norocul lui este ca il mai ajuta inertia. Dar nu mai tine nici aia mult.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Salutare!

Si amuzant si previzibil.Eram sigur ca o sa dai vina pe armata rosie.

 

Cand s-au deschis arhivele Stasi s-a vazut foarte clar faptul ca 1 din 3 nemti estici erau informatori directi la securitate. Nu sunt  sigur dar cred ca este un record absolut .

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, goe 75 a spus:

Salutare!

Si amuzant si previzibil.Eram sigur ca o sa dai vina pe armata rosie.

 

Cand s-au deschis arhivele Stasi s-a vazut foarte clar faptul ca 1 din 3 nemti estici erau informatori directi la securitate. Nu sunt  sigur dar cred ca este un record absolut .

Salutari in modul!

Bine ca nu te-am socat. Asta mai trebuia.

Sincer cred ca numarul de informatori Stasi era procentual identic cu cel de la Gestapo 😂

Astazi informatorii se numesc cetateni cu spirit civic. Cum e o baba de la Viena care a sunat le Militie cand am mutat-o pe fii-mea de la o locatie in alta. A vazut ea niste unii care incarcau o duba cu numere care nu erau de Austria si hop cu raportul.

 

Sa ai drumuri bune pe la capitalistii aia. Si grija mare ca sunt romanii in vacanta prin Europa 😂😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Romanii in vacanta nu ma afecteaza cu nimic .

Nu ai imaginatie cat de enervanti sunt caravanistii ,indiferent de natie.. In perioda asta e greu sa te misti fara sa dai peste ei. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ‎11‎.‎07‎.‎2019 la 16:25, einstein1984 a spus:

la logistica lucrezi probabil, altfel stiai ca 5 stele din 1999 cand s-a testat A classele ala din poza (care ar fi picat altfel) sunt altceva decat NCap din 2008 cand s-a testat sandero 1. 

"Side impact Protection for the driver was good even though the side airbag contributed little or nothing and the latches of two doors were activated by the impact, causing them to open. "

meredesul a luat 4 stele si 16 puncte la lateral, sandero 2008, a luat 17 puncte si a facut si test cu stalpul cu punctaj maxim https://www.euroncap.com/en/results/dacia/sandero/18373

Joac-o pe asta. 

Nu stiu de unde ai ajuns la sandero cand in accident e implicat un Logan ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Petrescu Mircea a spus:

Nu stiu de unde ai ajuns la sandero cand in accident e implicat un Logan ....

dat fiind ca pana dupa stalpul B sunt identice, nu vad vreo problema in a echivala impactul in usa soferului. Cum ziceam, daca nu te pricepi la masini, nu mai aduce argumente  ca" lucrez la Dacia"

La 14.07.2019 la 7:42, Santon a spus:

Dupa ce trec ploile va opriti si voi din atatea expertize si pareri avizate despre grosimi de table si viteze speculate ? Au murit 2 oameni.

mureau indiferent de tabla, au murit cand a zis ala cu loganu sa intoarca. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, einstein1984 a spus:

dat fiind ca pana dupa stalpul B sunt identice, nu vad vreo problema in a echivala impactul in usa soferului. Cum ziceam, daca nu te pricepi la masini, nu mai aduce argumente  ca" lucrez la Dacia"

Tu ti-ai pus nickname-ul asta sa ne pacalesti ? Vorbeam de masina X si tu ai venit cu descriere la masina Y .

Intra pe site-ul euroncap si vezi daca e vreo diferenta intre Logan si Sandero ( dupa spusele tale sunt aproape identice ) . 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sandero 1 si logan 1 (care nu prea se vindea in europa deci nu e testat)sunt fix identice, ca masini din proiectul X90. farurile si aripile fata nu fac diferenta la crash lateral. Si daca lucrai la vopsitorie stiai asta. 

    

Editat de einstein1984
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o minima concluzie am putea trage macar....

MARE GRIJA cand se termina sau incep acesti parapeti montati pe axul drumului

inaintea lor sau dupa exista sanse mari ca O MASINA sa intoarca

deci pe o portiune de cateva sute de metri ochii in 4 si viteza ponderata chiar daca soseau pare goala

cat despre sofer ... pacat ca in locul motociclistului nu a fost un TIR

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

17 minutes ago, ianachim said:

 iti explic cand iesim sa ne dam 

inca nu sunt convins ca esti motociclist....

Sunt oameni de pe forum care m-au vazut pe motocicleta. Depinde de definitia ta pt "motociclist" 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Paca said:

Asta nu-i conditie sa ai plastic ...si nici suruburile nu is  :)

Șuruburile sunt criteriu de excludere? Intreb pentru un prieten forumist...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...