Sari la conținut

De-a lungul Dunării - malul sârbesc - Orșova - Herculane - Cheile Nerei - Cascada Bigăr - Oravița - Moldova Nouă - Orșova


Postări Recomandate

Salutare tuturor,

 

Săptămâna trecută am făcut o tură interesantă și mult așteptată pe defileul spectaculos al Dunării; am luat-o și pe malul sârbesc cca. 50 de km dus întors că era prea târziu și a doua zi aveam de parcurs peste 300 km.

 

Au ieșit 3 episoade interesante zic eu , primul îl puteți urmări pe YouTube și dacă v-a plăcut puteți da și un subscribe nu mă supăr :)

 

 

 

Mă puteți urmări și pe Instagram

https://www.instagram.com/idealbike2018/

IMG_20190714_084310_702.jpg

IMG_20190713_102922_728.jpg

IMG_20190710_210134_251.jpg

IMG_20190710_205902_850.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos, ti-am dat falău :)).

Pune si o harta cu traseul, pare fain asfaltul in zona aia. N-am ajuns acolo inca pe motor, doar cu masina acum cativa ani buni.

Sunt curios si daca sunt trasee de off prin zona.

Editat de AlexAB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, Idealbike2018 a spus:

Salutare tuturor,

 

Săptămâna trecută am făcut o tură interesantă și mult așteptată pe defileul spectaculos al Dunării; am luat-o și pe malul sârbesc cca. 50 de km dus întors că era prea târziu și a doua zi aveam de parcurs peste 300 km.

 

Au ieșit 3 episoade interesante zic eu , primul îl puteți urmări pe YouTube și dacă v-a plăcut puteți da și un subscribe nu mă supăr :)

 

 

 

Mă puteți urmări și pe Instagram

https://www.instagram.com/idealbike2018/

IMG_20190714_084310_702.jpg

IMG_20190713_102922_728.jpg

IMG_20190710_210134_251.jpg

IMG_20190710_205902_850.jpg

Frumoasa tura, intr-adevar zona e superba.

Am facut si eu tura asta, cu Serbia, Herculane (pacat ca-i praf), Bigar, Morile de la Rudaria (7km de drum groaznic). La Cascada Beusnita n-am mai ajuns, se spune ca-i mai frumoasa ca Bigar.

Foarte frumoasa locatia unde v-ati cazat👍

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zona este deosebita, îți trebuie o lună să vizitezi tot!

 

Mai este un traseu de la Băile Herculane la Podul lui Dumnezeu - Ponoarele ne-a zis gazda că este minunat dar nu am mai avut timp să îl facem!

Drumul pe partea sârbească duce către un oraș deosebit la malul Dunării, e mult de parcurs dar la fel trebuie bine coordonat cu timpul 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, AlexAB a spus:

Frumos, ti-am dat falău :)).

Pune si o harta cu traseul, pare fain asfaltul in zona aia. N-am ajuns acolo inca pe motor, doar cu masina acum cativa ani buni.

Sunt curios si daca sunt trasee de off prin zona.

in romania gasesti trasee off road oriunde... din fericire.. 😁 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cu permisiunea voastra pun si partea a doua a traseului: Orșova- Herculane - Bozovici - Cheile Nerei - Cascada Bigăr.

 

O placere să faci drumul asta , foarte pitoreasca zona si traficul foarte redus pe DN57B. 

 

Calitatea asfaltului foarte bună, pe alocuri mici denivelari inainte cu 5-10 Km de cascadă.

 

Sper să vă placă!

 

 

Poze:

https://www.instagram.com/ideal.bike/

 

Editat de Idealbike2018
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Cu un pic de intarziere a sosit si Episodul 3, portiunea de la Cascada Bigar - Oravita - Moldova Noua - Svinita - Dubova - Cazanele  - Statuia lui Decebal.

 

Personal mi-a placut aceasta ultima parte  a traseului, a avut de toate: padure, curbe, peisaje, urcari, portiuni spectaculoase pe langa malul Dunarii.

 

Sper sa fie de ajutor filmuletele celor care vor sa faca traseul si vor sa stie la ce se pot astepta.

 

 

Editat de Idealbike2018
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...