Jump to content
Sign in to follow this  
fast_arrow

Vand Honda cb 500

Recommended Posts

Posted (edited)

+ Un motor fiabil, manevrabil, iarta multe greseli 

+ Inmatriculat, actele sunt ok + fisa fiscala

+ Avantaj - Carena full, iti ofera protectie la viteze mari in afara orasului

+ Top case

+ Nu este limitata, V max atinsa 190 km, consum 4,8 - 5 l 

+ Cat a fost in posesia mea (12 sezoane), a avut reviziile facute la timp si s-au inlocuit consumabilele recent 

+ Pretul Negociabil  - 890 euro

+ Km reali 

- Nu i-am mai facut ITP anul asta, nu am iesit cu ea din cauza ca

- Nu imi incarca bateria la relanti, in turatii mici. Am inteles ca nu e mare problema (posibil statorul sau releu incarcare). 

Tel. contact 0735.049.187

thumbnail.jpg

thumbnail.jpg

thumbnail.jpg

thumbnail.jpg

thumbnail.jpg

thumbnail.jpg

Edited by fast_arrow

Pretul negociabil dar de la cat? Nu pentru mine, dar o sa vina intrebarea asta de la admin in curand :)

Recomand cu caldura CB-ul - e un model extrem de fiabil, distractiv si agil in oras, din pacate usor de trecut cu vedea peste el datorita varstei si nivelului de coolness pentru incepatori comparat cu R6-le, CBR-ul sau Gixxer-urile :)

Fain ca ai avut setul ala H&B pentru ea, eu tot incerc de ceva vreme sa gasesc un suport de cutii pentru a mea, pana acum fara succes.

Initial am uitat sa pun si pretul dar am editat. Negocierea incepe de la 890 de euro. Mai am de oferit doua capace laterale in stare buna, un set nou original schimb ansamblu pompa frana, un stator si un releu incarcare - second hand, ambele nu am mai apucat sa le schim eu, sper sa fie in stare buna si de folos. Am de oferit de asemenea cumparatorului un set LUCAS saboti frana spate sigilat, desi actualii sunt inca ok. Lantul nu a fost intins inca dupa schimb. Am facut mereu  schimb ulei cutie cu ulei Motul. Am si un suport scarita sudat dar e de incredere si poate fi folosit in caz de nevoie vreodata. Amortizoarele ok, garnituri bune pe fata, nu sunt crapate sau imbatranite. Inevitabil la vechimea ei, asa cum se vede, are ceva zgarieturi, mici probleme optice, dar eu m-am concentrat mai mult pe partea tehnica, intretinere, sigutanta, mai putin pe frumusete. Mi-a oferit multa satisfactie, te poti baza pe ea atat cat si tu o ingrijesti si o intretii in stare buna. Evacuarea Two brothers ofera o mare satisfactie, mai ales pe decelerare, fara silencer... Numai pe toba am dat la un moment dat 150 de euro. In plus, sunt dispus sa las pretul, pentru un cauciuc nou bun.

prea tare carenata. 

side case-urile alea sunt cele mai mari pe care le-am vazut.

Acum 48 minute, fast_arrow a spus:

Evacuarea Two brothers ofera o mare satisfactie, mai ales pe decelerare, fara silencer.

Orice evacuare aftermarket suna bestial pe modelul asta.. am avut initial un Hurric gol pe a mea cand am luat-o, a trebuit sa o schimb cu OEM pentru ca speriam lumea la opriri si mi-a si ars semnalizarea :D

Spor cu vanzarea, nu mai incarc topicul degeaba! 

Numai bine! 

Acum 4 minute, Danutzzz a spus:

Orice evacuare aftermarket suna bestial pe modelul asta.. am avut initial un Hurric gol pe a mea cand am luat-o, a trebuit sa o schimb cu OEM pentru ca speriam lumea la opriri si mi-a si ars semnalizarea :D

Spor cu vanzarea, nu mai incarc topicul degeaba! 

Numai bine! 

e vreo legatura intre toba goala si ars semnalizarea?

🙃

Posted (edited)
Acum 6 minute, frigider a spus:

e vreo legatura intre toba goala si ars semnalizarea?

Da, cand e ars efectiv plasticul din cauza backfire-ului de pe decelerare. Cred ca "topit semnalizarea" ar fi fost mai bine spus.  ;) 

Hai sa ne oprim aici, stricam anuntul omului :) 

Edited by Danutzzz

Unde se poate vedea? 

Vezi regulament. 

Imi cer scuze, am uitat. Motorul se afla in Bucuresti, Berceni, sector 4.