Sari la conținut

motociclism.ro vs facebook


m72story
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

Observ în ultimul timp că mai toata lumea se muta pe siteuri de socializare în timp ce pe acest forum nu exista niciun fel de activitate.

Personal consider ca ideea realizarii siteului in general si a acestui colt al comunistelor in particular este una laudabila.

Gasim informatia bine structurata, pe alocuri documentata si pusa pe caprarii.

Vă invit sa tineti aproape de acest colt, unul dintre atat de putinele locuri in care ne putem intalni cu cei care impartasesc aceasi pasiune cu noi.

 

Sa auzim de bine!

Editat de m72story
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand s-au modificat topicurile, nu mai stiu unde sa trimit lumea sa citeasca. S-au sters postari, s-au lasat numai ce s-a crezut ca intereseaza, numai ca nu stiu ce "studiu" s-a facut in selecta postarile care au ramas. Probabil in urma acestei postari, mi se vor mai sterge cateva. 😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tovarasi,

Imi poate spune cineva ca pe "faisbuc" sunt oameni mai oameni, sunt mai corecti, mai cinstiti, nu sunt lupi ci doar miei.

Sau poate acolo sunt adevaratii cititori in bujie precum ghicitoarele in cafele si eu nu stiam.

Eu cred ca nu.

Editat de m72story
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prefăcuți? Zicea cineva că depresia apare din cauza diferenței între ce vor să pară oamenii și ce sunt în realitate sau între ce posedă material față de lasă să se creadă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei, asta-i diferenta intre forumurile de calitate. Oamenii discuta problemele tehnice, nu se comenteaza atat off topic. Eu zic ca fiecare sistem are avantaje si dezavantaje. Eu sunt stresat de facebook, datorita multitudinilor de semnalizari si atentionari, as prefera un topic de calitate, pe care sa-l accesez cand doresc de pe PC si sa vizualizez pe monitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la cele spuse mai sus.Asta e o treaba  in purul stil romaesc,ca dupa ce pui pe picioare o treaba buna,fiabila si in loc sa te foloseti de ea,o abandonezi si te apuci de alta ca asa e la moda,bre.Pe acest site s-au adunat atatea informati incat orice nou venit(si nu numai),daca vrea sa reconditioneze sau pur si simplu sa repare o motocicleta poate merge rapid la sectiunea care il intereseaza si sa se lamureasca rapid.Pe facebook nu se poate intampla treaba asta,se pare ca nici anunturile cu intalnirile de profil nu mai apar pe acest site.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am deschise 2 topicuri la comuniste, unde am cerut ajutor si nu am primit nici un raspuns, nu am incercat pe facebook ca am rezolvat problemele intre timp, dar observ ca acolo lumea este mult mai activă, pacat de site-ul ăsta, personal voi continua sa postez progresele făcute la comunistele mele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Tovarasi,

Inteleg ca anunturile cu intalniri de anul acesta nu se mai listeaza aici .

Eu ne avand facebuci... stie cineva exista deja ceva stabilit, am pierdut vreun event ceva.

Intreb pentru ca as dori sa particip.

Editat de m72story
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, m72story a spus:

Tovarasi,

Inteleg ca anunturile cu intalniri de anul acesta nu se mai listeaza aici .

Eu ne avand facebuci... stie cineva exista deja ceva stabilit, am pierdut vreun event ceva.

Intreb pentru ca as dori sa particip.

 

Încearcă aici

Nu sunt mare fan al evenimentelor, dar erau destul de multe listate.

Editat de robert23mg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, m72story a spus:

Tovarasi,

Inteleg ca anunturile cu intalniri de anul acesta nu se mai listeaza aici .

Eu ne avand facebuci... stie cineva exista deja ceva stabilit, am pierdut vreun event ceva.

Intreb pentru ca as dori sa particip.

 

Întrunirea de Comuniste și Atașe, ediția a 9-a, organizată de grupul Old's Cool România se desfășoară în perioada 16 - 18 August în localitatea Haleș, comuna Tisău, județul Buzău, cu acces din DC 203G, coordonate GPS  45° 11' 53.1" N     26° 33' 35.7" E  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu la o intrunire care s-a tinut la Cloverfest in Muscel, cu scena, trupe, ceaun, exact 50% au fost comuniste. Ca am fost eu cu MZ-ul si a mai fost o Honda :-)). Dar nu se numea intrunire de comuniste sau de motociclisti 🙂

 

Se pare ca intrunirea cu Majoritatea Comuniste si Atase s-a facut private party al societatii intrate in subteran a detinatorilor, nu e pe FB, am primit si eu telefon de la un prietin, ca e in lucru si o sa aflam.

 

M-am inscris si eu pe FB dar cred ca ies din grup, ca e ca si cum aici pe forum ne mutam toti pe un singur topic, si zice fiecare cate ceva in legea lui, de nu mai are cap sau coada, tot timpul pop-up.

Socializare, auzi. Decat sa iti dau un like, mai bine iti dau o bere la intrunire, beau si eu, asta e total altceva. De like e plin podul.

 

Editat de owene
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...