Jump to content
cozmino

Vand/schimb BMW G650 X-Moto ABS

Recommended Posts

Schimb si cu ceasuri ( Rolex, JLC, Blancpain, Glashutte, IWC, Breguet, ALS, etc) plus/minus diferenta . 

Motocicleta e in momentul de fata la mototehnica (schimb filtru/pompa de benzina), verificat rulmenti, etc. Are si baterie noua, pusa in Decembrie.

Sunt plecat din tara si nu pot fi contactat pe numarul din anunt, care nici macar nu mai este in posesia mea. 

Motocicleta este inca in service,  asteptand pompa de benzina. Dupa ce iese din service ( nu am inca un termen) voi actualiza anuntul.

Moto e scoasa din service. Se poate vedea in acest weekend. 0734136197.

Guest

Sunt interesat daca ajunge la 2500...

Pune banii pe masa. Daca esti interesat, contacteaza-ma. Nu costa mare lucru.

Guest
Acum 20 ore, cozmino a spus:

Pune banii pe masa. Daca esti interesat, contacteaza-ma. Nu costa mare lucru.

Imi cer scuze, mi-a placut ff mult, dar am descoperit ca nu are loc pentru pasager... Spor la vanzare!

Cum nu are :))))) 

Probabil omul nu vede scaritele pasager. 😁

Acum 13 ore, henrytoivonen_ro a spus:

Imi cer scuze, mi-a placut ff mult, dar am descoperit ca nu are loc pentru pasager... Spor la vanzare!

Cum ai facut descoperirea asta oare? 

Probabil Cozmino le-a scos, deoarece nu merge cu pasager. La fel am facut si eu la Xcountry.

Dar motorul , are loc de pasager, si AlexAB  poate confirma asta. El merge mult cu pasager.

Daca nu ai asteptari de touring, se poate merge pe distante decente si cu pasager, dar e clar motorul asta e facut sa mergi singur.

Guest
Posted (edited)
Acum 11 ore, george05 a spus:

Probabil omul nu vede scaritele pasager. 😁

Cum ai facut descoperirea asta oare? 

BMW-G-650-X-MOTO-979_6.jpg

Edited by Guest
foto

Scaritele pentru pasager le am intr-o punga. Au fost demontante ptr ca nu intentionam sa iau pasager.

Posted (edited)

Mobra asta nu este pentru mers cu pasager. Cel mult de dus femeia acasa de la carciuma. E mobra de golaneala, nu de plimbari in doi. Si ca pilot iti rupe curru la drum mai lung fara pauze din suta in suta.

In alta ordine de idei, cati km mai are mobra de s-au schimbat atatea la ea? Si nu ma refer la consumabile, ci la pompa, releu etc.

Edited by Speedy.K

Acum 1 oră, henrytoivonen_ro a spus:

BMW-G-650-X-MOTO-979_6.jpg

Pt cineva "interesat" cam slaba documentarea pre-achizitie. 😑

J102122-BMW-G-650-Xmoto.jpg

Acum 17 minute, Speedy.K a spus:

Cel mult de dus femeia acasa de la carciuma. 

Pai nu pt asta isi iau majoritatea mobreta? Hmmm... 🤣🤣🤣

PS:primul lucru cand am adus SM-ul acasa, in prima seara, am dat jos scaritele pasager. Dar ma proptesc de ras cand vad cate-un "hooligan" cum cara el câte-o pipita pe pseudo-saua pasager. 

Mobra are 30k . Releul de incarcare OEM este bun si a fost schimbat degeaba. Problema era o lipitura proasta( problema cunoscuta) din contact. 

Pompa de benzina, alta problema cunoscuta. Pompa nu a mai fost schimbata, deoarece 1) nu exista termen de livrare de la BMW 2) pompa curenta functioneaza. Au fost schimbate filtrul si garnitura de la capacul pompei. Separat s a tras fir separat, gros, de minus, de la pompa pe cadru. In acelasi timp s a inlocuit mufa de alimentare a pompei cu una din kitul bmw de reparatie. Problema, cunoscuta si asta, era ca apare sarcina mare pe pinul de minus si se topeste mufa, din cauza filtrului de benzina imbacsit, care pana de ceva vreme nu se gasea de cumparat.

Posted (edited)

OK, m-am lamurit. Prefer sa nu ma leg la cap cu atatea probleme legate de stocuri si livrari de piese si subansamble. Pacat, la o mobra asa de noua si capabila si la un brand cu asemenea pretentii. Spor la vanzare.

Edited by Speedy.K

Mobra e foarte faina si ca aspect si ca stare tehnica.Sa ma ierte Cozmin,dar  e cam antimarcheting :),si spun asta cunoscind si alte anunturi (cel pt Ktm 690)

Omul e sincer si apreciez asta. Nu e vina lui ca sunt probleme pe reteaua de service si piese la BMW. Daca n-as fi avut deja mobra cu care sa merg probabil ca n-as fi facut nazuri, mai ales la pretul asta.

Mihai are dreptate, marketingul nu e punctul meu forte.

Mobra nu necesita nimic, in momentul de fata. Doar timp si benzina.

Sta in garaj si nu se circula cu ea, eu fiind plecat din tara, insa se poate vedea oricand in S3. 

Moto asta este bombă pe Transfăgărășan. Știu ptr ca am avut xchallenge. Spor la vânzare. Și în legătură cu piesele vieții de la BMW, nu e asa o mare tragedie cu rețeaua BMW și nici nu sunt piese pe care sa nu le găsesti aftermarket. Dar, cine cauta pricină, găsește. 

Scuze de off... Bomba pe TF? Adica? 

n-are nimic motoru in sine , piata e blocata , si de ce n-ar fii , mai vedeti voi plimbari de buna voie in acest an cu pandemia asta ? unde pui ca fiecare se va gandii de 10 ori pana sa dea ban pe ceva , nu neaparat moto .

Bomba, adică mergi blana pe Valea Oltului, te urci pe off pe vârful Cozia, blană pe serpentine spre Ciungetu, apoi faci cu ea Strategica pe off, mănânci mici sus pe Transalpina, si ii dai iar blană pe coborare. In aceeași zi. Bomba.