Sari la conținut

Caut motor maxim 250 cc


Postări Recomandate

Salut! Nu am carnet, si nici nu vreau sa dau de A1, considerand ca nu are rost. Astept 18 ani ca sa iau mobra serioasa atunci. Intre timp am bunici la tara, sat mare acolo, coclauri multi, si o pasiune de cand ma stiu, pe langa nakeduri, de enduro/cross. Asadar, vreau ceva de max 250cc (Oricum e mult) ce pot duce pe coclauri sa ma plimb, in limita a 4000lei, max 5000 SH la care sa nu fie nevoie de investitii.

Multumesc anticipat 😃

Editat de Dctemy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 : Un cross de 250 iti rupe capu. 

2  :Ai grija pe coclaurile alea ca sunt ale cuiva. Fie o stana, o pășune,o pădure, sau poate o arie protejata. 

Nu ajungi în penal pentru conducere fără carnet pe drumurile publice dar ajungi în penal pentru încălcarea proprietății. Asta dacă scapi nebătut. 

 

 

Editat de M!ha!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, M!ha! a spus:

1 : Un cross de 250 iti rupe capu. 

2  :Ai grija pe coclaurile alea ca sunt ale cuiva. Fie o stana, o pășune,o pădure, sau poate o arie protejata. 

Nu ajungi în penal pentru conducere fără carnet pe drumurile publice dar ajungi în penal pentru încălcarea proprietății. Asta dacă scapi nebătut. 

 

 

Stai calm.

1. Imi iau de 250 pentru turatii ca sa ma poata duce, si sa pot urca pe unde ma duc. Desigur sunt si mai mici cu turatii mari dar dupa la 18 ani, vreau sa am ceva pe masura care sa ramana de teren pe langa mobra de strada pe care o iau atunci. Cu atentie se poate.

2. Pe acei coclauri sunt drumuri. Drumuri de pamant ce despart proprietatile, pe care se circula cu ATV-uri si tractoare, carute si vacuțe. Eu la ele ma refer. Cat despre proprietati, sunt destule campuri libere, neocupate, iar cele ocupate sunt ingradite cu garduri. Stiu satul pe de rost, am fost cu bicicleta si cu mobra unui prieten pe acolo de sute de ori (nu exagerez), stiu pe unde sa o iau si cum sa ajung unde vreau. Imi trebuie doar masinaria potrivita pentru asta.

 

Oricum multumesc! Si doamne fereste sa pateasca oricine ca Belgianul cu pricina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. ce vrei tu nu exista. sau exista daca vrea cineva sa scape de o fieratanie cu probleme. iti recomand din suflet wr250f sau CRF250, drz 250, BETA Apl 200.

Daca chiar iti doresti o o vechitura poti cauta un xr250 bine intretinut. Printre putinele ce se incadreaza in acest buget.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Caut motor maxim 250 cc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...