Sari la conținut

RACOS VULCAN


Postări Recomandate

Daca va bate gandul merita peisajele

insa drumurile 🤮🤮🤮

zona viziata a fost RACOS .....vulcan , lac , coloane

sa nu ne intoarcem pe acelasi drum am ales cheia pe dus si siriu pe retur

pacat ca sunt locuri frumoase dar foarte prost administrate

oricum am prin drumuri libere mai ales ca ne am dat mai mult pe judetene si comunale 

 

 

 

90859C15-95E1-4F92-961F-BF283C402EFC.jpeg

56BB6C8C-3F54-4022-8A9E-E6F0EA303314.jpeg

DB577555-FB88-4A07-91FB-4EDC07F96FCC.jpeg

0438BCEC-A259-488F-AB0A-6C4214A4537E.jpeg

E522FD97-DD4C-4649-87B0-8119BF654990.jpeg

FB472B62-80E6-4020-9B22-42C315CA287D.jpeg

5B101D9E-D4F7-4EB5-A23F-EB74FE8F5F23.jpeg

76333905-4078-4213-B0A9-6B829148E393.jpeg

1AC5F6DA-738A-49A1-A5EE-E0FF82A01E26.jpeg

586A758E-2F9C-4EBC-BDF4-BB9CABA13DAA.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si felicitari pentru drum.

Am mers si eu acolo acum 2 ani si chiar e bestial. 

Vis-a-vis de cum nu stim/vrem sa ne administram frumusetile, e o discutie lunga si interminabila care a fost concluzionata de un coleg de aici: "pai de ce sa promovam frumusetile, vrei sa vina toti acolo?"

...Enough said!... :(

 

In orice caz, drona aia... :bow: 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tura. Ca fiecare tura cu Ianachim.

2 ore pana la Brasov, pe Cheia. Racos superb,  pacat ca e in Romania. Serpentine,  offroad cu scos apa din sa (eu cu tourer), offroad superb prin padure, 30-40 km pe 102C cu doar cateva masini intalnite. 

O plimbare "cu de toate",  mai putin pauza de masa. My bad. 

Dupa peste 500 de km si peste 10 ore de cand am plecat, si un popas la un local cunoscut in care ni s-a spus ca nu servesc mancare, deja Ianachim cred  ca ma privea si vedea un mare burger in locul meu. Cu wedges si maioneza... Ar fi fost un post interesant. Motociclist din care nu s-a mai gasit decat casca si manusile (ghetele erau din piele ...)

Pe data viitoare

 

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 32 minute, Alex_NRG a spus:

Super tura. Ca fiecare tura cu Ianachim.

2 ore pana la Brasov, pe Cheia. Racos superb,  pacat ca e in Romania. Serpentine,  offroad cu scos apa din sa (eu cu tourer), offroad superb prin padure, 30-40 km pe 102C cu doar cateva masini intalnite. 

O plimbare "cu de toate",  mai putin pauza de masa. My bad. 

Dupa peste 500 de km si peste 10 ore de cand am plecat, si un popas la un local cunoscut in care ni s-a spus ca nu servesc mancare, deja Ianachim cred  ca ma privea si vedea un mare burger in locul meu. Cu wedges si maioneza... Ar fi fost un post interesant. Motociclist din care nu s-a mai gasit decat casca si manusile (ghetele erau din piele ...)

Pe data viitoare

 

 

 

 

 

 

Norocosule...ai prins si eclipsa de soare😂😂😂

7BE2F9D6-DB19-49B3-AF94-7907E87F89DB.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peste 10 zile incepe Rockstadt Extreme Festu' la Râșnov și dacă tot eram prin zona voiam să dăm și o tură pe la Racoș pt a vedea/ face o baie in Lacul de Smarald. Cat de prost e drumul până acolo, din cate am înțeles sunt vreo 40 de kilometri de drum neasfaltat? Adică putem ajunge cu motoarele noastre(un Vulcan, un Shadow si un Harley) fara a risca prea tare sa spargem băile de ulei? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, Bart Bz a spus:

Peste 10 zile incepe Rockstadt Extreme Festu' la Râșnov și dacă tot eram prin zona voiam să dăm și o tură pe la Racoș pt a vedea/ face o baie in Lacul de Smarald. Cat de prost e drumul până acolo, din cate am înțeles sunt vreo 40 de kilometri de drum neasfaltat? Adică putem ajunge cu motoarele noastre(un Vulcan, un Shadow si un Harley) fara a risca prea tare sa spargem băile de ulei? 

 Chiar langa vulcan in parcare erau parcate 3 chopere ...deci daca ei au putut ... voi de ce nu

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 minutes ago, ianachim said:

 Chiar langa vulcan in parcare erau parcate 3 chopere ...deci daca ei au putut ... voi de ce nu

Mulțumesc!  🍻

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, Bart Bz a spus:

Peste 10 zile incepe Rockstadt Extreme Festu' la Râșnov și dacă tot eram prin zona voiam să dăm și o tură pe la Racoș pt a vedea/ face o baie in Lacul de Smarald. Cat de prost e drumul până acolo, din cate am înțeles sunt vreo 40 de kilometri de drum neasfaltat? Adică putem ajunge cu motoarele noastre(un Vulcan, un Shadow si un Harley) fara a risca prea tare sa spargem băile de ulei? 

Până în Racoș poți ajunge numai pe asfalt, dacă urmezi DJ131C din DN13. Din Racoș ai doar câteva sute de metri de drum neasfaltat până la lac. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 22.07.2019 la 21:14, Bart Bz a spus:

Peste 10 zile incepe Rockstadt Extreme Festu' la Râșnov și dacă tot eram prin zona voiam să dăm și o tură pe la Racoș pt a vedea/ face o baie in Lacul de Smarald. Cat de prost e drumul până acolo, din cate am înțeles sunt vreo 40 de kilometri de drum neasfaltat? Adică putem ajunge cu motoarele noastre(un Vulcan, un Shadow si un Harley) fara a risca prea tare sa spargem băile de ulei? 

Racos - Baraolt este drum de pietris dar a ajuns aproape off-road (la limita pentru un tourer. Un GS se simte ca pestele in apa.) Daca ploua, si un GS ar putea avea mici probleme in unele zone unde se strange apa.

In rest, asa cum spunea si Doctor X, pana in Racos este asfalt, si destul de bun.

 

 

 

20190721_130023.jpg

Editat de Alex_NRG
Completare
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 minute ago, Alex_NRG said:

Racos - Baraolt este drum de pietris dar a ajuns aproape off-road (la limita pentru un tourer. Un GS se simte ca pestele in apa.) Daca ploua, si un GS ar putea avea mici probleme in unele zone unde se strange apa.

In rest, asa cum spunea si Doctor X, pana in Racos este asfalt, si destul de bun.

 

 

 

Daca va fi uscat cu siguranță cu siguranță vom incerca. 

Daca va ploua vom sta liniștiți. 

Ne mai orientam și la fata locului.

Mulțumesc frumos pentru informații.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...