Sari la conținut

Postări Recomandate

De departe cel mai tare a fost lipsa de reacție a șoferului dar înțeleg că avea casco și dialogul cu tipul cu hayabusa..😁

Bine că ai intervenit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut noroc cu soferii de tir care au scos extinctoare mari dar cea mai buna treaba au facut-o baxurile de apa . :-)))))

Inca nu-mi dau seama daca a avut noroc cu baxurile in portbagaj sau ghinion ca i-a luat foc masina :-)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, Flower-Power a spus:

... cu tipul cu hayabusa..😁

 

 

Tipul ala i-a transportat Hayabusa colegului @LifeOwner. Din pacate pentru el, a fost defecta si a vandut-o, dupa care si-a luat Yamaha aia cu care mergea.

 

Oricum, inspirat colegul nostru si foarte calm in conditiile date. Soferul masinii era normal sa fie panicat deoarece pur si simplu s-a blocat, din cauza spaimei. De aceea trebuie sa intervenim si sa ajutam noi, ceilalti participanti la trafic.

 

Felicitari colegului nostru!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo ca ai intervenit. Daca nu opreai cred ca ardea mosul de viu... Altadata sa nu Mai lasi telefonul PE motoreta. Mie ASA mi s a parut. Sunt multi oameni de bine!!! Tu opresti sa faci in bine SI altii iau CE apuca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda. Dacă tot avea casco mai bine ar fi lăsat-o să ardă, așa te pomeni că i-o repară niște dorei și cine știe ce mai combină. S-a demonstrat că mini stingătoarele obligatorii sunt cel mult pt scrisorele de amor incendiate, dacă ia foc cotețul nici cu alea mari de la tir nu prea îl stingi dacă nu ai niște baxuri de apă la îndemână.

Felicitări pt gest!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca astepti sa iasa flacarile pe toate gaurile, normal ca nu fac fata stingatoarele alea mici. Ala a asteptat mult si bine, ca i s-a parut lui, un mecanic priceput ca tot romanu', ca e de la ambreiaj. Si daca e de la ambreiaj, stai si te uiti cum iese fumul? mergi mai tare ca poate se raceste?

Anyway, colegul nostru a reactionat cum ar trebui sa reactioneze orice om din lumea asta, jos palaria!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are rost sa-l judecam. Singur nu prea avea ce face mai ales ca era si in varsta . Nici eu nu puteam s-o sting singur , a fost un efort colectiv 🙂

Acum 20 ore, theogs a spus:

Bravo ca ai intervenit. Daca nu opreai cred ca ardea mosul de viu... Altadata sa nu Mai lasi telefonul PE motoreta. Mie ASA mi s a parut. Sunt multi oameni de bine!!! Tu opresti sa faci in bine SI altii iau CE apuca

 

Am lasat telefonul crezand ca e o chestie de 20 secunde cat sa-l imping pe ala din mijlocul drumului  dupa ce lucrurile au degenerat ... am uitat de el 🙂 . 

Se mai fura iPhonuri parolate si cu find my iphone activ !? ce poti face cu ele ?

Editat de LifeOwner
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu stingatoarele mici de auto poti sa stingi la inceput focul, dupa ce a luat foc capota, cred ca poti doar sa te uiti.

Am stins focul la o masina care s-a oprit pentru ca nu mai mergea motorul si soferul tot dadea la automat sa o ia din loc, ii fac semn si ma duc la el sa-i explic ca picura ceva combustibil aprins sub motor si-l intreb de stingator (eu eram cu bicicleta, inca nu e obligatoriu sa ai stingator in rucsac), se duce omul la portabagaj si-mi intinde mie tot tremurand stingatorul ca sa ma ocup eu, ok zis si facut, doar ca stingatorul lui nu a facut nici fis, cred ca era expirat de multa vreme, noroc cu alti participanti la trafic care au oprit si au ajutat cu stingatoarele din dotare, a fost nevoie de 3 bucati din alea mici ca sa nu ia foc masina omului, si da, trebuie actionat cat mai repede. Intamplare de acum cativa ani de pe un bulevard din Timisoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitări pt calmul de care ai dat dovadă! 

P. S Nissan'ul nu are nicio vina, vinovați de situație îs foștii primari ai Capitalei, în frunte cu femeia cu sarma'n ea, ca n-au făcut nimic pt nenorocita aia de centură. Qashqai'ul a cedat psihic. 

Părerea mea 😌

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Penetru a spus:

Din ce ştiu "duamna" a cerut centura dar nu i s-a dat, alţii spun că pasajul Domneşti nu s-a făcut din cauza ei că insistă să vrea şi  tramvai pe el.

La cata centura a vazut duamna, are urme de catarama in frunte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, Banzay a spus:

SOC SI GROAZA! Dar mai mult soc si mai putina groaza. 

S-a ocupat colegu' să nu fie groază. Doar șoc. Altfel, apărea la știri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, LifeOwner a spus:

 

Se mai fura iPhonuri parolate si cu find my iphone activ !? ce poti face cu ele ?

 

Se fura pentru ca se folosesc pentru piese de schimb (ecran, carcasa, baterie, difuzor).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...