Sari la conținut

Limitare A2


Prototype010
 Share

Postări Recomandate

Salut! Am si eu o nelamurire. De curand am achizitionat un cbr650f, nou. Vreau sa il conduc cu A2, i-am facut limitarea la United Motors (dusa pe platforma). Acum i-am scos numere rosii dar nu stiu daca o pot conduce legal intrucat nu detin cartea de la rar cu modificarea facuta. Am doar COC-ul si documentele de limitare de la United. Urmeaza sa fac si RAR-ul dar intrebarea e daca pot merge pe roti cu A2-ul acum..

Editat de Prototype010
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Limitarea in sine o poate face cam orice service,dar nu orice service e acreditat RAR pentru limitare. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Limitarea am facut-o la United care e acreditat RAR si care mi-a dat act la mana special pentru RAR.. Intrebarea mea a fost daca pot merge cu A2 pana cand se face si omologarea la RAR (pe carte).

Editat de Prototype010
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Limitare A2
Acum 17 minute, robert23mg a spus:

@Prototype010 Ce acte trebuie sa prezinți polițistului atunci când te oprește pentru un control de rutina?

Poti sa imi spui ce rost are raspunsul tau aici? Raspunzi la o intrebare cu alta intrebare? Eu aveam nevoie de raspunsuri nu de alte intrebari, hai o caterinca mai merge ( @l.u.v ), dar nu sa incepi cu intrebari de prosti ca de.. stii tu legislatia.. Dar  daca pe forumul asta s-a ajuns doar la raspunsuri din astea, la fel ca si pe grupul de facebook, e ok. Multumesc pentru raspunsuri..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 ore, Prototype010 a spus:

Salut! Am si eu o nelamurire. De curand am achizitionat un cbr650f, nou. Vreau sa il conduc cu A2, i-am facut limitarea la United Motors (dusa pe platforma). Acum i-am scos numere rosii dar nu stiu daca o pot conduce legal intrucat nu detin cartea de la rar cu modificarea facuta. Am doar COC-ul si documentele de limitare de la United. Urmeaza sa fac si RAR-ul dar intrebarea e daca pot merge pe roti cu A2-ul acum..

Salutare prietene,

 

Ma bucur sa vad ca ai trecut la o mobra faina si noua.😊

 

In caz de incurcatura, in fata legii documentul este de baza. Mai precis ce scrie in Cartea de Identitate Vehicul. Daca acolo nu e trecuta limitarea atunci care va sa zica ea nu exista. Documentul de la United Motors nu face doi bani in fata unui judecator. RAR-ul este institutia care certifica ca s-a facut treaba cum trebuie la service.

 

Cu permisul a fost alta treaba, acolo chiar autoritatea cu permisele te promovase la examen si ti-a dat hartia.

 

Nu poti circula cu mobra cu permis A2. Mergi la RAR, sa treaca modificarea si apoi da-i bice.

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles, totusi eu daca am numere rosii ar trebui sa prezint politistului autorizatia provizorie  pe care nu scrie puterea motorului..( motocicleta fiind noua are doar COC-ul pe care sunt specificatiile si cu care din cate stiu politia nu are treaba ).

 

 

Editat de Prototype010
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 39 minute, Prototype010 a spus:

Am inteles, totusi eu daca am numere rosii ar trebui sa prezint politistului autorizatia provizorie  pe care nu scrie puterea motorului..( motocicleta fiind noua are doar COC-ul pe care sa scrie specificatiile si cu care din cate stiu politia nu are treaba ).

 

 

Muretto nu a intrebat serios, a dat exemplu de o situatie apropiata pentru a ma lamuri pe mine cum sta treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...