Sari la conținut

Recomandare instructor perfectionare moto


noir2501
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Nu am mai condus moto de ~8 ani si am achizitionat recent o motocicleta touring cu care inca nu ma simt prea acomodat.

 

Puteti sa imi recomandati un instructor bun in Ploiesti care sa ma ajute cu cateva sedinte in care sa ma obijnuiesc cu motorul in poligon la viteze mici?

 

Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si cu ce sa te ajute man? Sa o sprijine el?

Invata-te cu ea, prrivirea sus, corpu relaxat, moto sunt echilibrate de fel, doar zici ca ai mai avut moto.

 

As fi inteles instructor pt mers tare/genunchiu jos etc dar asa cred ca arunci niste bani.

 

Succes!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai... franare de urgenta, U-turn, folosit frana spate pentru a lua viraje stranse, evitare de urgenta, lucruri de genul asta.

 

Pot sa ma duc sa exersez si singur intr-o parcare dar nu stiu daca le fac corect.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepe citind niste materiale (Proficient motorcycling  de pilda),apoi niste materiale video,spre exemplu cele facute de asta https://www.youtube.com/channel/UC0FFFneMi9GwRHUsuBjM0jA/videos

Apoi mai exerseaza o vreme si cind aduni ceva experienta,daca vrei si mai mult,cauta instructorii care sunt sau au fost la Academia Titi Aur sau similare (spre ex Trancanici,e si pe aici pe forum)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, frigider a spus:

Pai si cu ce sa te ajute man? Sa o sprijine el?

Invata-te cu ea, prrivirea sus, corpu relaxat, moto sunt echilibrate de fel, doar zici ca ai mai avut moto.

 

As fi inteles instructor pt mers tare/genunchiu jos etc dar asa cred ca arunci niste bani.

 

Succes!

 

 

 Omul vrea sa faca o treaba buna si cu cap iar ROMANUL bun si priceput la toate se baga ca supozitorul......

BRAVO mosule’ ca nu iesi direct in tura si vrei sa te acomodezi cu noua scula’ daca  u gasesti om macar mergi undeva pe asfalt sa te obisnuiesti cu ea...franari  - viraje  

cu cat mai mult exercitiu cu atat mai bine o cunosti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, ianachim a spus:

 Omul vrea sa faca o treaba buna si cu cap iar ROMANUL bun si priceput la toate se baga ca supozitorul......

BRAVO mosule’ ca nu iesi direct in tura si vrei sa te acomodezi cu noua scula’ daca  u gasesti om macar mergi undeva pe asfalt sa te obisnuiesti cu ea...franari  - viraje  

cu cat mai mult exercitiu cu atat mai bine o cunosti

Mai citeste o data, asta i am sugerat, sa se invete cu ea.

 

Si la chestia cu franatul de urgenta, stai de vb cu MM degeaba daca nu o "simti", doar tu tragi de maneta, nu profesorul.

Valabil pt mai multe pasiuni, o ai sau n-o ai.

 

Fac meditatie la fizica sa trec BAC-ul, nu sa o fac din pasiune dupa. Intelegeti voi ca sunteti baieti mari, motociclisti.

Omu a zis ca a mai avut moto, e ca si cum schimbi prietena, e nevoie de putin timp sa vezi ce si cum :D

 

 

Dar da, e de apreciat intentia omului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...