Jump to content

ochelari comuniste

Recommended Posts

Acum 15 ore, Aurelian Pintilie a spus:

Salut si eu doresc, multam tel 0722661919 _ Pintilie Aurelian

Si noi avem dorinte,si vrem multe.....ai zis rugaciunea aseara?

• 1 year later...

Daca mai ai disponibili, doresc si io o pereche! Se preteaza la CZ-u! ;)

• 2 weeks later...

Vad ca in timp si-au triplat valoarea! Or fi ca vinul!🤪

Cateva poze mai explicite cu aia noi, inclusiv garnitura si elasticul care ii tine, se poate?! (...daca garnitura si elasticul sunt coapte de vreme, nu te mai obosi!)🤔 Multumesc!

Cei din poza au elasticul nou. Ceea ce consideri ca sunt crapaturi, e un fel de pudra. Cei postati acum au alasticul intins. Nu au nici crapaturi, nici zgarieturi, nici cei nefolositi  ,nici cei folositi. Ma asteptam sa vezi o diferenta intre cei pusi la vanzare prima data, si cei de acum. ( De unde si pretul). Iar realitatea este ca intre cei noi si cei vechi, difera doar elesticul si cutia

008.jpg

012.jpg

Stai linistit ca vazusem diferentele, nu-i asa greu de observat nici macar de catre unu' mai batran, asa ca mine! Dar si pretu'...

Daca zici ca garnitura si elasticul sunt bune, iar ochelarii pot fi folositi (nu-i iau sa-i pun la panoplie, vreau sa-i port), vreau o pereche! Dar inclusiv sticla sa fie clara, fara valuri sau matuiri, zgarieturi...etc. Doar zici ca-s noi, nu?!

Imi lasi un cont, pun banii (fix 150 lei) si ii pui la posta (sper ca la aia 150 lei poti suporta 5...sau 7 lei transport) si te-am scapat de o pereche! Esti de acord?!

Nu trebuie sa-mi pui banii. Trimite-mi adresa pe telefon, si ii trimit prin posta. Oricum transportul il plateam eu. Repet .Toate patru perechi au sticla si garniturle fara defecte. Lentilele sunt aerisite, deci pot fi purtati.

001.jpg

002.jpg

005.jpg

006.jpg

008.jpg

Ziceam sa-mi lasi un cont ca sa evit sa ajung la posta (daca sunt ramburs, trebuie sa pun banii doar la oficiul postal, si nu-mi este la indemana). Asa, daca iti pun banii in cont, un pachetel mic fara ramburs mi-l lasa postarita la vecini sau il pune in cutie, chiar daca nu-s acasa. Singura chestie este sa fie bine ambalati, cu inscriptia "Fragil!" ca sa nu ajunga bucati! ;)

Ai PM cu adresa mea!

Nu pot trimite mesajul...iar telefonul il ai inchis! :(

Nu vad nici o problema, doar ca eu sunt total depasit de chestiile astea bancare. Asa ca luni am sa ma interesez la banca, si ne punem de acord. Nu ma-ai zis cum preferi, cu captuseala gri sau albastra?

Albastru!

Daca ti-e greu cu plata cum ti-am zis, pune-i ramburs...voi vedea cum fac sa ajung sa-i ridic! Asta pentru mine inseamna vreo 30 km ca sa fug de la munca si sa revin fiindca programul postei corespunde cu programul meu de lucru! :(

Cred. Asa e si la mine. Dar nici sa-mi faca program cineva de la FAN CURIER nu-mi convine. Asa ca trimit sotia la posta... Trimite-mi o adresa pe numarul afisat. Cel cu 119 in coada

Ai SMS cu adresa, fara curieri...posta e sfanta!

Deschide telefonul ala, ori fa-ti curat in mesagerie...nu poti fi nicicum contactat!

Perfect! Ii astept ca sa le fac si-o proba de traseu pana nu da gerul! ;)

Adica, doua perechi suprapuse?!🤓 Nu, ca nu mai pleaca CZ-ul de pe loc...cu-atata greutate!🤪