Sari la conținut

Testam, cumparam si transportam motociclete din Germania In Romania.


Postări Recomandate

Salutare !

 

Testam, cumparam si transportam motociclete din Germania In Romania. Suntem din Bucuresti, avem garajul pe soseaua Straulesti in sectorul 1 In zona de nord a capitalei. Serviciul costa 350 de Euro din Germania pana in locatia clientului sau pana la noi la sediu in functie de preferintele clientului. Motocicletele se achizitioneaza cu banii nostrii. Clientul plateste la inceput doar transportul fara alte avansuri. In cazul in care clientul doreste sa plateasca bunul de la inceput se face hartie notariala. Motocicleta este adusa pe transport asigurat pentru accident, incendiu, furt  etc, Asigurare de transport clasa A pentru a nu avea nici un fel de risc. Toate motocicletele se testeaza de catre noi(suntem 2 asociati, mergem impreuna, suntem motociclisti cu experienta) . Nu achizitionam motociclete in cazul in care gasim la locatie  decalaje grave fata de anunt, nr de km, daune , probleme tehnice sau de ordin bicrocratic. In cazul in care clientul doreste totusi achizitionarea unei motociclete cu anumite semne de uzura se face doar cu confirmarea acestuia si plata unui avans de 10% .

Putem trasnsporta orice model de Motocicleta.

Pentru mai multe informatii si detalii ne gasiti la telefonul

0726218968

Andrei sau Lucian

Urmatoarea plecare se face pe data de 18 august 2019 cu retur pe 23 august 2019 cel mai tarziu.

 

Asfalt uscat  !

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

sunt interesat. Ca sa castigati credibilitate, ar fi utile , similar altor topicuri, si feedback uri, privind motociclete aduse deja. 

Legat de pretul de achizitie, ce posibilitati de negociere exista , din experienta voastra? Aveti dealeri de la care cumparati, in precadere?

In cazul meu, sunt interesat de achizitia unui fjr1300 model gen3, adica dupa 2013, in toamna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, există posibilitati de negociere, noi am început de curând, am adus 3 motociclete pentru noi acum 1 luna, mai avem doar una din ele, am adus v-strom 650, honda cbf 600, acestea 2 au deja proprietari noi, in Bucuresti si in Ploiesti anuntutimai avem un cbr600rr la vanzare. In legatura cu negocierea aceasta poate sa ajunga si la 30% din pretul de pe site, în funcție de cat cumperi si cat de dispus e dealerul sa negocieze. Noi lucram doar cu dealeri pentru ca ofera garantie. Logic nu e ca si cum te intorci cu ea in Germania sa iti faci garantia dar pentru noi este un atu in plus la achizitie. Evident tot ce negociem  se intoarce la client. Daca doresti putem să ne întâlnim sa discutam.Da, avem dealeri cu care tinem legatura.

Ps Am și eu un xjr 1300 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facem ce putem :) Chiar de pomana nu putem nici noi :)

Pentru ca mi-a cerut Adrian.M am atasat 3 poze cu ce am adus la prima tură. După cum am spus si mai sus V-strom și cbf au plecat la 2 fericiti proprietari.

IMG-20190802-WA0000.jpeg

IMG-20190705-WA0029.jpg

IMG-20190705-WA0022.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Când am citit numele topicului, am crezut ca ceva a modetaror mi-a ajustat numele topicului meu, după preferințele sale. 😃😂

În fine, va doresc mult succes, multa răbdare și atenție, grija mare la țepari ( nu ducem lipsa de ei, din păcate) și asfalt uscat! 

Sincer, sper măcar cu voi sa pot colabora, sa nu va *apase* și pe voi invidia, răutatea, "moartea caprei vecinului" sau alte trăsături specifice românești. 

Marcel🍻

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Motologistic a spus:

Când am citit numele topicului, am crezut ca ceva a modetaror mi-a ajustat numele topicului meu, după preferințele sale. 😃😂

În fine, va doresc mult succes, multa răbdare și atenție, grija mare la țepari ( nu ducem lipsa de ei, din păcate) și asfalt uscat! 

Sincer, sper măcar cu voi sa pot colabora, sa nu va *apase* și pe voi invidia, răutatea, "moartea caprei vecinului" sau alte trăsături specifice românești. 

Marcel🍻

Salut, cu mare drag, de ce naiba sa fim invidiosi pe voi ? ce dracu ... daca mai am spatiu pe remorca si ne intelegem omeneste nu ma doare mana sa iti mut o motocicleta de la punctul a la punctul b si cred ca si tu ai face la fel. Noi ne ocupam strict de motociclete, este pasiunea noastra, suntem amandoi motociclisti. Deci suni oricand ai nevoie, nu deranjezi pe nimeni si daca avem posibilitatea la momentul respectiv lucram impreuna. image.png.674dd17361edf9ef368e5b1eed9b9330.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

După discuția avuta telefonic... DA, cu siguranta vom colabora. 😊🍻

Pt ca, cel puțin din punctul meu de vedere, important e ca, clientul final sa aibă motocicleta. Ca o aduc eu, ca o aduci tu, prea puțin contează, important e sa ii ajungă în condiții bune, la un preț corect. 

Spor! 🍻

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spor si tie la treaba si ne auzim cu siguranta, după cum am vorbit la telefon eu sunt sigur ca vom colabora cu succes. Pentru cei interesati din nou postez aici, pe 18 august plecarea cu revenire pe 26.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Foarte mulțumit de serviciile lui Lucian, care m-a ajutat sa-mi aleg motocicleta, si cu care am ținut legătura permanent pentru stabilirea tuturor detaliilor. 

Descrierea si pozele transmise de el sunt 100% corespunzătoare realității, și, ca atare, am devenit posesorul Versysului din pozele de mai sus.

Mai mult, mi l-a adus până in fața blocului.

Nu pot decât să îl recomand celor care au nevoie de ajutor pentru a alege, cumpăra si aduce motociclete din Germania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
La 26.10.2019 la 11:42, Motologistic a spus:

În ritmul asta, voi imediat plecați după snowmobile, nu după motociclete 😅😄

Va salut 🍻

Au venit snowmobilele 😃 , 4 din ele sunt deja la proprietari si 2 vor aparea la vanzare .

WhatsApp Image 2019-11-22 at 16.13.54.jpeg

WhatsApp Image 2019-11-22 at 16.45.30(1).jpeg

WhatsApp Image 2019-11-22 at 16.45.30.jpeg

WhatsApp Image 2019-11-22 at 22.49.57(1).jpeg

WhatsApp Image 2019-11-22 at 22.49.57.jpeg

WhatsApp Image 2019-11-24 at 20.42.42.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am colaborat cu Lucian pentru a-mi procura motocicleta pe care mi-o doream si pot sa recomand cu caldura serviciile oferite de el.

Totul a fost clar si transparent, am agreat impreuna conditiile si produsul  ce urma sa mi-l livreze.

Motocicleta a ajuns in stare perfecta de functionare(verificat in prealabil de el la achizitie si ulterior de catre mecanicul meu la livrare).

Lucian a livrat-o la locatia indicata de mine, cu plinul efectuat si mi-a oferit oportunitatea de a-mi testa motocicleta inainte de a-i achita.

Voi reveni cu poze :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Multumim frumos Mihai !

Pe principiul romanului care își face iarna căruță și vara sanie pe 10 ianuarie plănuim o nouă călătorie după cai frumosi cu retur in maxim 7 zile ! Va asteptam !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. O intrebare am si eu. Sezonul rece e favorabil pentru cumpararea unei motociclete? Traiesc cu impresia ca e mai ok si mai benefic bugetului sa cumperi o moto iarna.Are vreo legatura. voi ce puteti spune? Multumesc 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, orangefresh2 a spus:

Salutare. O intrebare am si eu. Sezonul rece e favorabil pentru cumpararea unei motociclete? Traiesc cu impresia ca e mai ok si mai benefic bugetului sa cumperi o moto iarna.Are vreo legatura. voi ce puteti spune? Multumesc 

Salut, da poate fi un avantaj sa o cumperi iarna, dar sa nu te astepti sa primesti 100% cine stie ce discount, depinde de la dealer la dealer... unii dau altii  iti spun direct ca pretul e fix si cam asta e. Da, de principiu prețurile sunt mai mici un pic in sezonul rece dar nu ceva extraordinar. In Germania se merge cu motorul si iarna, la ultima tură din noiembrie de acum erau destui pe autostrada la 2 grade. Dacă ești interesat de ceva pentru tura de ianuarie dă-mi un semn la tel 0726218968 sau pe whatapp si discutam detaliile.

Seara buna !

1 oră în urmă, piticot a spus:


Deci voi erati pe M7 langa Budapesta pe 21 noiembrie, pe la 7 seara...bun asa!

Screenshot 2019-12-05 at 23.37.10.png

Hat ! Recunosc ! Suntem vinovati ! Am mers pana la Arad in seara respectiva !🤘

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

La multi ani ! Pe 19 ianuarie o luam din loc, daca aveti motoare de cumparat din Germania va stam la dispozitie. Ne-am facut si site( este la inceput) deci de acum va asteptam pe pagina noastra la www.motoyard.ro sau direct la telefon 0726218968.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare,

 

am vazut de abia acum ultimul vostru post, asa ca voi mai pune o interbare stupida. Ati reusit sa plecati pe 19 ianuarie? Daca da ok, si cand va fi urmatoarea tura? Daca nu, atunci tot ok si evident cand va fi urmatoarea tura?

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...