Sari la conținut

Iesire Duminica 11.08


Postări Recomandate

Salut,

 

Duminica vreau sa ies la o tura de 4-500km. Plecare din Bucuresti in jur de ora 8.00.

Propuneri de traseu?

Se va merge legal, nu alergam. Detin un R1, deci fara drumuri forestiere 😁

Editat de Baiatu` cu Transalp`
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9 minutes ago, SuzukiRf600R said:

iarta-ma, dar nu ma pot abtine.

Iartă-mă, cu "i" mare dacă este la începutul propoziției. Asta dacă ești chiar grammar nazi...😀

Nici eu nu m-am putut abține...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, SuzukiRf600R a spus:

iarta-ma, dar nu ma pot abtine.

"Interests:Sa aflu informati noi despre motociclete si motociclisti." --> informatii (doi de i)

 

In rest, R1 rullz

Prietene scuze pentru o editare. Apreciez atentia ta. Daca tot esti asa atent corecteaza tot ce ai comentat in ultima perioada pe forum. Inclusiv aceasta replica! Ai multe greseli. Nu te mai lua de altii si vezi intai gunoiul din ochiul tau.

Daca vrei sa fii offtopic cum esti in multe din comentariile tale mai bine stai si sparge seminte in centru.

Da, R1 rullz!

Nu ma pasioneaza chestiile offtopic si comentariile aiurea. Acest forum nu mai este ce a fost acum 13-14 ani cand se legau multe prietenii si plecam de nebuni zeci de bikeri pe 2 ianuarie in Bg cand am intrat in UE..... pacat.... dar totul se schimba...

Editat de Baiatu` cu Transalp`
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O Lepsa? Plecam pe Cheia ajungem pe la Tg Secuiesc - mancam acolo cel mai probabil- apoi o luam spre Lepsa si cu intoarcere pe Siriu,Valeni,Poiana Varbilau,Ploiesti,Buc.

 

Sau ce traseu s-a propus pana la urma?

 

Cu R1 sper totusi ca mersul legal este mai mult pentru forum, adica totusi se va merge la limita carnetului...sa zicem,nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 06.08.2019 at 14:31, Kagemusha said:

Iartă-mă, cu "i" mare dacă este la începutul propoziției

Si cu semnul exclamarii la final. 

Nici eu nu m-am putut abtine...

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, XaeL a spus:

Si cu semnul exclamarii la final. 

Nici eu nu m-am putut abtine...

Aici nu ai dreptate. Poate pune la fel de bine punct (.) la finalul propozitiei, cum putea folosi si semnul exclamarii (!) la final sau combinat si cu semnul intrebarii (?) pentru a scoate in vedere exclamatia si interogativul. Dar nu este un must have. 

Nici eu nu m-am putut abtine la ceea ce tu nu te-ai putut abtine :d 

Editat de SuzukiRf600R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, XaeL a spus:

@SuzukiRf600R

Este exclamatie, e obligatoriu semnul exclamarii. Ori spargi fraza in doua si il pui imediat dupa "iarta-ma" ori il pui la finalul intregii fraze.

Nop, dar scopul topicului este o iesire, nu gramatica :d 

 

Sa fie bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Just now, SuzukiRf600R said:

Nop, dar scopul topicului este o iesire, nu gramatica :d 

...fara virgula inainte de "dar".

 

Asa credeam si eu dar postarea a doua de pe topic l-a deturnat un pic. Plus ca la gramatica ma descurc mai bine decat la motociclit. Tu sper ca invers! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine că am văzut mesajul din timp. Altfel, iar mă speriam că au venit foarte mulți. Mai vine și altcineva în afară de tine? să știu cum mă îmbrac..😂

Glumesc, evident..ne vedem mâine la cafea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevărul e că ar trebui făcut un topic intitulat Gramatică și scos la tablă cu citat topicul respectiv și făcut k.o. 😂în fața clasei. Eu vin să dau linii la palmă.😂😂😂 cineva trebuie să îi ajute, mă gândesc.

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Poporul roman este corupt ,mizerabil , nesimtit , fara speranta , irelevant, isi merita soarta, indobitocit ...dar cum va permiteti bah sa scrieti romaneste incorect ? Bipolar.ro

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 06.08.2019 la 22:45, Baiatu` cu Transalp` a spus:

Prietene scuze pentru o editare. Apreciez atentia ta. Daca tot esti asa atent corecteaza tot ce ai comentat in ultima perioada pe forum. Inclusiv aceasta replica! Ai multe greseli. Nu te mai lua de altii si vezi intai gunoiul din ochiul tau.

Daca vrei sa fii offtopic cum esti in multe din comentariile tale mai bine stai si sparge seminte in centru.

Da, R1 rullz!

Nu ma pasioneaza chestiile offtopic si comentariile aiurea. Acest forum nu mai este ce a fost acum 13-14 ani cand se legau multe prietenii si plecam de nebuni zeci de bikeri pe 2 ianuarie in Bg cand am intrat in UE..... pacat.... dar totul se schimba...

 bai ce vremuri 

bai ce vremuri

2 ianuarie am invadat RUSE 😂😂😂😂

La 09.08.2019 la 23:01, Flower-Power a spus:

Adevărul e că ar trebui făcut un topic intitulat Gramatică și scos la tablă cu citat topicul respectiv și făcut k.o. 😂în fața clasei. Eu vin să dau linii la palmă.😂😂😂 cineva trebuie să îi ajute, mă gândesc.

iar cine o da in bara cu virgula sau cratima sa FIE OBLIGAT SA IASA CU TINE LA O TURA😱😱

Acum 3 ore, the mentalist a spus:

Inca o plimbare legendara marca motociclism.ro...e clar, se duce pe plua de tot forumul asta de semidocti pasionati de gramatica...

 COPILE’ ..... tu inca mai crezi ca pe FORUMUL asta mai sunt MOTOCICLISTI???😂😂😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...