Jump to content
Sign in to follow this  
NelutzuDancu

Vand BMW K1200s - An 2007

Recommended Posts

# BMW K1200s - An 2007 - 39500 Km

# Serie sasiu: WB10581A57ZR86989

# Dotari: 
* Suspensie electronica ESA (Sport-Normal-Confort)
* Computer de bord (autonomie, consum mediu, viteza medie, indicator nivel ulei, indicator al treptei de viteza)
* Cric central si lateral
* Side-case-uri BMW
* Alarma BMW cu doua telecomenzi

# Motocicleta provine din Italia, a intrat in tara in 2017 la 34.700Km, eu sunt al doilea proprietar in tara.
# Inainte de import, la revizie (34700 Km) s-au efectuat urmatoarele actiuni, cu piese OEM la reprezentanta BMW-Niardo:

* Ulei motor
* Filtru ulei
* Filtre de aer
* Ulei cardan
* Placute frana fata - spate
* Lichid frana
* Lichid racire motor
* Bujii
* Reglj joc supape

# In luna mai 2019 (la 38000Km) au fost inlocuite urmatoarele componente:

* Ulei motor - Motul 7100 (5W-40)
* Filtru ulei 
* Lichid de frana (fata - spate)
* Garnitura capac ambreiaj - BMW 
* Intinzator lant distributie - BMW (a fost montat noul model de intinzator cu acumulator hidraulic)
* Acumulator EXIDE
* Anvelope Michelin Pilot Power 2CT

# Motocicleta are cateva zgarieturi superficiale pe carenele laterale (din punctul meu de vedere nu necesita revopsire).
# Carenele sunt originale si nu sunt rupte, crapate sau revopsite.
# Motocicleta este inmatriculata in Brasov pe numele meu, detin toate actele, o folosesc in general in weekend.  

Motivul vanzarii: doresc sa cumpar Honda Africa Twin Adventure Sport!

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

* Persoana de contact: Ioan Dancu

* Telefon contact: 0732310942

* Pret: 5200 Euro

# Astazi a fost inlocuita la motocicleta componenta <Clutch Basket> (oala Ambreiaj) - OEM noul model.

Odata cu aceasta operatiune a fost inlocuit si filtru si uleiul motor (MOTOREX - 5W40). 

Motivl inlocuirii: In frana de motor mai agresiva, cu vechea oala, uneori se simteau anumite vibratii (anomalia a devenit evidenta la coborarea Transfagarasanului). 

Motocicleta ruleaza fara nici un fel de anomalie. Din pacate, pentru mine e putin incomoda la calatori mai mari de 2-3 ore, chiar si pe modul confort, chestia de care nu mi-am dat seama inaintea achizitiei, la plimbari scurte de 15-20 minute.

Doresc cu nerabdare sa cumpar Africa Twinul, tocmai ce am facut un Ride test cu ea la Bucuresti. Mai negociem putin si la pret, desi eu am investit cel putin 800E in moto in acest sezon 

Basket.JPG

Am văzut motocicleta.

Proprietarul denotă seriozitate.

Într-adevăr, motocicleta merge impecabil și arată foarte bine.

Păcat că nu mi se potrivește ...

Spor la vânzare!

Edited by vlad.ghita

Motocicleta are și ABS - dacă era nevoie de această mențiune. De asemenea, conform seriei de șasiu, se pare că nu are servofrână (producție 23/10/2006, doar motocicletele produse până în august 2006 au avut). Element important, zic eu. Spor la vânzare.

Buna ziua

In cazul in care doriti sa vindeti separat doar sidecase-uril cu suportii sunt interesat.

Multumesc

Salut baieti, multumesc pentru aprecieri.

Legat de aspectul cu servofrana, la mine a fost criteriul principal la momentul achizitiei.

@baubau_arad nu doresc sa vand Sidecase-urile separat din doua motive:

# Momentan imi sunt foarte utile la calatori ceva mai lungi (nu mai merg cu ghiozdanul dupa mine).

# Nu am idee cum ai putea sa le folosesti, deoarece ele se blocheaza / deblocheaza

cu cheia motocicletei.

23 minutes ago, NelutzuDancu said:

Nu am idee cum ai putea sa le folosesti, deoarece ele se blocheaza / deblocheaza

cu cheia motocicletei.

Sistemul de închidere este strict mecanic. Se poate face o copie fizică a cheii motocicletei (fără partea electronică). Dar este de înțeles faptul că nu vrei să le dai separat.

Se pot vinde fără încuietori, ulterior se pot comanda încuietori pt cheia cumpărătorului. Încuietorile vechi se vând cu motocicleta...