Sari la conținut

Experiente ACE CUSTOM


#Laurentiu
 Share

Postări Recomandate

Salutari tuturor.

Pe final de septembrie, cand sper ca imi voi lua A-ul, intentionez sa cumpar o Yamaha XV 950, noua. Asa cum arata ea, desi mi se pare ca arata foarte bine, are foarte mult potential de personalizare.

In Bucuresti am inteles ca ACE CUSTOM sunt priceputi si site-ul lor, cumva, dovedeste asta. Ce nu am reusit sa aflu cautand e cam care sunt marjele de preturi. Imi dau seama ca sky is the limit, ce m-ar interesa pe mine e ceva minim: capace/carcase filtru si ulei, toba... din astea de baza. Eventual o sa mai de Doamne-ajuta.

 

A lucrat cineva cu ei? Stiti cam la ce ma pot astepta? Repet: marje.

 

Multumesc tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce nu te duci pana acolo, le spui e iti doresti si ii intrebi un cost aproximativ?

Sunt 100% convins ca nu o sa stie nimeni de pe forum mai bine decat cei de la Ace...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa-mi fac o idee. Pe langa asta, poate cineva va scrie “ace sunt buni, dar scumpi. Astia (oricare ar fi), sunt si ei buni si nu te omoara. 

 

Orice ma scuteste de 2 ore pierdute in trafic, e binevenit. Sunt sot, tata de copil mic, antreprenor si sunt extrem de selectiv unde imi consum energia si timpul. Asta e si motivul pentru care vreau motocicleta :)

 

Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alegerea ta e in contradictie cu "consumul de energie si timp": fara custom: vei castiga timp pierdut pentru custom, vei castiga bani dati pe look; alta motocicleta: alegand un model mai mic in cilindree sau chiar scooter, consum si cost achizitie mai mic, mobilitate mai mare;

Vei castiga timp pentru a fi alaturi de familie si raman cu bani in buzunar, alfel aruncati pe "cum arata"!

 

Succes in alegere, succes in obtinerea categoriei!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, #Laurentiu a spus:

Ca sa-mi fac o idee. Pe langa asta, poate cineva va scrie “ace sunt buni, dar scumpi. Astia (oricare ar fi), sunt si ei buni si nu te omoara. 

 

Orice ma scuteste de 2 ore pierdute in trafic, e binevenit. Sunt sot, tata de copil mic, antreprenor si sunt extrem de selectiv unde imi consum energia si timpul. Asta e si motivul pentru care vreau motocicleta :)

 

Mersi.

In conditiile vietii tale, asa cum ni le-ai prezentat, n-am decat un singur sfat: nu te apuca de motociclism. O sa cheltui bani multi, timp de mers n-o sa ai, cand o sa ai un pic de timp ori o sa-ti rupi oasele, ori ce-o sa faci tu n-o sa fie motocicleala.

 

1 oră în urmă, Starcream a spus:

:)

 

 

Intelegand mersul pe motocicleta poate intelegi si ce vrei sa customizezi.

Mai ales cand customizat la el inseamna sa-schimbe uleiul si saua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, #Laurentiu a spus:

Orice ma scuteste de 2 ore pierdute in trafic, e binevenit. Sunt sot, tata de copil mic, antreprenor si sunt extrem de selectiv unde imi consum energia si timpul. Asta e si motivul pentru care vreau motocicleta :)

 

Fratele meu alb, am o cunostinta care se lafaie in BMW seria 7, si-a dat seama la un moment dat ca pierde prea mult timp in traffic si a hotarat sa schimbe acest lucru cumparand un vehicul pe doua roti: scuter! Putea sa-si cumpere lejer o mobra de la 15 mii de euro in sus dar si-a dat seama ca pentru oras ii trebuie scuter si a cumparat un Kymco de 300cmc.

 

Dupa ce te saturi de scuter si iti faci mana pe el, poti sa iei si de 50cmc, treci pe ceva mai mare dar macar o faci in cunostinta de cauza. In conditiile prezentate de tine esti carne de tun...

Editat de Nguyen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 hours ago, Starcream said:

Am si eu un prieten, tot antreprenor, si-a luat harli ca e frumos, s-a mai si chinuit sa il customizeze sa fie si mai frumos si a reusit sa faca vreo 2000 de km in 3 ani de cand l-a luat.

 

Cred ca unii inteleg altfel motociclismul :)

 

Te-as sfătui sa iei motocicleta, sa mergi cu ea, apoi sa vezi de unde te apuci cu modificările, de ex la suspensii ca nu sunt ce iti trebuie tie, la frane, la pozitia de mers, etc.

Intelegand mersul pe motocicleta poate intelegi si ce vrei sa customizezi.

 

Multumesc pentru mesajul tau, singurul relevant, de ajutor si cu suficient sarcasm cat sa imi placa. Intamplator, stiu si eu un antreprenor care si-a luat V Rod si nu merge cu el :). 

 

====

Pentru restul, apreciez consultanta gratuita in lifestyle, finante personale, teoria motociclismului si citirea in zat de cafea (banuiesc) despre cum am sa mor. Foarte de-ajutor mi-a fost...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, #Laurentiu a spus:

Ca sa-mi fac o idee. Pe langa asta, poate cineva va scrie “ace sunt buni, dar scumpi. Astia (oricare ar fi), sunt si ei buni si nu te omoara. 

 

Orice ma scuteste de 2 ore pierdute in trafic, e binevenit. Sunt sot, tata de copil mic, antreprenor si sunt extrem de selectiv unde imi consum energia si timpul. Asta e si motivul pentru care vreau motocicleta :)

 

Mersi.

daca esti sot, tata de copil mic, antreprenor ti ai gresit ...pasiunea

aici sunt doar derbedei divortati, gay si someri care si pierd energia si timpul pe moto

😂😂😂😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, #Laurentiu a spus:

 

Multumesc pentru mesajul tau, singurul relevant, de ajutor si cu suficient sarcasm cat sa imi placa. Intamplator, stiu si eu un antreprenor care si-a luat V Rod si nu merge cu el :). 

 

====

Pentru restul, apreciez consultanta gratuita in lifestyle, finante personale, teoria motociclismului si citirea in zat de cafea (banuiesc) despre cum am sa mor. Foarte de-ajutor mi-a fost...

OFFTOPIC (ca e forum si am voie, ce... barzaul meu):  Parerea mea este ca... esti putin cam prea acid pentru un forum deja ACID. Adica... te felicit pentru cum te descrii si poate ca sunt multi care iti spun "sa traiti sefu / domn director / patron etc." da... mi se pare ca ceea ce ti s-a spus mai sus e oarecum de obraz si real. Daca tu stii mai bine si toti ceilalti care... poate au adunat ceva km si oase rupte si experiente de viata pe 2 roti... toti aia sunt habarnisti si citesc in zat... de ce mai pui intrebari p'aici? ah, sau... motociclism.ro nu stia ca esti antreprenor? 

 

Cu atitudinea asta nu te vad departe in sportul asta. Asta am citit tot in zatul de cafea.  

 

ONTOPIC: Cum vei castiga tu timp cu un cruiser marisor (pp ca vorbim de un harli sau de un indian ca nu stiu sa customizeze baietii supermoto) prin oras... nu imi dau seama. Dar, eventual ... iti pui o pancarda cu "sunt antreprenor si n-am timp de pierdut" si se dau toti la o parte... uuite, vezi? nici macar ontopic nu pot fi serios. 

Da-i cu scuteru ala... vezi cum merge. S'apoi daca tot vrei, da... ACE CUSTOMS face treaba buna. Costa... ca tot ce e custom costa. Cat... pai, le spui ce vrei si ... te rezolva. 

 

CIUS! Mai chillax asa si tu ... uite, am dat cu bold sa citesti in diagonala si sa extragi doar esentialul... cum fac antreprenorii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

felicitari pentru decizia de a ti lua A ul si implicit motor: un motor in plus in trafic inseamna o masina in minus :). Daca te-ai hotarat deja la acest tip de motor sunt convins ca poti face si singur modificarile despre care vorbeai. Te duci la Razvan, la MetricMotion (gasesti suficiente date pe net) si iti comanzi tot ce ti trebuie...e super ok si iti ofera toate sfaturile de care ai nevoie pentru a ti face motorul asa cum vrei tu. 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Alexandru Boros a spus:

 

ONTOPIC: Cum vei castiga tu timp cu un cruiser marisor (pp ca vorbim de un harli sau de un indian ca nu stiu sa customizeze baietii supermoto) prin oras... nu imi dau seama. Dar, eventual ... iti pui o pancarda cu "sunt antreprenor si n-am timp de pierdut" si se dau toti la o parte... uuite, vezi? nici macar ontopic nu pot fi serios. 

Da-i cu scuteru ala... vezi cum merge. S'apoi daca tot vrei, da... ACE CUSTOMS face treaba buna. Costa... ca tot ce e custom costa. Cat... pai, le spui ce vrei si ... te rezolva

🤣🤣🤣 +10 ...cum nu stiai ca antreprenorii pe cruiser se strecoara Mai ceva ca astia cu SM-urile? Se duce la ace le zice astora ca e antreprenor si nu are energie de a sta in trafic, o baga la slabit si sa vezi ce slim o fac de pana si bicicleta va avea complexe de inferioritate la strecurat. Sfat vrei sa scutesti timp ia-ti bicicleta electrica si nu cruiser cu care stai in trafic precum auto.

Ps: lasa antreprenoriatul daca tii sa scoti Asta in fata dar iti tataie poponeata la a plati premium pt o treaba custom

PS2: sper ca si primit suficient sarcasm incat sa iti ajunga pana la urmatorul post 😋

Editat de Aion2014
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, #Laurentiu a spus:

Multumesc pentru mesajul tau, singurul relevant,

 

Intotdeauna o limba pe koaie va fi mai dulce ca o palma primita peste ceafa cand ti se atrage atentia ca esti noob. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 ore, #Laurentiu a spus:

 

 

====

Pentru restul, apreciez consultanta gratuita in lifestyle, finante personale, teoria motociclismului si citirea in zat de cafea (banuiesc) despre cum am sa mor. Foarte de-ajutor mi-a fost...

De ce ne-ai mai deranjat daca n-aveai chef de cnsultanta?! Ce sperai, sa te aplaudam pentru copii si afaceri? Emotionant, been there, done that! Mare smecherie. In schimp tu nu ai motociclit nimic in viata ta, deci nu poti spune acelasi lucru. Deci io zic sa asculti ce ti se spune, sa incerci sa bagi la cap si sa intrebi nevasta ce parere are despre cum o sa pleci tu macar un w.e. pe luna cu baietii la o tura. Si zi-ne si noua ce ti-a spus. A, si anunta-ne cand ti-ai luat A-ul, mobra si i-ai customizat uleiul. Dupa care anunta-ne si cand i-ai facut 100.000 km.

Si scuza-ne pe toti care ti-am spus adevarul! Noi aici nu suntem antreprenori, deci n-avem motive sa mintim sau sa te imbaligam.

Iti convine, bine. Nu-ti convine...noua tot or sa ni se invarta rotile...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...