Jump to content
andrei gras

Dacia logan 14mpi

Recommended Posts

După marele eșec pe care l-am avut cu Olx ,unde am pus anunțul de vânzare pt mașina și am primit 10 telefoane in primele ore toate fiind de la samsari pe care nu ii interesa fiscalul sau cartea sau alte detalii ,m-am hotărât sa pun aici anunțul ,poate chiar vrea cineva sa cumpere o mașina cinstita la un preț mic iar după încheierea tranzacției proprietarul sa aibă o mașina cu acte in regula iar eu sa o scot de la financiar . Așa ca asta e: Dacia logan 14mpi varianta cheală  . Eu sunt primul și unicul proprietar . A avut doua tamponări usoarereparate pe asigurare. Eu am mers cu ea un an și ceva după care mi-am luat un Opel iar in restul timpului a mers tata. Ca și repere noi are anvelope iarna ,discuri și plăcută fata ,amortizoare fata și distribuție și ulei.pretul e de 3500 RON .se poate vedea in bucuresti iar metoda de contact poate fi PM.

Nu e vreo Nebunie de mașina dar merge.poate la o livrare de pitza sau de făcut naveta etc.

Fabricata in 2005 iar km sunt cei din bord 

2F78E17E-6A31-4BD5-A507-3F3CF05AF28B.jpeg

E17CE327-BA05-4A8E-B707-BDC533AFC9F6.jpeg

2B921764-FC01-409D-AAA5-8567BE31C49D.jpeg

43A3E772-4E96-4AD8-B1A9-30708E5C7091.jpeg

A2541583-3B79-4C13-9AA4-38D58C701A08.jpeg

1AADBA88-A116-483C-865C-1C08024E4BF7.jpeg

2912873E-C551-4B4E-B793-443E158F5A1C.jpeg

Eu niciodata nu imi pun numarul de telefon, orice as vinde pe OLX. Desi e misto ca experiment, ca asa realizezi cati oameni idioți exista in România si au si acces la internet (si din pacate si drept de vot + opinii). Mesageria functioneaza perfect :)

spor la vanzare

La 140k mai are viata in ea mult si bine. Am vazut logan (DCI ce e drept) cu peste 400 k si mergea! Nu e o masina de figuri, insa e o masina practica care te duce unde ai nevoie.

Nu inteleg de ce samsaretii nu sunt interesati de fiscal. Doar daca le vinde mai departe se considera ca utilizatorul final ii va cere actele. Sau le e frica ca ii baga la impozitare?

E bine ca anuntul sa-l pui cu ceva firfirei  peste medie ...in felul asta scapi de toti milogii /samsarii ...etc .

Posted (edited)
Acum 11 ore, Starcream a spus:

Eu niciodata nu imi pun numarul de telefon, orice as vinde pe OLX. Desi e misto ca experiment, ca asa realizezi cati oameni idioți exista in România si au si acces la internet (si din pacate si drept de vot + opinii). Mesageria functioneaza perfect :)

spor la vanzare

Eu mor după mutanții de olx care o ard mirc și n-ar da un telefon nici morți! Mirc, zeci de mesaje ca să întrebe, ii întrebi înapoi, de multe ori până scriu eu un răspuns el mai bagă 5 mesaje! Ii zic să mă sune înainte de a veni, că nu sunt tot timpul în locație, și ma trezesc la cele mai ciudate ore cu mesaj "am ajuns!" Nu mai zic de mesaje la ore din noapte și 5-6 "pistoane" că nu răspund... Să vezi zilele trecute ce a stat unul d'ăsta 30 min la poartă că el dăduse mesaj dar eu, fiind prins cu treabă, nu am citit! :lol: Plm, zici că n-au minute... De fapt bănuiesc că generației bucifeis îi e mai greu să relaționeze prin viu grai. 

On: probabil că ăia neinteresați de fiscal o luau pt piese. Fiind cheală, în special fără ac, și cu ceva defecte estetice care nu se pot rezolva cu spray sau paiul de mătură în fața portii, probabil că interesul pt un Quick flip lipsește. 

Edited by john17

1 oră în urmă, Fiziflash a spus:

Nu inteleg de ce samsaretii nu sunt interesati de fiscal. Doar daca le vinde mai departe se considera ca utilizatorul final ii va cere actele. Sau le e frica ca ii baga la impozitare?

Nu vor fiscal pt ca arunca chestia asta in carca urmatorului client. Samsarii daca apar cu prea multe vanzari sunt luati la ochi de ANAF iar cu astia nu prea mai ai scapare.

Salut,

Cand zici cheala, adica nici AC nu are ?:)

Acum 3 ore, john17 a spus:

Eu mor după mutanții de olx care o ard mirc și n-ar da un telefon nici morți! Mirc, zeci de mesaje ca să întrebe, ii întrebi înapoi, de multe ori până scriu eu un răspuns el mai bagă 5 mesaje! Ii zic să mă sune înainte de a veni, că nu sunt tot timpul în locație, și ma trezesc la cele mai ciudate ore cu mesaj "am ajuns!" Nu mai zic de mesaje la ore din noapte și 5-6 "pistoane" că nu răspund... Să vezi zilele trecute ce a stat unul d'ăsta 30 min la poartă că el dăduse mesaj dar eu, fiind prins cu treabă, nu am citit! :lol: Plm, zici că n-au minute... De fapt bănuiesc că generației bucifeis îi e mai greu să relaționeze 

Pai asta zic, pe cat de retardați sunt prin mesaje, pe atat sunt si la telefon, si e mai greu sa ii ignori :)

Acum 2 ore, andrei gras a spus:

Nu are nimic

Acum de ce esti negativist?

Spune si tu ca ARE nimic, e tot aia da suna pozitiv.

Dupa cum se vede si din poze, are pachetul de baza:

- caroserie integrala

- roti cu suspensii si cauciucuri de iarna
- motor functional

- volan (pare functional, cel putin rotile au doua unghiuri diferite in poze)

- scaune (cu 5 locuri)

- usi cu cheie si cu geamuri

- porbagaj cu cheie pardon, asta nu se vede din poze :))

Daca e 2005 inseamna ca nu era obligatoriu ABS, deci nu are.

Omul cere 3500 de lei nu de euro ;)

Edited by switch

Acum 10 ore, switch a spus:

Dupa cum se vede si din poze, are pachetul de baza:

- caroserie integrala

- roti cu suspensii si cauciucuri de iarna
- motor functional

- volan (pare functional, cel putin rotile au doua unghiuri diferite in poze)

- scaune (cu 5 locuri)

- usi cu cheie si cu geamuri

- porbagaj cu cheie pardon, asta nu se vede din poze :))

Daca e 2005 inseamna ca nu era obligatoriu ABS, deci nu are.

Omul cere 3500 de lei nu de euro ;)

Haha, nice ! ;)

Un update la anunț. Dacă tata nu mai merge cu mașina de vreo doua luni ,mașina a rămas fără baterie (sau cine știe ,poate merge încărcată și își revine ) . Oricum mașina va avea baterie noua sau cum alege următorul proprietar. Așa ca prețul nou este 3200 RON cu baterie noua schimbată de mine sau 3500 RON și face el ce vrea.

Probabil faptul ca pretul cu baterie noua e mai mic decat cel cu bateria veche. 👍