Sari la conținut

Ieșire 16 august


misionaru
 Share

Postări Recomandate

La 7:30 as putea fi la Petrom Miorita cu cap compas Targu Secuiesc prin Valea Prahovei. 

 

Si in functie de trafic, vedem cum e cu Lepsa sau facem ceva mai scurt. 

 

Pareri pro/contra? :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce stil de mers?

Și dacă mă primești și pe mine.

Marți-miercuri am facut un drum de 1000 km și al meu pleaca mâine cu bicicleta si prietenii la munte, iar eu aș merge cu motorul oriunde, dar nu singură.

Dacă zici că mergi pe super viteză, nu-mi place. Nici încet. Merg bine și rezist la drum foarte lung, doar nu pentru viteză.  Vreau plimbare!

Daca mă iei, dă un semn pe tel 0744340045 Ina

20190814_174455.jpg

20190814_174438.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, planuiesc sa ajung la Lepsa si inapoi pana la ora 16. Prea tare nici eu nu merg, undeva pe la 120-130...depinde de drum. Nu stau in coada pe Valea Prahovei. 

 

Prefer opriri dupa minim o ora de mers...

 

Putem vedea pana unde ajungem si ajustam traseul. Plecarea as face-o cat mai devreme, sincer...adica un 7:30

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica am mers pe traseul Valea Prahovei - Paraul Rece - Bran - Moeciu - Rucar si retur prin Targoviste. Bine, noi am deviat si am stat ceva prin Cheile Dambovicioarei (vreo 2h).

 

Portiunea Predeal - Rasnov e asfaltata de curand, drum impecabil, te poti bucura de curbe. Apoi Rasnov - Bran sunt numai semafoare alternative fiindca se lucreaza. Daca ai bafta si au terminat de asfaltat si acolo (sapt trecuta lucrau), atunci te-ai scos. Mai departe pe Bran - Moeciu mi s-a parut destul de bun pana la Podu Dambovitei. Nu mai fusesem de multa vreme pe acolo din cauza zvonurilor ca ar fi prost, dar acum n-am avut de ce sa ma plang. Sectiunea Rucar e foarte valurita, dar e vb de doar cativa km. Din Campulung aveti alternative spre Buc fie prin Targoviste, fie prin Mioveni si apoi autostrada. 

Ia in calcul si varianta asta, mai ales daca vreti ceva mai scurt, totul are ~360 km.

 

Ideea e ca pe traseul de mai sus mi-a placut mai mult (asfalt bun, curbe multe, destul de liber dupa Predeal) decat pe TF-ul facut cu 2 zile inainte, unde pe 80-90% din drum sunt gropi si asfalt stricat. Chiar ne-am uitat pe "ceas", partea cu asfalt impecabil de pe TF a inceput cu 22km inainte de Cartisoara. Si pt aia 22km de fun tre sa behai pe autostrada 130 km + inca vreo 100 km pana acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multzam de idei Ovi, stiu variantele astea. Nu vreau sa le fac pentru ca sunt pline de semafoare si gropi. Targoviste Sibiu o sa il fac duminica, probabil.

 

TF in nici un caz. Mai de graba Lepsa decat TF. Ca variante alternative, ar fi Transbucegi, Cheia sau Siriu. Cam astea le vad eu. 

 

Oricum sunt facute toate de N ori...acum nu ma ghidez decat dupa distanta, semafoare si stare drum :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, misionaru a spus:

Pai, planuiesc sa ajung la Lepsa si inapoi pana la ora 16. Prea tare nici eu nu merg, undeva pe la 120-130...depinde de drum. Nu stau in coada pe Valea Prahovei. 

 

Prefer opriri dupa minim o ora de mers...

 

Putem vedea pana unde ajungem si ajustam traseul. Plecarea as face-o cat mai devreme, sincer...adica un 7:30

Ok! La 7.30 la petrom miorița.

Te rog da-mi sms acum că e ok de pe nr tau de tel, numele tau (optional :)) ) si daca așa rămâne. Nu ma intereseaza pe ce drum mergem, atata timp cât mergem.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, inascorpio a spus:

Ok! La 7.30 la petrom miorița.

Te rog da-mi sms acum că e ok de pe nr tau de tel, numele tau (optional :)) ) si daca așa rămâne. Nu ma intereseaza pe ce drum mergem, atata timp cât mergem.

 

Ramane 7:30 la Petrom Miorita.

 

Am vazut acum ca ai scris.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...