Sari la conținut

Passo Stelvio luat la mișto


Postări Recomandate

Știți ce spun între ei posesorii de TW-uri : ”Noi nu mergem în viteză, noi mergem cu stil”. Pe de altă parte dacă nu pilotezi cu viteza luminii ai timp să gândești fel de fel de chestii, dovada fiind chiar aceste povești care se nasc între 80-100 km/h :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Muretto Grunding  nu am inteles  kestii  :

- de ce nu folosesti gugl maps pe telefon daca nu mai merge  janghina de gps dedicat , ba mai mult ca sa te chinui si mai mult cu orientarea ai si o harta de hartie uzata de abia o deslusesti  ?

- de ce nu ai roadbook pe o bucata de carton prinsa pe bord  ?

- de ce intrerupea motorul din cand in cand ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@remu1 La prima întrebare pot să-ți spun că pe vremea aia (prin 2008 probabil) nu aveam telefon cu navigație. Harta de hârtie nu era uzată ci doar neinteligibilă mie, nu sunt mare fan al caracterelor chirilice.

Apoi, nu folosesc roadbook, pentru că nu țin să merg cu precizie pe undeva ci doar să ajung, când se poate, dacă se poate, după o idee de destinație destul de vagă.  Plăcerea mea e să mă descurc după indicatoare sau întrebând oamenii. Uneori iese, alteori nu.

Poate o să povestesc vreodată cum m-am rătăcit în Bosnia :)

Tot din cauza asta nici fac rezervări, foarte rar se întâmplă...

Întreruperile au devenit mai dese după călătoria asta și au dus la schimbarea CDI-ului. Bănuiesc că asta a fost cauza.

În general, nu-mi prea bat capul cu tehnica și gadgeturile, las lucrurile să fie cât mai simple pentru că asta-mi dă ocazia să-mi folosesc și cei 2-3 neuroni pe care-i mai am. Probabil că mă înșel dar ce mai contează la vârsta mea ?

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...