Jump to content
Sign in to follow this  
slg-motorcycles

Teren casa localitatea Dascălu

Recommended Posts

Salutare!  Vând teren intravilan, 2000mp (parcelabil) câte 1000mp, în localitatea Dascălu, județul Ilfov , cartier nou, 18km de București, zona neinundabila.. (proprietar)  pe teren exista vita de vie și pomi fructiferi... Momentan nu exista utilități - Primăria localități lucrează la montarea stâlpilor pt electricitate!  Preturile sunt 15euro/Mp -20euro /Mp!  În zona sunt construite case, drum acces pietruit, 150m pana la drum asfalt!  Zona liniștită, construibila, localitate înconjurată de păduri.. Pt detalii 0721602721 

IMG_20190725_130001.jpg

IMG_20190725_125957.jpg

IMG_20190725_130112.jpg

La 27.08.2019 la 22:26, robert23mg a spus:

Salutare. Am încercat să-ți trimit dar tehnologia ma depășește.. 

0721602721 pt detalii 

Oferta încă valabila! Pentru cei care vor sa facă investiție pe termen lung... 

Se lucrează la infrastructura(electricitate, străzile pietruite/asfaltare) Pt cei care vor să-și construiască o casa într-o zona liniștită, aproape de București! Preturile sunt valabile, nediscutabil 0721602721 

Valabil 0721602721 

Valabil 

La 07.01.2020 la 19:40, florinelu07 a spus:

Au tras aia curentul? 

Free up...

Salut! Au  montat stâlpii și lămpile stradale, pe partea cealaltă cu pădurea, anul acesta încep lucrările și zona mea!  Au trasat străzile +pietriș! Dacă se montează stâlpii și aduc electricitate în zona, clar prețul se va schimba..!!   Pentru cei care doresc pt viitor un teren pt casa prețul actual este mai mult decât decent.. Suprafața totală 2000mp, parcelabil la 1000mp! 0721602721 

Acum 23 ore, florinelu07 a spus:

Misto.

Bafta

Multumesc!! 

pan la urma ai invatat sa pui un pin pe gmaps? macar fa un printscreen sa da coordonatele

Superbec.poate e o strategie de marketing

Până la urmă cere multi bani pentru vita de vie,care bănuiesc că nu e de soi bun

el cere , bani multi nu sunt neaparat , problema e cu utilitatile si locatia necunoscuta, fara curent si 5 K e mult pe 2000m2 

Fara utilități... Terenul nu face mai mult decât unul folosit pentru agricultură

Și cu stâlpii de curent în apropiere proiectul costa 6000e.daca e o leacă mai departe,costa contractul de lumina mai mult decât cere el pe teren

Mai trebuie o asfaltare,alți bani...fosa septica cu mireasma puternica de primavara...o placere

Acum 4 ore, superbec a spus:

pan la urma ai invatat sa pui un pin pe gmaps? macar fa un printscreen sa da coordonatele

Salutare colegu! Ești interesat de teren?  Te ajuta cu ceva coordonatele?  Dacă te interesează cu adevărat sa cumperi ceva de genul terenului pt construcții, cred ca cel mai bine este să-l vezi real, sa te convingi singur, nu comentarii... 

bossulica cu atitudinea asta nu vrei sa vin sa vad tocmai eu terenu , prin 2008 puteai sa faci figuri de genu acum sunt mai multe terenuri decat bani.

Slg.superbec merge la derută.ij place vita de vie ,dar nu vrea să recunoască și baga strâmbe cu pin pe maps și alea alea 🤣

Acum 2 ore, superbec a spus:

bossulica cu atitudinea asta nu vrei sa vin sa vad tocmai eu terenu , prin 2008 puteai sa faci figuri de genu acum sunt mai multe terenuri decat bani.

Prietene, nu sunt niciun bossulica cum zici tu.. Eu am o atitudine corecta, tu ai făcut comentarii greșite, poate în neștiință de cauza... Eu nu fac comentarii la topicurile care nu sunt interesat! 

La 11.01.2020 la 12:30, caracterincompatibil a spus:

Și cu stâlpii de curent în apropiere proiectul costa 6000e.daca e o leacă mai departe,costa contractul de lumina mai mult decât cere el pe teren

Mai trebuie o asfaltare,alți bani...fosa septica cu mireasma puternica de primavara...o placere

1)6000eur proiect cu stalpii de curent "in apropiere" costa doar daca ultimul stalp e in satul vecin. 

2)te invit la mine in curte sa "simti" lipsa mirosului fosei septice. Cu evacuarea trasa unde trebuie si cu o intretinere corespunzătoare a fosei, mirosul dispare ca prin minune. 👍

PS:observa locatia fosei, evacuarea ei se face in dreptul portii. 

IMG_20191129_105442.jpg

Edited by george05

George,daa' de ce ai pus mocheta aia verde pe jos?

Nea george.matale ai făcut contract cu enel Muntenia Sud? In urma cu 6 ani,un simplu contract pe un loc de consum monofazic nou,costa minim 3000lei si se aprobă dupa 6 luni.eu lucrând în bucale...nu aveam treabă cu locurile de consum.noi,de lângă oraș

Sau vorbim sa ne aflam în treabă?

Daca stâlpul e la mai mult de 50m de construcție,proiectul de racordare costa mai mult.da , proiect

In București și If,pentru racordarea la energie electrică sunt firme private care fac proiect și îl depun pentru aprobare la enel.exceptie făcând locurile de consum existente

Salam raggaeton

3000 lei, 6000 lei ...

Ce preturi, parfum nu altceva.

Suma de 6000 euro proiectul cu stalpul prin zona, este exagerata rau de tot.

Eu trebuie sa racordez un teren la trifazic, probabil in jur de 250 KVA, si lucrarea cu totul se va invartii pe la 40.000 euro!! Cu postul trafo cu tot.

Si eu am fosa septica in curte, precum toti vecinii de pe strada si nu simte nici o aroma. Acuma depinde si cine iti face lucrarea.

@george05 cam frumos la matale acolo 😀

Știam preturile care se practica la racordarea in oraș...unde proiectul de racordare nu necesita o investiție (financiara) mare.nefiind complex.doar firmele autorizate din zona calea Călărașilor fac proiectele de racordare pentru București

Noi numeam s.a.i....zonele limitrofe ale bucureștiului.nu am lucrat in zona sai și nu știu prețul exact al unui proiect de furnizare energie electrică

Acum 3 ore, caracterincompatibil a spus:

Nea george.matale ai făcut contract cu enel Muntenia Sud? In urma cu 6 ani,un simplu contract pe un loc de consum monofazic nou,costa minim 3000lei si se aprobă dupa 6 luni.eu lucrând în bucale...nu aveam treabă cu locurile de consum.noi,de lângă oraș

Sau vorbim sa ne aflam în treabă?

Daca stâlpul e la mai mult de 50m de construcție,proiectul de racordare costa mai mult.da , proiect

In București și If,pentru racordarea la energie electrică sunt firme private care fac proiect și îl depun pentru aprobare la enel.exceptie făcând locurile de consum existente

Salam raggaeton

Imi spui si mie de unde ajungi cu proiectul la 6000eur? Daca tot spui ca eu vorbesc sa ma aflu in treaba. 

Acum 3 ore, Christian 1 a spus:

George,daa' de ce ai pus mocheta aia verde pe jos?

Doar aia am găsit-o cand am fost la aprozar. 😁

Acum 3 ore, Silver Arrow a spus:

Si eu am fosa septica in curte, precum toti vecinii de pe strada si nu simte nici o aroma. Acuma depinde si cine iti face lucrarea.

@george05 cam frumos la matale acolo 😀

Mulțumesc frumos. De vreo 3 ani am luat-o pe aratura cu grădinăritul(uneori stau sa ma gândesc daca motoresc sau bibilesc prin curte), anul ce urmeaza deschid si o firmulita in acest domeniu. 😊