Sari la conținut

RAR la un SUV


dragan
 Share

Postări Recomandate

Va salut ! 

Poate a mai trecut cineva pe aici,vin cu o  intrebare,urmeaza sa achizitionez un Kia Sportage,care are cateva modificari,cum ar fi un bull bar,pragurile,o bara spate,proiectoare,la RAR pot sa fie probleme cu ele ? Stiu ca foliile trebuie puse la o reprezentata acceptata de Registru,dar modificarile celelalte cum le vad cei de la RAR ? 

 

SUV F.jpg

SUV F1.jpg

suv f2.jpg

Editat de dragan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce treaba ai la RAR?

Masina bag seama ca are numere de RO. Drept urmare la achzitionare daca are ITP valabil nu treci pe la RAR.

Singura chestie cand vei face tu ITP pot sa fie proiectoarele suplimentare de pe pavilion. 

Cel mai bine pui aceaste intrebari la o statie ITP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa intelegem ca vrei sa achizitionezi o Sportage cu certificatul retinut, trebuie sa faci RAR-ul.

Proiectoarele nu au ce cauta acolo sigur, singurul loc unde pot fi montate conform legislatiei din RO este sub faruri. De bullbar nu stiu. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Paca a spus:

La un ITP / RAR pe bune , bullbar dispare ...contravine normelor europene privitoare la siguranta pietonilor .

La proiectoare stiam ca trebuie sa ai neaparat huse !!! cand mergi pe drumuri publice .

Dar nah ...traim in ro si orice este posibil pt pretul corect  :)

Am adus eu o masina de teren din Germania cu bullbar montat cu acte in regula si nu au fost probleme la RAR. Treaba a fost in luna mai.  Nu se pune problema de vreo spaga.

 

Acum 3 ore, Andre1 a spus:

 

Proiectoarele nu au ce cauta acolo sigur, singurul loc unde pot fi montate conform legislatiei din RO este sub faruri. De bullbar nu stiu. 

Proiectoarele nu au ce cauta nici sub bara si nici deasupra fara omologare la RAR. Nu ai voie sa modifici sistemul de iluminare original. 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...