Sari la conținut

KTM 990 Adventure Dakar FURAT din SWANSEA


Alexey04
 Share

Postări Recomandate

Niste gunoaie mi-au furat KTM-ul 990 Adventure Dakar. CN12BYF

Echipat cum se vede in poze, mai putin rollbag-uri. (inclusiv castile legate de ghidon)

Daca vedeti anunturi dubioase cu piese sau poate chiar motorul...dati un semn.

 

PS: aparent, dupa Londra, Swansea ar fi al 2-lea oras la furturi moto (probabil furturi in general). Evitati zona. L-au furat intr-un interval de 2h, 16:00-18:00, la 20-25m de soseaua principala. Incredibil tupeu. Politia are alte treburi, nu cauta motoare furate / hoti.

IMG_20180901_165309506_HDR.jpg

IMG_20180905_165453_5.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune un vin/seria de motor, daca cumva  il scot la vanzare cu totul...Romania e o piata infloritoare pt furtaciunile din Anglia... imi pare rau pt ghinionul tau, si pt mine, ca si pt multi, Scotia era o destinatie must-do, cu tot itinerariul adiacent..

Editat de Raisa_c
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Opaaaa, se fura in tarile cu apa calda, unde.i nărodul care deschide topikuri cu regina.

PS:Urata situatie, imi pare rau pt patania ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

invazie nomada de prostie,hotie si mult teatru, analfabeti acuti cu opinii; cu sanse reale de reusita datorita tupeului nemarginit

 

toata europa are pleava ei

 

ne-am tot obisnuit sa aratam cu degetul spre ai nostri plecati la diverse munci; de multe ori vinovat e cel la care te gandesti mai putin.

 

 

 

 

 

succes

 

 

 

 

 

 

 

 

Editat de Spaceghost
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

Prespun ca nimic.

Miliția din fosta detinatoare de colonii, cum a fost mentionat (valabil si la multe alte tari vestice si nu numai) nu are timp si bani sa iti caute tie jucaria de la hobby.

 

Ori asigurarile platesc ori ele apeleaza la servicii private sa iti gaseasca mobra ca ar fi mai iftin ca plata.

 

In olanda mi-au fost furate doua motoare, au fost "gasite" de politie ca erau abandonate pe strada.

 

Pe cat de grețoasă e treaba pe atat e realitatea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul este ca antifurturi ca in GB nu am vazut in nici o tara. ma tot minunam ca am vazut pe un bmw k 1200 2 blocatoare de disc cu alarma + alarma pe moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Eu o țin in curte cu lanț și alarmă, poarta încuiată, fratele meu o ține cu două lanțuri și alarmă în fața casei că nu are curte, se fură in dracii ăia mari aici in UK, anul trecut i-au furat motocicleta fratelui meu in 10 minute, a urcat până sus să să ia ceva și când a coborât motocicleta era pa. Acum ne este frică rău să nu rămână și fără asta! 😬

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

De, ăsta este prețul care trebuie plătit pentru faptul că ai supt sute de ani de pe plantații!

La schimb trebuie să dai pașapoarte la toți babuinii și cercopitecii din univers, care vin cu șatra după ei. 

Ne mirăm că ne dau în cap și ne fură mobrele.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mă speriați, că acuși îmi leg monta cu lanț și ancoră. Deocamdată stă în garaj, fără nimic legat de ea. Garajul are senzori pentru deschiderea ușilor, în câteva secunde ies cu pistolul afară, nu apucă nici să o scoată. Dar în plimbări îi pun blocate disc față + spate, alarmă și ghidon blocat. N-am avut situații în care să stau cu frică, poate un pic la unguri, dar orașul s-a dovedit ok (Pecs). In rest, a mea e urâtă, poate nu face cu ochiul la vreun tâmpit.

 

Ce ai pățit mi se pare... n-am cuvinte. Adică să-ți fure mobra încărcată, ziua, cu tot cu căști legate de ea, adică semn clar "băi, sunt în zonă, nu-s departe", mi se pare o dovadă de tupeu maxim.

Sper să rezolvi cât mai repede situația! Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 39 minute, Lucian_M a spus:

Nu mă speriați, că acuși îmi leg monta cu lanț și ancoră

Mai da pe gogu , furturi moto uk. E haiducie mare acolo, o problema reala, comuna, peste tot la ei.

SI cum spunea cineva mai sus, sunt niste retele organizate, multe ajung in estul continentului, fie bucati!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, aici este o problemă extrem de mare. Furaciuni ziua in amiaza mare de față cu lumea care doar stă și se uită la hoți cum pleacă cu motociclete oamenilor, nimeni nu are curaj să se bage. La o săptămână după ce motocicleta fratelui meu a fost furată au încercat să ii fure motocicleta prietenului meu, soția lui a avut inspirația să se uite pe geam, din senin așa total aiurea când a observat o dubă parcată lângă motocicletă și vreo 3 inși gata pregătiți să urce motocicleta in dubă, au țipat la ei și au fugit cu ușile deschise, au sunat la poliție iar poliția a spus că să revină cu un apel in caz că hoții se întorc 🤣🤣🤣. Am ținut vreo 3 săptămâni motocicleta la mine până s-au mutat la o casă cu grădină. Motocicleta fratelui meu stă mai mult la mine in curte pentru că ne este frică să nu fie furată și asta, eu când ies afară cu motocicleta nu o scap din ochi nici două minute! Este junglă aici iar poliția nu își bate capul! Am văzut recent un video in care păgubitul era la telefon cu poliția in timp ce hoții ii rupeau ușa garajului și i-au luat mobra, pur și simplu ii era frică să iasă afară iar vecinii erau cu telefoanele în mână și filmau, ziua in amiaza mare! 

Editat de claudeel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, einstein1984 a spus:

Nu au asigurare? 

Asigurarea îți dă maxim jumătate din valoarea motocicletei, pentru restul trebuie să îți faci o asigurare Gap separată și durează cel puțin 6 luni in majoritatea cazurilor și asta dacă stai bine pe capul lor.

Civilizație 🤷🏻‍♂️

 

 

Editat de claudeel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 22.07.2020 la 6:54, l.u.v a spus:

De, ăsta este prețul care trebuie plătit pentru faptul că ai supt sute de ani de pe plantații!

La schimb trebuie să dai pașapoarte la toți babuinii și cercopitecii din univers, care vin cu șatra după ei. 

Ne mirăm că ne dau în cap și ne fură mobrele.. 

 

Majoritatea astora sunt britanici get-beget insa oricum, depinde foarte mult si tipul de proprietate dar mai ales de zona in care locuiesti... mi-aduc aminte ca am oprit odata 2 min undeva prin Ferentari si desi am fost cu ochii pe masina tot timpul sau ma rog, asa am crezut eu, am ramas fara stergatoare. 
 

Unde stau acum am uitat usa de la garaj intredeschisa de doua ori peste noapte iar alta data portbagajul de la masina larg deschis si in afara de pisica vecinului nu am avut alti “musafiri”.

 

Nu te mai lua dupa vorbele unuia sau altuia care vin in UK la “produs” si stau prin toate coclaurile, dracul nu e chiar asa de negru.

 

Sigur, statistic vorbind numarul de furaciuni e cu mult peste rromania... insa daca iei in calcul si numarul de mobre per capita o sa fii surprins...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...