Jump to content

Ural Tourist 2005

Recommended Posts

Ural Turist, An fabricatie 2005, 32.500 km, 750 cc, culoare negru cu dungi albe, stare bună. Carburatoare  Keihin, aprindere Denso.

Șa pilot, pasager si scaun ataș retapițate. Frână față pe disc. Roată de rezervă si suport aferent. Parbriz Puig. Canistră benzina. Cutie bagaje. Priză bricheta. Se oferă șa suplimentara tip mono.

Consumabile schimbate (ulei motor, ulei cutie, ulei grup transmisie, bujii). Baterie noua. Filtru de aer servisabil.

Pret 5.500 euro

Adrian

0723319213

IMG_8007.JPEG

IMG_8010.JPEG

IMG_8012.JPEG

IMG_8013.JPEG

IMG_8014.JPEG

IMG_8015.JPEG

IMG_8018.JPEG

IMG_8020.JPEG

IMG_8021.JPEG

IMG_8024.JPEG

IMG_8026.JPEG

IMG_8027.JPEG

IMG_8015 - Copy.JPEG

IMG_8010 - Copy.JPEG

Acum 28 minute, caracterincompatibil a spus:

De ce sunt atât de scumpe mobrele astea?

inca mai am 3 puncte de warn d eultima oara cand am intrebat asta, nu te chinui sa intelegi, sunt ca femeile. 

Salut tovarasi.

Sper ca viitorul posesor sa inteleaga aceasta motocicleta si in general atasul. Cei care cred ca este doar un accesoriu adus motocicletei le recomand sa faca o tura. Sa concluzionez tema zic ca orice motociclist poate conduce solo, nu insa si motocicleta de atas. Fac aceasta precizare din calitate de posesor de Kawasaki Z 650 si IMZ M 72. Suma este corecta din punctul meu de vedere, spor la vanzare!

In privinta sumei pot sa va dau cateva detalii:

- cautati pe net dupa kituri de atas pentru motociclete, asigurati-va ca stati pe scaun...recomand cardiacilor sa sara aceasta etapa.

O alta posibilitate de a avea un atas este sa cumperi un Nipru, Ural, sh anii 70-80 pretul este de 2000 minim intr-o stare functionala

Pentru a o aduce la o stare decenta mecanica te costa minim 1000 euro. Vopsirea unei motociclete anii 70-80 este minim 1000 euro (tabla de obicei este varza). La final bagi 4000 zic....si vei avea o motocicleta care nu va avea calitatea si fiabilitatea unui Ural cu atatia kilometri cat are cel in cauza. Asadar nu-i precum femeile.

Edited by m72story
La 06.09.2019 la 13:09, robert bk350 a spus:

salut. nu vrei un schimb?  un Kawasaki VN800 classic,1997,accesori schimbate in primavara,2 perechi de casti cu sistem de comunicare,cric central,coburi mari,etc...

Salut,

Multumesc de oferta, dar nu sunt interesat de schimburi.

Adrian

• 2 months later...