Sari la conținut

Cluj - Croatia si retur, lejer de toamna


greenharleyd
 Share

Postări Recomandate

Salutare domni si doamne. Idei de traseu Cluj - Croatia (zona Dubrovnik) si retur, de preferat pe trasee diferite? Din pacate is numai cate 2 zile disponibile atat la dus cat si la intors, deci nu prea e timp de crosetat, dar parca nici prea mult pe autostrazi n-as sta.

Dincolo de ce zile Google, ati facut ceva similar? Daca da, rogu-va, ascult de sfaturi. Mobrele duc cam orice drum, cat se poate numi drum - deci merg si curbe si drumuri proaste, daca merita zona.

Multam tare mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mers de mai multe ori in Yugoslavia, o data prin Sarajevo-Mostar-Metkovic, alta data prin Kapaonik-Novi Pazar- Zablijak- Durmitor-Pluzine, sau m-am intors prin Kotor-Podgorita si am traversat toata Albania de la nord la sud pe coasta, o splendoare. Ai multe trasee tu hotarasti ce-ti place, garantat este frumos, drumuri bune, cazari accesibile, mincare excelenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam mult de idei. Faza e ca am numai 2 zile pentru dus, tot atata pentru retur. Deci bucle prea mari nu prea se pot face, dar varianta Sarajevo-Mostar-Metkovic e ce am luat si eu in calcul pentru una din variante. Amu tre' sa gasesc alternativa :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cum am scris si mai sus programul, astazi am ajuns in Veliko Gradiste, Serbia, iar maine o tai spre casa, gata cele 9 zile de concediu.Plimbare placuta si daca ai nevoie de ceva sfaturi sunt aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Multam mult Minu-le. Gatat si eu vacanta, la retur am mers via Ungaria dar la intoarcere Mostar / Sarajevo / Novi Sad / Timisoara. Superb pana am iesit din Bosnia, apoi mega aglomerat si plictisitor prin Serbia (pe unde ne-o prins si ploaia :P).

Multam de sugestii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Nu stiu pe unde ai gasit aglomerat in Serbia, poate in Belgrad, noua ne place fosta Yugoslavie si Albania maxim, drumuri si peisaje excelente, cazari bune si accesibile, oameni prietenosi, in 2020 vom reveni cu mare placere.

Ungaria este doar pentru cind nu ai variante, jalnica. La noi in secuime este super, peisaje, cazare, servicii, oameni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, bmwio a spus:

Nu stiu pe unde ai gasit aglomerat in Serbia, poate in Belgrad, noua ne place fosta Yugoslavie si Albania maxim, drumuri si peisaje excelente, cazari bune si accesibile, oameni prietenosi, in 2020 vom reveni cu mare placere.

Ungaria este doar pentru cind nu ai variante, jalnica. La noi in secuime este super, peisaje, cazare, servicii, oameni.

Si eu merg pe Serbia vs Ungaria. Si ma bag daca e loc, cand cand mai mergeti (oriunde)! 👍

Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...