Sari la conținut

Comanda Touratech


RuInCV
 Share

Postări Recomandate

Am de comandat ceva de la ei, doar ca e un pic enervant sa platesc 30 euro transportul la piese de 60. Daca e cineva interesat sa ia ceva de la ei ar fi foarte ok sa impartim transportul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt interesat de niste repere care fac ~80 euro. Ideea e ca am incercat sa comand atat la Moto-Hub, cat si Mototehnica, dar ambii au zis ca nu mai colaboreaza cu Touratech, deoarece au avut probleme cu termene de livrare foarte mari. MI-au propus piese similare de la Wunderlich, dar alea is mai scumpe.

 

Metricmotion (pe Bd Preciziei) erau reseller oficial Touratech, dar nici la ei pe site nu mai vad nimic de TT. Daca Bavaria inca aduc si reusesti sa iei prin ei, lasa aici un feedback sa-mi comand si eu. Altfel, facem un group-buy ;)

 

Editat de ovi_ice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prefer sa platesc aia 30 euro pe transport decat sa am de-a face cu Bavaria.

 

E posibil ca destule relatii comerciale sa se fi stricat in perioada in care au fost in insolventa.

 

Hai sa vedem daca se mai baga cineva in urmatoarele 2-3 zile si ne auzim la un telefon pentru un group-buy dupa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Am dat comanda pe 18 sept, pe 24 sept a ajuns la mine. Accesoriile chiar merita, tot ce a fost fier (bar risere, pedale schimbator, frana) sunt made in Germany, iar oglinzile cumparate de colegul sunt made in Italy. Am ramas placut surprins de asta, din 4 produse ma gandeam ca cel putin 3 vor fi facute in China.

 

Singura "problema" (daca putem zice asa) a fost ca in afara de mailul de confirmare a comenzii n-am mai primit nimic (gen ca a fost trimisa + awb). I-am intrebat eu dupa vreo 5 zile si mi-au trimis un print screen cu shipment history (cred ca de pe site-ul DHL), iar dupa 2 ore deja curierul era la usa cu pachetul.

 

Dpmdv sunt highly recommended, nu stiu de unde povestile dealerilor de la noi ca dureaza 2-3 luni sa vina produsele. Bine, ce-i drept noi ce-am comandat aparea ca e in stoc si da, intr-adevar unele chestii sunt cu termen de livrare 2-3 luni sau chiar 6 luni (dar macar scrie clar informatia asta la ei pe site).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
La 21.12.2019 la 16:54, tzunoi a spus:

Mai e varianta cu https://www.mailboxde.com/. Vedeti daca iese mai ieftin. Trimiți la ei si vei iti retrimit in romania la preturi ok. Eu l-am probat cu un cadru de bicicleta..

Bine..presupunând că transportul in germania e mai ieftin..sau deloc

Suna interesant avand in vedere ca Touratech are preturi mai mici in DE, in cazul meu cu 10 euro. Practic transportul pana la ei e 5 euro + 11 euro la mine, total aprox 16 euro - 10 euro diferenta de pret pe siteul DE, ies cu un total de 6 euro/transport vs 30.

Nice, am sa incerc!

Ms!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Am primit astazi comanda de la Touratech Romania.

S-au purtat exemplar si am comunicat excelent.

Ca sa ma impresioneze maxim, mi-au si adus produsul la poarta, fara costuri de transport.....

Recomand si le urez succes!

 

Editat de sivi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, sivi a spus:

Am primit astazi comanda de la Touratech Romania.

S-au purtat exemplar si am comunicat excelent.

Ca sa ma impresioneze maxim, mi-au si adus produsul la poarta, fara costuri de transport.....

Recomand si le urez succes!

 

Ce ti ai luat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...