Jump to content

Începător

Nicusor14
 Share

Recommended Posts

• Replies 409
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Acum 5 ore, farfuridi a spus:

Si eu am pierdut toata "distractia",ce pacat!

Stai liniștit, Nguyen prin ceva împrumuturi pe la vecini a reușit să mai plătească o luna de internet, deci distracția continua.

Acum 9 ore, ENEOS a spus:

Cred că îl ia direct de la admini la preț triplu, altfel nu văd cum îi tolerează toate dejecțiile! 

Gioni boi, ce nu intelegi tu este faptul ca s-ar putea ca moderatorii sa fie mai inteligenti ca voi, in afara de asta ei nefiind implicati in contrele noastre privesc de pe margine cu mai multa obiectivitate in comparatie cu tine sau cu alt plangacios dintre astia care se simt lezati de prezenta mea pe forum. Din simpla curiozitate intreb, de ce ti-ai schimbat contul?

Chiar imi place cand se rade de mine,mai ales când sunt enervat 😊

Imi mai place că se judecă fără a cunoaște persoana respectivă in întregime dar asta e.

Motocicleta am vândut o,mai tarziu după ce iau A-ul as vrea să mi iau ceva mai mare,as merge pe un ,gsxr,cbr 600,r6 sau r1....au fost de ajuns alea câteva luni să mă învăț cu puterea și să nu mai simt nimic. 

Si daca se mai trezesc altii vorbind atunci da,se poate șterge și topicul și contul și ce vreți voi,ca văd că va rugați atât de moderatori și mie nu mi plac chestiile astea.

Acum 48 minute, Nicusor14 a spus:

au fost de ajuns alea câteva luni să mă învăț cu puterea și să nu mai simt nimic

Păi și ce te face sa crezi ca o sa fie diferit cu un r6? În câteva săptămâni o sa vezi imediat cat ia din bord și ce poate, apoi cu r1 și hayabusa o sa se întâmple la fel probabil.

A fost ceva ce ti.a plăcut în astea 2 luni? Chiar nu ți.a apărut nici un zambet pe fata?

Păi la rip ne pricepem cel mai bine. Dacă dăm un sfat omului să ia ceva mai docil ca prim motor, apar unii care spun: ce, vere, accelerația evla tine, ce dacă are 150+ cai?!

Viteza ar trebui adaptată la condițiile de drum, în cel mai fericit caz se lasă cu niște plastice vopsite și alt echipament.

Dar ce știu eu...

Acum 49 minute, Lucian_M a spus:

R1 trebuia luat din prima.

Nu dați banii pe prostii, luați R1 la copii!! 

@nicusor14 In general miarele sunt cele mai potrivite pentru inceput întrucât nu te plictisești repede de ele și poți învăța și să-ți faci îndemânarea pe ele. 

Acum 10 minute, Lucian_M a spus:

Ai uitat că au cea mai bună ciclistica și cele mai bune frâne. A, și sunt perfect adaptate mersului prin oraș, mai ales cu pasager(a). În concluzie, fix ce are nevoie un începător. 🙏

Mers în oraș, de touring, off road daca vrei deoarece au ampatamentul scurt și pot trece ușor peste teren accidentat. 

4 hours ago, Nicusor14 said:

Motocicleta am vândut o,mai tarziu după ce iau A-ul as vrea să mi iau ceva mai mare,as merge pe un ,gsxr,cbr 600,r6 sau r1....au fost de ajuns alea câteva luni să mă învăț cu puterea și să nu mai simt nimic. 

E in regula, daca patesti ceva si ajungi pe mana unui chirurg o sa fie totul bine, a avut timp de ajuns in alea cateva luni sa invete sa taie cu bisturiul. 

Acum 2 ore, lacroyx a spus:

Mers în oraș, de touring, off road daca vrei deoarece au ampatamentul scurt și pot trece ușor peste teren accidentat. 

Și sunt ușor de ridicat de pe jos, firește.

Acum 40 minute, The Flying Dutchman a spus:

Ceilalți nu au observat încă. Easy s-a dat de gol mai ușor dar Gion sevăntin se ascunde bine. 

Da..doar cu tine am niște dubii dar în proporție de 80 % cam știu ce id user mai folosești.

1 oră în urmă, The Flying Dutchman a spus:

Ceilalți nu au observat încă. Easy s-a dat de gol mai ușor dar Gion sevăntin se ascunde bine. 

Pe Gioni boi l-am remarcat imediat pt ca posta la F1, el fiind user nou. Poate nu ma prindeam pt ca urmaresc rar discutiile inepte de pe acel topic dar el a ales Eneos si l-am remarcat imediat pt ca aparea la postari noi. Pe Easy l-a tradat stilul, unic de felul lui.

Edited by Nguyen

9 hours ago, Nicusor14 said:

gsxr,cbr 600,r6 sau r1

In cateva luni ajungi la un foarte bun control al acceleratiei si poti face tot felul de cascadorii:

https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aB24Ovx_460svav1.mp4

PS: Daca vrei R1 sau ceva puternic, ia un model mai nou. Tehnologiile (anti-wheelie, traction control...) pot sa mai ajute, cat de cat... 

Acum 2 ore, ionutpm a spus:

PS: Daca vrei R1 sau ceva puternic, ia un model mai nou. Tehnologiile (anti-wheelie, traction control...) pot sa mai ajute, cat de cat... 

Citez: "au fost de ajuns alea câteva luni să mă învăț cu puterea și să nu mai simt nimic". Cu modelele astea noi va fi la fel. Cel mai bine una old school fără tot felul de electronică pe ea că mai mult încurcă.

Fratilor, precum ati observat, motociclismul lui Nicusor a decedat. Acum, probabil, cred ca se tine priveghiul. Chiar daca, uneori, am facut bullying, eu cred ca Nicusor a mai "colorat" forumul. Ne vedem la parastasul de 40 de zile 😜 (a motociclismului lui Nicusor). Astept cu nerabdare The Resurrection-Nicusor pe miar. Nicusor, sper ca stii de gluma.