Jump to content

Începător

Nicusor14
 Share

Recommended Posts

• Replies 409
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Acum 18 ore, Flower-Power a spus:

Dragul meu, toți erau băieți frumoși și deștepți..până când nu au mai fost -dpmdv.

Aiurea, intervine rutina si deodata Fat Frumos nu prea mai pare Fat Frumos. Aici e si vina ta, nu ai stiut sa condimentezi viata de cuplu.

Tu nici măcar nu ești în etapa aia în care să te găsesc și frumos și deștept, și lăudăroși am mai văzut la viață mea. 

Eu nu sunt laudaros, sunt sincer, nu vad care e problema. Nu am voie sa spun ca sunt frumos si destept? :)

Percepția ta asupra ta nu este și percepția mea.

Aiurea, esti cel putin intrigata (in sensul bun) de persoana mea.

Acum înțeleg că tu te compari cu cine te compari ca să ieși bine.

Mama, asta e o lovitura nasoala pentru unii de pe aici, nu stiu daca ai avut aceasta intentie dar i-ai lovit bine. :laugh:

Dar ce pot spune, este că femeie ca mine nu ai avut decât în vise...și la cât mi-ai studiat poza sunt convinsă că au fost umede. Am reținut că nu trebuie să mai postez poze cu mine nici aici nici pe fb că să nu mă mai cauți în toate căprioarele. 

Poti sa postezi pe fb cat vrei dar daca postezi si pe grupul motociclism.ro sunt sanse mari sa te vad acolo pt ca ocazional intru pe acel grup. 

Tu nu ești pregătit pentru mine, și ce să facem, crezi că din centru mă mut eu în Damăroaia să îți conduc Octavia ta în Leasing?

Scala, si nu a fost in leasing, a fost partial prin credit care a fost rambursat anticipat. Ca tot murea Silver de grija ratelor mele...  

Stai in centru? Nu pari si nu dezvolt subiectul pt ca sunt un gentleman.

Poate ești frumos, nu știu, dar cu deșteptăciunea am remarcat cum stai și că să nu par cu nasul pe sus nu o să îți spun ce cred eu despre asta. Eu nu țin morțiș să am pe cineva doar pentru aspectul fizic, e fumată deja treaba din punctul ăsta de vedere. Been there done that. Treaba este că o să te simți dominat din toate punctele de vedere și o să clachezi mai devreme sau mai târziu. Nu vreau să te am pe conștiință. Viața mea este ok și satisfăcătoare așa cum este.

Ha ha ha, faptul ca esti artagoasa nu inseamna ca esti in stare sa domini pe cineva, se vede chiar si aici pe forum.

Să îți spun un secret, până și femeile cu atitudine vor să fie dominate câteodată, treaba e că nu oricine poate face asta. Capisci?

Dar de ce traiesti cu impresia ca este un secret? Orice barbat stie ca femeia daca nu este dominata nu se simte femeie, probabil din acest motiv preferi compania barbatilor desi exista grupuri de femei pe motociclete.

Acum 6 ore, Nguyen a spus:

Aiurea, intervine rutina si deodata Fat Frumos nu prea mai pare Fat Frumos. Aici e si vina ta, nu ai stiut sa condimentezi viata de cuplu.

nu aveam ce sa condimentezi, uneori simți dacă merită efortul sau nu. O femeie poate să își dea seama, dar una asumată și care știe că sexul poate fi o armă cu două tăișuri.

Eu nu sunt laudaros, sunt sincer, nu vad care e problema. Nu am voie sa spun ca sunt frumos si destept? :)

😂poți să îți spui cât vrei în oglindă, nu e problemă, treaba este că la mine nu merge cu spus, trebuie să constat eu asta nu să îmi zici tu, și până acum nu a fost cazul. 

Aiurea, esti cel putin intrigata (in sensul bun) de persoana mea.

nu mi-ai bulversat existența, stai liniștit. 

Mama, asta e o lovitura nasoala pentru unii de pe aici, nu stiu daca ai avut aceasta intentie dar i-ai lovit bine. :laugh:

Poti sa postezi pe fb cat vrei dar daca postezi si pe grupul motociclism.ro sunt sanse mari sa te vad acolo pt ca ocazional intru pe acel grup. 

pot să postez oriunde dacă vreau, nu trebuie să cer aprobarea nimănui. 

Scala, si nu a fost in leasing, a fost partial prin credit care a fost rambursat anticipat. Ca tot murea Silver de grija ratelor mele...  

Stai in centru? Nu pari si nu dezvolt subiectul pt ca sunt un gentleman.

😂

Ha ha ha, faptul ca esti artagoasa nu inseamna ca esti in stare sa domini pe cineva, se vede chiar si aici pe forum.

nu sunt arțăgos, ți se pare așa mă percepi tu, are și internetul ăsta neajunsurile lui după cum ziceam și mai devreme. Nu stau să mă explic cum sunt și cu ți se pare ție că sunt. Nu văd motivul pentru care aș face-o.

Dar de ce traiesti cu impresia ca este un secret? Orice barbat stie ca femeia daca nu este dominata nu se simte femeie, probabil din acest motiv preferi compania barbatilor desi exista grupuri de femei pe motociclete.

nu știe chiar oricine. E mai simplu să jucai din prisma experientelor acumulate sau mai degrabă lipsa lor. Când eram mică mă jucam cu băieții nu cu fetele. Probabil păstrez asta.

Ce-i aia " o femeie asumata" ?

Eu stiam ca nu poti sa-ti asumi decat o actiune, cel mult o idee. Sa te angajezi ca o faci sau ca e a ta, sa o iei asupra ta. E un verb reflexiv, cum sa-l exprimi in legatura cu o persoana?! Cum dreaqu poti sa-ti asumi o femeie?!

Edited by Speedy.K

Acum 2 ore, Speedy.K a spus:

Acum 1 oră, The Flying Dutchman a spus:

Cred că e typo. E vorba de o femeie consumată

Habar nu aveți să tastați, corect e asomată.

Edited by Lucian_M

Acum 9 ore, Speedy.K a spus:

Eu stiam ca nu poti sa-ti asumi decat o actiune, cel mult o idee. Sa te angajezi ca o faci sau ca e a ta, sa o iei asupra ta. E un verb reflexiv, cum sa-l exprimi in legatura cu o persoana?! Cum dreaqu poti sa-ti asumi o femeie?!

Cred ca asta a vrut sa zica...

https://m.digi24.ro/magazin/timp-liber/cultura/pastila-de-limba-ce-inseamna-de-fapt-femeia-asumata-707707

Acum 9 ore, Speedy.K a spus:

Pai ce sa fie, carentele de educatie pe care eu i le-am mentionat in cateva ocazii, si i-am atras atentia ca nu-mi lasa impresia de persoana care locuieste in centrul Bucurestiului... Se vede treaba ca in mahalaua Damaroaiei limba romana inca este la mare pret.

În schimb, „femeia asumată” e o găselniţă de prost gust semantic. O fomulă nefericită, care îţi evocă o persoană pe care trebuie s-o cari în spinare până la sfârşitul zilelor. Adică exact contrariul femeii independente sau pe picioarele ei la care se vor fi gândit cei care au scornit această sintagmă.

Edited by Nguyen

Acum 9 ore, Ice-D a spus:

Abtine-te..

Pot să îmi asum faptul că o femeie asumată nu este cea mai bună alăturare de cuvinte însă nu am crezut faptul ca aceasta alăturare ar putea genera atâtea frământări. O sa vă treacă. 🙂

Acum 17 ore, robert23mg a spus:

Aromată? Danciu? Stanciu? Spanciu?

Prietene, vrei să zici ceva cu subiect și predicat? Mi-e teamă că nu te înțeleg.

Edited by Flower-Power

Este o referire la acest celebru clip de pe internet, foarte gustos pentru momentele de pierde-vara.
In clipul original prezentatoare nu se intelege cu interlocutorul sau asupra numelui acestuia, trecand prin mai multe variante asemanatoare.
image.thumb.png.69a93a3d206a2dc0d2014450578353e0.png
In cazul nostru cumva situatia este asemanatoare asumata -> consumata -> asomata seamana cu Danciu -> Stanciu -> Spanciu -> Panciu.

Cat despre subiect i-am mai raspuns lui Nicusor, sa se lase cu incredere daca nu mai simte nimic din treaba asta.
Credeam ca am trecut de mult de Nicusor aici, in ultimele pagini fiind vorba mai mult de cum face Nguyen dusuri lungi dupa ce iti gaseste pozele pe facebook, si de fapt s-a transformat mai mult in Flower vs barbati ultra intelectuali de pe forum.
Daca mai ai nevoie de lamuriri poti sa ma mai intrebi, romana nu a fost materia mea preferata in scoala si imi dau seama ca nu ma exprim mereu coerent, eu sunt mai mult cu numerele.

Mulțumesc pentru clarificări. Nu știam filmulețul cu pricina și credeam că faci referire la niște persoane pe care eu ar trebui să le cunosc. 👍

Acum 11 ore, CipRo a spus:

Prea multa cultură, rog un moderator să șteargă postul și să baneze utilizatorul pe care l-a postat.

Edited by frigider

Acum 2 ore, Flower-Power a spus:

Pot să îmi asum faptul că o femeie asumată nu este cea mai bună alăturare de cuvinte însă nu am crezut faptul ca aceasta alăturare ar putea genera atâtea frământări. O sa vă treacă. 🙂

Asumarea reprezinta modul in care alegi sa traiesti🙂  Cred ca ai inteles, nu eu sunt cel framantat.

Ps: l-ai speriat pe bietu' Robert, a inceput sa-ti deseneze..:crack::crack:

Acum 2 ore, frigider a spus:

Prea multa cultură, rog un moderator să șteargă postul și să baneze utilizatorul pe care l-a postat.

Chiar insist 😂. Eram curios care este originea expresiei gen Dana Budeanu. 

Acum 4 ore, Flower-Power a spus:

Pot să îmi asum faptul că o femeie asumată nu este cea mai bună alăturare de cuvinte însă nu am crezut faptul ca aceasta alăturare ar putea genera atâtea frământări. O sa vă treacă.

Nu-i bai, o trecem si pe aceasta langa carentele de engleza si chimie pe care le ai, suntem obisnuiti.

Acum 3 ore, robert23mg a spus:

Credeam ca am trecut de mult de Nicusor aici, in ultimele pagini fiind vorba mai mult de cum face Nguyen dusuri lungi dupa ce iti gaseste pozele pe facebook

Aha, deci tot de la tine eram muscatura de cwr pe care o simteam astazi. Intr-un fel mi-e mila de tine, incerci sa te masori cu mine dar nu o sa-ti iasa, esti prea mic. Ai vazut ca nu-ti ies manevrele si acum incepi sa o dai pe labareala la dus. Ia zi, i-ai rupt capul la dus sau faci parte dintre cei care nu recunosc?