Jump to content
Nicusor14

Începător

Recommended Posts

Acum 16 minute, Nicusor14 a spus:

eu am vrut sa aud pareri despre motocicleta,nu despre cât de necopt sunt eu la minte ...nu stii tu cum merg eu si ce treaba are categoria A de care pomenești tu?

eu fac a2-ul acum 

Poate nu m-am exprimat eu bine si ai inteles total pe dos ca majoritatea de pe forum...daca stiam ca sunteti asa rautaciosi nici nu mai ma oboseam să-mi fac cont ca sa postez...după ce o sa mergeti 100%legal atunci puteti sa veniti să-mi spuneți cand sa merg si pe ce pot sa merg,sunteti părinții mei cumva ? 

Am cerut doar pareri dar daca va urmez imi schimb viata de tot...

credeți că imi iau motor pentru atentie ? va inselati,eu vreau liniste ...credeti ca imi iau motor pt viteza? din nou va inselati,merg legal si nu am depasit viteza maxima...credeti ca imi iau motor pt fete? iar va înșelați...motor pt a parea mai dur,a fi jmecher,adrenalina? imi pare rau dar nu fac parte din generația aceea de copii distruși.... 

deci tu pari a fi un copil in corp de adult asa ca tu esti cel necopt daca vii cu asemenea afirmatii la adresa mea si nici macar nu ma cunosti nenea 

Nu este in intentia mea sa fiu rautacios cu tine, doar vad ,din posturile tale, cum pui problema. Nu iti vreau raul, crede-ma, asa ca ia-o mai calm, puiule.. :) 

Ca sa revenim on topic, daca esti incepator, vrei "liniste", nu vrei sa depasesti viteza maxima :D si nici nu vrei atentia fetelor, poate ar trebui sa te orientezi spre motociclete mai "domestice" ca sa zic asa.. mai iertatoare, pe care sa poti invata. Speed-urile nu se prea pupa cu mersul linistit, dar asta ar fi trebuit sa stii deja.. ;) 

Mno ...conform GPRD ....poti solicita sa-ti stergi contul , iar nenea admin este obligat sa-ti dea curs cererii.

Fugi pe fb ...

1 hour ago, xt600 said:

Nu este in intentia mea sa fiu rautacios cu tine, doar vad ,din posturile tale, cum pui problema. Nu iti vreau raul, crede-ma, asa ca ia-o mai calm, puiule.. :) 

Ca sa revenim on topic, daca esti incepator, vrei "liniste", nu vrei sa depasesti viteza maxima :D si nici nu vrei atentia fetelor, poate ar trebui sa te orientezi spre motociclete mai "domestice" ca sa zic asa.. mai iertatoare, pe care sa poti invata. Speed-urile nu se prea pupa cu mersul linistit, dar asta ar fi trebuit sa stii deja.. ;) 

Se vorbeste de o motoreta de A2,  300cc cu 40 de cp , un commuter mic si carenat, ce vitezana visezi? Sunt si scutere mai puternice.

Lasati omul in pace, e o alegere foarte buna pentru un incepator pe 2 roti. 

Acum 5 ore, xt600 a spus:

ok,am inteles!

eu vreau motocicleta dar nu m-am putut abtine cand mi ai spus că sunt necopt,ca fac parte din acea generatie si etc...nu poti compara pe majoritatea care bocesc noaptea ca ia lasat gagica sau gagicu cu unul care isi rupe cârca..am tras concluzia ca nu trebuie să mă sui pe asa ceva la varsta mea,am pomenit de ninja 300 nu r6 sau r1 ...sper sa-mi fie acceptate scuzele dar nu m-am putut controla,adică uit de toate cand sunt pe ea,stresul dispare,gândurile rele,sunt in lumea mea ce mai ...acum daca vrei desigur te-aș ruga să-mi dai niște sfaturi ca sa fiu in siguranta pe motor la aceasta varsta(19 fac maine) ...sunt constient de pericole si ca pot lasa multă durere in urma mea dar o sa fiu atent si nu o sa....(te rog sa ma completezi ca am uitat cum era fraza aceea cu îngerul)

sper ca acum m-am exprimat mai bine si am fost inteles.

Scuzele mele!