Jump to content

Începător

Nicusor14
 Share

Recommended Posts

• Replies 532
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

La 08.05.2022 la 9:06, Lucian_M a spus:

Mă refer la citatele de mai sus, nu la postul anterior.

Mentalitate beton, parcă văd că după prima tură cauți carene originale, în stare foarte buna. Zmei ca tine sunt destui, cu blugi, adidași plasă și glezne la vedere. Ți-au dat unii nas, iar acum ai prins aripi și te crezi Rossi, dar ai experiență cât am eu ore de zbor. Ușor cu atitudinea de superioritate, ușor cu elanul muncitoresc.

Btw, eu ies cu mobra, mă uit diseară la replica ta, ai tot timpul să stai cu ochii în telefon.

De acum tu sa nu mai postezi la topicul pe care îl deschid eu

Acum 19 ore, goe 75 a spus:

Nicusoare , mi-ai deschis apetitul de zx10r ...asa ca am gasit unul de considerat macar penttu o vizionare si test:

https://m.olx.ro/d/oferta/kawasaki-zx10r-ninja-IDfkXLd.html

Nu vreau

La 08.05.2022 la 12:29, ENEOS a spus:

M-am uitat de curiozitate pe niște postări mai vechi ale lui Nicușor. 🤦‍♂️

Să înțeleg că a fost nevoie de 2 ani pt a achiziționa 🏍️ de A2 și acum se caută de A plin? 

Oricum pe lângă milenial pare a fi și pretzel (adică gândirea îi e îmbârligată ca un covrig)! 

E imbarligata pentru ca oamenii ca voi ma fac sa nu mai gândesc cum trebuie 

Acum 17 ore, ENEOS a spus:

Pt amatorii de statistică. 🤭

Nu are ce statistica sa facă, e alive and kicking..să fie sănătos, doar pentru mine e după cum ai zis. 😂

La 07.05.2022 la 23:28, Nicusor14 a spus:

Doar ca as prefera un motor de maxim 600,650 sa fie mai ușoară sa ma joc cu ea.

Am ales sa mi iau ceva nou,decât o vechitura de 15 ani vechime.

Kawasaki Ninja de 650. Este misto motoreta. Usoara, destul de iute, confortabila la drum, frumoasa (mai ales KRT), iar astea noi sunt si acceptabile la bani si sunt si sctualizate la noua tehnologie (bord, functii).

Eu am si imi place.

Acum 43 minute, Nicusor14 a spus:

De acum tu sa nu mai postezi la topicul pe care îl deschid eu

Tânăr, lipsit de bun simț, dar tupeist.

La 17.02.2021 la 21:12, Nicusor14 a spus:

in fine,cred ca imi iau r6 le ca oricum dau de a

Nu vreau sa te sperii dar r6 e cea mai proasta alegere pentru un incepator...vrei ss mergi pe Honda ca e mai iertatoare iar pozitia nu e asa de "in dinti"...in fine stii tu mai bine..

La 05.05.2022 la 23:05, Nicusor14 a spus:
La 05.05.2022 la 22:19, Clit Eastwood Jr. a spus:

Nu o sa fie căzături,stai liniștit,sunt mult mai atent decât crezi,le poți păstra pentru tine dacă tot îți place asa mult sa le pomenești. 

În fine,încă nu am luat categoria,poate ma răzgândesc.

🤣🤣🤣🤣🤣.. nici nu stii sa stai pe moto si faci asemenea garantii? Stai sa mai rad un pic...🤣🤣🤣

La 06.05.2022 la 17:55, Nicusor14 a spus:

Cred ca dacă te poziționezi corect pe motocicleta eviți durerile și amorțeala,gen sa nu stai încordat și plus dacă mai faci și ceva sport,ești flexibil nu ai treaba 

🤣🤣🤣... din nou nu stii sa stai pe una dar esti doxa de teorie...ce te faci cand realizezi ca habar nu ai sa pui in practica teoria? Astept cu interes prima dara de maro pe care o lasi in urma incercand sa faci revmatch dar blochezi spatele.

In rest de feciori atotstiutori e plin...

La 07.05.2022 la 23:28, Nicusor14 a spus:

Doamna mea,pe r 1 si pe haya nu se poate merge cu 150 la fel cum mergi și cu mașina sau cu o motocicleta de a2? 

Nu! Nu toate mobrele a2 ating 150kph, pe langa faptul ca e cu 20kph peste limita legala sau in cazul tau cu 40kph mai mult(stii treaba cu 20kph sub limita legala in primul an).

Acum 4 ore, Aion2014 a spus:

Nu vreau sa te sperii dar r6 e cea mai proasta alegere pentru un incepator...vrei ss mergi pe Honda ca e mai iertatoare iar pozitia nu e asa de "in dinti"...in fine stii tu mai bine..

🤣🤣🤣🤣🤣.. nici nu stii sa stai pe moto si faci asemenea garantii? Stai sa mai rad un pic...🤣🤣🤣

🤣🤣🤣... din nou nu stii sa stai pe una dar esti doxa de teorie...ce te faci cand realizezi ca habar nu ai sa pui in practica teoria? Astept cu interes prima dara de maro pe care o lasi in urma incercand sa faci revmatch dar blochezi spatele.

In rest de feciori atotstiutori e plin...

Nu! Nu toate mobrele a2 ating 150kph, pe langa faptul ca e cu 20kph peste limita legala sau in cazul tau cu 40kph mai mult(stii treaba cu 20kph sub limita legala in primul 

Dar nu te ai saturat de darele de "maro" când ieșeai cu cireada? 

Ma sperii deja peste măsură când vad cu ce texte vii 

Părerea mea personala este ca poți rade la o bere cu prietenii tăi un pic mai mult dacă dorești.

Nu ma dau mare cu teoria,dacă citeai mai in spate când vorbeam cu Goe poți vedea cum îl întreb anumite chestii,el a fost singurul care m a lămurit cu adevărat și poate încă câțiva.

Nu știu,nu mi place la un om când vine și se baga in seama cu altceva decât discuția principala dar mai trebuie și de astea,fără ele nu se poate.

Acum 5 ore, Lucian_M a spus:

Bunul simț și conștiința sunt opționale, firește.

Cred ca sunt cel care respecta cel mai mult oamenii și cu un bun simt care nu mai o sa l întâlnești,serios,fără mișto! 

Acum 5 ore, pitesti2010 a spus:

Kawasaki Ninja de 650. Este misto motoreta. Usoara, destul de iute, confortabila la drum, frumoasa (mai ales KRT), iar astea noi sunt si acceptabile la bani si sunt si sctualizate la noua tehnologie (bord, functii).

Eu am si imi place.

Dap,o investiție foarte bună,se merita! 

Știi ca faci o treaba,lucru nou nu se compara. 

Mai era acel gs 600 la 7000e nou,am avut ocazia sa vad unul sâmbăta,frumos rau

Acum 22 ore, goe 75 a spus:

Hahaha! 

Te prindeam si cu acul gol .

Uite ce mi spun ăștia pe aici,pai nu sa mi bag ceva în el de internet și în ea de comunicare ca m am saturat.

Când ceream sfaturi la început eram luat la mișto și când le comentez nu am bun simt și foarte posibil și sa fiu înjurat pentru ca mulți își fac tot felul de scenarii și se vorbește fără rost.

Dar eu am fost învățat sa nu iau în considerare toate vorbele și sa fiu selectiv,normal pana aici.

Știu ca sunt o persoana bună și las de la mine dar...putini sunt oameni cu caracter 

Acum 12 minute, Nicusor14 a spus:

Dar nu te ai saturat de darele de "maro" când ieșeai cu cireada? 

Ma sperii deja peste măsură când vad cu ce texte vii 

🤭

Domnilor,reveniti la sentimente mai bune,va rog! :)

Acum 18 minute, Aion2014 a spus:

🤭

I s-a dat prea mult avânt, a ajuns sus, iar acum scuipă semințe în capul nostru. Lasă-l, nu-ți bate capul cu el.

• 3 weeks later...

Bravo, Nicuşor! Felicitari si spor la achiziție!

Guest goe 75

A ratat ocazia de multe pagini distractive cu o stire falsa ca nu a luat examenul , dupa 2 ani de A2.