Jump to content

Începător

Nicusor14
 Share

Recommended Posts

mai am eu păsărele mele la cap câteodată dar asta e altceva.

"pasarele" e putin spus 😆. Eu zis sa lasi visatu cu ochii deschisi si sa te bucuri de placerea de a te plimba. Experienta si abordarea virajelor vin cu timpu.

• Replies 409
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nu mă mulțumesc cu puțin,niciodată.

Eu daca am spus că o sa concurez voi concura,daca o sa fie nevoie să mai iau un job o sa o fac,dacă o sa fie nevoie sa pierd noptile muncind o sa le pierd.

De 2-3 ani am nevoie să mi fac o bază solidă de experienta si un buget care mi ar permite să mă duc până în Grecia. 

Apreciem determinarea ta. Este specifica varstei, si de aceea viata este frumoasa cand esti tanar. Nu exista limite.

Aparent.....

Ele de fapt exista. Desigur ca limitele o sa ti le extinzi, doar ai grija sa nu o iei inaintea lor.

Nu e greu sa pleci pina in Grecia. Mai ales in ziua de astazi.

Doar ca acolo vei fi de unul singur, pe cont propriu. Atata tot.

Asa ca mai bine fa niste ture prin RO, de 6-700 Km, sa vezi cum te descurci tu, moto si voi doi impreuna.

In RO daca patesti ceva, dai de veste aici si te ajuta cineva imediat.

Si inca o chestie: tu in ce limba intentionezi sa comunici in Grecia daca ai nevoie de subtitrare la filmuletul de mai sus?

Acum 15 minute, Silver Arrow a spus:

Si inca o chestie: tu in ce limba intentionezi sa comunici in Grecia daca ai nevoie de subtitrare la filmuletul de mai sus?

Limba universala, google translate/text to speech etc.

Sau poate stie greaca?

Acum 3 ore, Nicusor14 a spus:

Nu mă mulțumesc cu puțin,niciodată.

Eu daca am spus că o sa concurez voi concura,daca o sa fie nevoie să mai iau un job o sa o fac,dacă o sa fie nevoie sa pierd noptile muncind o sa le pierd.

De 2-3 ani am nevoie să mi fac o bază solidă de experienta si un buget care mi ar permite să mă duc până în Grecia. 

👍

La 29.03.2021 la 20:51, frigider a spus:

Limba universala, google translate/text to speech etc.

Sau poate stie greaca?

Nu stiu greacă,acum fac cursuri de engleza 

Din video ul de mai sus nu am inteles perfect 

Astăzi am terminat cu înmatricularea,mai ramane sa mi iau numerele la 1 și gata 

Mă lăsat tata pe mine singur și a fost mai bine asa,data viitoare la a doua motocicleta stiu ce trebuie făcut 

A fost cineva păcălit până acum? 😁

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salut! 

Am cautat pe net ce toba s-ar potrivi la motocicleta mea și am de ales intre akrapovic si toce,faza e că trebuie sa vad daca vine cu numărul de omologare si sa nu abuzez aiurea de turatii sau cum e norocul? 

Care sunt pasii de omologare ca să nu am pe urma bătăi de cap

Mai sunt intrebari dar nu-și au rostul acum,astept sfaturile și părerile voastre. Nu vreau să tai nimic la ea

Multumesc,sper sa ma lămuriți cu toba pentru ca sunt hotarat sa o montez dar nu vreau sa am urmări grave,vreau sa fie legal,mai bine dau un ban in plus dar să n-am batai de cap dupa

Cand am pus pozele cu motorul trebuia să vezi ca are toba ei 

Vreau să i pun eu toba carbon akrapovic să mai ingros putin sunetul 

Leviere sport rosii 

Parbriz colorat sau negru 

Si cam atat,nu vreau sa ma bag prea mult 

Sorcova-vesela!!!

Lasă levierele acolo, alea ceaina sunt infecții. Cât despre tobă, mergi vreo lună cu toba stock, apoi vezi dacă îți trebuie musai kkprovici.

Pechinezul pe steroizi nu ajunge niciodată pitbull.

Dar, pasiunea e pasiune, banii trebuie să meargă undeva, așa că de ce nu intr.un krakrapovici.

Eu m.as plimba de banii pe care vrei sa ii dai pe înlocuirea unei piese funcționale, dar poate fi o investiție bună, o sa faci bani buni închiriind toba stock pentru rar fiind deja demontată.

Acum 4 ore, Lucian_M a spus:

Sorcova-vesela!!!

Lasă levierele acolo, alea ceaina sunt infecții. Cât despre tobă, mergi vreo lună cu toba stock, apoi vezi dacă îți trebuie musai kkprovici.

Păi da mi tu leviere originale ca ceaina m-am săturat să văd 

Am mers 2 luni 

La toba oricum am câteva zgarieturi și numai bine când o schimb,se vede fain carbonul ala..Eu întrebam de omologare

Acum 3 ore, frigider a spus:

Eu zic sa te grăbești cu moto gp-ul, anul asta e accidentat MM = iei titlul ușor 🙃

Foarte usor îl iau,nici nu mai trebuie sa concurez 

Acum 3 ore, Lucian_M a spus:

Băieții adevărați fac tiuning la mobra, se plimbă de acasă și până la terasă, eventual un pic prin oraș. Nu rămân bani de echipament sau plimbări.

E bine daca stii ce mi am montat la motocicleta și cât mă plimb eu,ce echipament am agățat pe perete 

Frumos cu presupusul 

Eu nu știu nici ce mobra ai, de unde să știu ce leviere ai rupt? Caută pe net leviere originale, dacă le-ai rupt pe cele cu care a venit mobra. Cinezismele sunt niște infecții, am condus o mobra cu așa ceva și mi s-au părut odioase.

Acum 3 ore, robert23mg a spus:

Pechinezul pe steroizi nu ajunge niciodată pitbull.

Dar, pasiunea e pasiune, banii trebuie să meargă undeva, așa că de ce nu intr.un krakrapovici.

Eu m.as plimba de banii pe care vrei sa ii dai pe înlocuirea unei piese funcționale, dar poate fi o investiție bună, o sa faci bani buni închiriind toba stock pentru rar fiind deja demontată.

Faci comparatie cu câinii? Tu cu ce caine te ai compara?  

Le primesc cadou de sărbători si nu am nevoie să închiriez nimic.

17 hours ago, Nicusor14 said:

Cand am pus pozele cu motorul trebuia să vezi ca are toba ei 

Vreau să i pun eu toba carbon akrapovic să mai ingros putin sunetul 

Leviere sport rosii 

Parbriz colorat sau negru 

Si cam atat,nu vreau sa ma bag prea mult 

Nu exista toba de carbon care sa fie omologata pentru strada decat atunci cand are dopul ( db killer) pus . Omologarea este facuta de producator si toba trebuie sa aiba un numar de omologare pe ea. Nu mai trebuie sa alergi tu dupa omologare .

Dar , cu dopul pus -adica legal , suna la fel de slab ca aia aia originala ... o sa fii legal o zi ,dupa care o sa cauti o bormasina sa tai nitul de la dop( la unele sunt pe nit la dezvirginare ).

Manetele scurte China sunt periculoase pentru ca s-a mai intamplat pe la unii sa aterizeze in cap dupa o saritura artistica , pentru ca s-a blocat frana fata.Unele merg iar altele sunt de o calitate atat de proasta ca nu lasa pompa sa funcioneze cum trebuie.

Cu respect , Patrocle.

Cred ca omu vrea defapt un krakrapovici titan , una dintre alea facute sa fie pe lista de accesorii oficiale. Aia e cu adevarat mai zgomotoasa decat stoc  din start si total legala.

Toba mea de carbon ,cumparata de noua suna slab si neinteresant si cu dopul scos . Mai am de pus multi km pe ea pana se arde vatelina destul sa incepa sa sune bine.

La 27.04.2021 la 6:17, goe 75 a spus:

Cred ca omu vrea defapt un krakrapovici titan , una dintre alea facute sa fie pe lista de accesorii oficiale. Aia e cu adevarat mai zgomotoasa decat stoc  din start si total legala.

Toba mea de carbon ,cumparata de noua suna slab si neinteresant si cu dopul scos . Mai am de pus multi km pe ea pana se arde vatelina destul sa incepa sa sune bine.

Mi-ai adus aminte de o toba de maxiscuter care a topit toata fibra aia de sticla din interior (aka vatelina, puful, samd). 

Suna ca un shake de cocktailuri cand o scuturam, fiindca toata vata se facuse fulgi de sticla 😂.