Jump to content
JCDenton

Cand s-au scumpit motocicletele?

Recommended Posts

Acum 3 ore, john17 a spus:

Eu am vândut prin :87 o dacie din 1970 cu +90000 lei în condițiile în care una 9 costa - teoretic - 70k. :wacko: Prost nu e cine cere! 

Bisnitar ai fost, bisnitar ai ramas.

Acum 27 minute, Contabil a spus:

Eu string bani pentru o kava 636-650 :)

650 e undeva la +6000€

636 E undeva la +11000€ :)) 

Bine.. sunt si doua motorete total diferite dar..

Acum 2 ore, LimpTA a spus:

apropo de F4i. In 2009-2010 sportivele 2005 costau 5000E.  Acum au mai trecut 10 ani si sportivele 2005 tot 5000E costa :)))  

Fix in 2009 am vandut un 636 2005 cu 3900E ca deh, criza. 

@John - faza e ca nu toata lumea are bani la inceput sa-si ia noua + sfatuiti de toti prietenii "nu-ti lua noua in primul an ca o dai pe jos", s-a creat un market pentru "Hondele care iarta si poti sa incepi pe ele si nu te rup la bani". Preturile la F4 si hornet sunt explodate, in conditiile in care hornetele sunt cele mai trosnite motoare de pe piata momentan. Toti baietii cu camera pe casca care au avut hornet le-au trosnit prin videouri iar astea-s doar alea care se vad pe internet, iti imaginezi restul care nu pun pe internet cati sunt :) 

In 2009 puteam cumpăra k7 cu 5000.prin 2010-2011 de-abia s a vândut un zx6 din 07 cu un 3800-3900e.aveti arhiva aici....cat am platit eu pe un sa în 2009,are același preț după 10 ani...și tot atâția km.putin peste 30.000

7 minutes ago, caracterincompatibil said:

Iprin 2010-2011 de-abia s a vândut un zx6 din 07 cu un 3800-3900e.aveti arhiva aici....

Stiu de unul verde care tot s-a strigat pret de criza atunci. Parca il vazusem pe SBZ, nu mai stiu de cel de aici, dar e posibil ala sa fie. 
Eh... astazi costa mai mult ca atunci :)) 

Acum 18 minute, Cristian C. a spus:

650 e undeva la +6000€

650 este .... le incurc, ieftina ca bani-s din FSN. :) Dar din ce am vazut eu, 6000+TVA (din pacate).

Edited by Contabil

Acum 1 oră, Silver Arrow a spus:

Implinirea mai omule nu indeplinirea....

Obsesie? Stai sa-mi analizezi fiecare virgula? Si tot bati campii... ca sa te ajut un pic intra pe dex si vezi ce inseamna a implini si ce inseamna a indeplini, dupa aceea o sa vezi care formula este mai aproape de adevar si de exprimarea corecta. Si mai vezi si pe la sinonime, s-ar putea sa ajute intelectului tau precar.

pretul ramane la fel pentru ca toate au 20 000 km..... chiar si la 18 ani de la productie. 

1 oră în urmă, Silver Arrow a spus:

@prafrau. Sa vezi ce bine a fost cu CASCO asta iarna cand a dat ploaia inghetata si a trecut creanga de la pom prin luneta de s-a dus draqu si haionu'.

Treaba cu casco zic eu ca tine de civilizatie. Dar ma rog, fiecare face cum doreste.

nu cred ca tine de civilizatie o ineptie economica

asa cum singurei tale case ar fi bine sa-i faci si asigurarea optionala, dar daca ai si o a doua la o anumita distanta de ea nu mai are sens

daca nu faci un calcul legat de sansele de a fi despagubit, sumele cu care ai fi despagubit si sumele platite esti lenes si meriti sa pierzi bani

Acum 2 ore, Nguyen a spus:

Obsesie? Stai sa-mi analizezi fiecare virgula? Si tot bati campii... ca sa te ajut un pic intra pe dex si vezi ce inseamna a implini si ce inseamna a indeplini, dupa aceea o sa vezi care formula este mai aproape de adevar si de exprimarea corecta. Si mai vezi si pe la sinonime, s-ar putea sa ajute intelectului tau precar.

Petrica pana la urma ce e ala sdv?

IMG_20190917_122826.jpg

Edited by Aion2014

Acum 3 ore, Contabil a spus:

650 este .... le incurc, ieftina ca bani-s din FSN. :) Dar din ce am vazut eu, 6000+TVA (din pacate).

Vezi ce discount au în Germania și Italia...au reduceri serioase iarna

Acum 3 ore, LimpTA a spus:

Stiu de unul verde care tot s-a strigat pret de criza atunci. Parca il vazusem pe SBZ, nu mai stiu de cel de aici, dar e posibil ala sa fie. 
Eh... astazi costa mai mult ca atunci :)) 

Și km sunt aceași sau chiar mai puțini...să își justifice pretul

1 oră în urmă, Aion2014 a spus:

Petrica pana la urma ce e ala sdv?

Stai linistit ca nu e de mintea ta, dar daca vrei neaparat poate te ajuta vreun destept de asta ca e plin forumul de ei.

Acum 2 minute, Nguyen a spus:

Stai linistit ca nu e de mintea ta, dar daca vrei neaparat poate te ajuta vreun destept de asta ca e plin forumul de ei.

Ma dezamagesti 😪

Acum 23 minute, Aion2014 a spus:

Ma dezamagesti 😪

Marsh bai gunoiule!

Acum 1 oră, caracterincompatibil a spus:

Vezi ce discount au în Germania și Italia...au reduceri serioase iarna

Multumesc ! am sa ma uit.

La politica mai înțeleg. Dar si la discuții despre economie va înjurați?

Acum 53 minute, Nguyen a spus:

Marsh bai gunoiule!

Insulta, arma celui slab pe mental... Petrica sari repede in caruta aia de bamveu si da-i viteza...da nu prea rau ca-i sar bujiile 😘

Acum 34 minute, Aion2014 a spus:

Insulta, arma celui slab pe mental...

Nu mai lachita, nu meriti efortul.

Acum 2 ore, Nguyen a spus:

Nu mai lachita, nu meriti efortul.

Latrii mult si degeaba precum un chihuahua mic si plin de frustrari ... somnic pufos mai Petrica 😘