Sari la conținut

Accident Bulevardul Aviatorilor 11.09.2019


NaeL
 Share

Postări Recomandate

"Şoferul unei motociclete, în vârstă de 35 ani, care se delasa pe Bulevardul Aviatorilor, dinspre Piaţa Victoriei către Strada. Arh. Ion Mincu, s-a ciocnit de o maşină condusă de o femeie în vârstă de 38 ani, care circula în aceeaşi directie, informează Brigada Rutieră."

 

Poate cineva sa ne dea mai multe detalii ce s-a intamplat acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 minute, PzKpfW a spus:

A decedat singurul Panigale V4S Speciale din România. A intrat din spate într-un Renault Fluence.

 

image.thumb.png.51250d84845e5f44d42d8955fb239d67.png image.thumb.png.f626638f23566765546bd58923ee1b42.png 

 

Motociclistul și șoferița sunt ok. Restul nu mai contează.

Rip panigale.😣  bine că oamenii sunt ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce zice lumea:

"Motociclistul mergea pe banda 2, a schimbat brusc banda, intrând pe b1 și accelerând pana în momentul impactului cu un Renault care era în fata lui și care voia sa între regulamentar pe o străduță."

"M-am întâlnit în jur de 11 pe Magheru cu el... Echipament 0, pantaloni scurți, mânecă scurta, tura sa i se facă loc. Primul la semafor, la verde i-a dat cox ... "

 

Si apoi ne plangem ca aia cu masinile sunt niste bulangii ca nu ne lasa sa trecem, sau nu ne dau prioritate.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 39 minute, FlipperCo a spus:

Omul asta a avut zile. Daca este cum spune @NaeL si n-avea echipament iar fiarele arata asa, putea sa fie ultima lui tura. Poate macar acum a invatat ceva. 

Cred ca mai degraba nu s-a poticnit in nimic. D-aia a avut zile. Spre deosebire de Ducati...pacat totusi si de motocicleta. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Problema e că pilotul nu prea e bine deloc. 

Soția lui spunea că intră în operație azi noapte sau in dimineața asta, că e posibil să fie nevoie de sânge.. 

 

"E soțul meu, va rog mult rugați-va la Dumnezeu pentru el sa scape cu bine. E in spital, intra in operație" 

 

Nu se mai știe nimic de atunci. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma indoiesc ca pilotul este ok. Luigi a confirmat asta. 

 

Am lovit o masina in laterala ei tot pe aceeasi directie de mers, infundand aripa in interior, 2 cm doar, cu piciorul meu in bocanc de treking si m-a durut laba piciorului o saptamana. Greu de crezut ca fara protectii, asemenea daune la masina nu au consecinte asupra pilotului. 

 

 

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-as vrea sa intru in faimosul teritorul al dinamicii accidentului, dar daca nu esti intre motor si masina, motorul e intre tine si masina pe care o vei lovi (cel mai probabil) si toti sunteti pe acelasi vector, adica o directie si un sens. Nu vreau sa elimin norocul din ecuatie, dar la cum arata masina, e greu de crezut ca pilotul nu a atins nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 53 minute, misionaru a spus:

 e greu de crezut ca pilotul nu a atins nimic.

A fost smuls/ catapultat de pe motocicleta si dat de asfalt in principiu. Accidentele si dinamicile lor sunt in general ciudate.. ce o fi atins, ce nu.. cred ca nici el nu mai stie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 hours ago, Ribo said:

Dar nu e singurul ma Angi, poate culoarea asta ca mai are liviu t unul s si unul r :))

 

Era singurul V4S Speciale cu roți de magneziu forjat. Cel mai scump model. Mai scump chiar decât R-ul.

 

3 hours ago, WotRU2Me said:

Sa speram ca PzKpfW a spus ca e ok stiind deja ca a trecut cu bine de operatie. 

 

Nu mai știu nimic de la accident încoace. Era întreg și conștient. Sper să scape fără sechele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Acum ce să mai discutăm. Oricui i se poate întâmpla, mai ales când ești mai tânăr și necopt. Un motor puternic, adrenalina de moment, traficul aglomerat și asta a fost. 

Sper doar ca omul să scape și să nu rămână cu sechele. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...