Sari la conținut

Accident Bulevardul Aviatorilor 11.09.2019


NaeL
 Share

Postări Recomandate

Și eu am inflorit spectaculos cwrul unui kangoo (se pare că Renault îl are pe "vino-n mine" 🤭) acum vreo 10 ani și s-a soluționat la accidente ușoare. Aveam casca, mănuși și geacă, în rest blugi + adidași, am băgat capul prin lunetă până deasupra banchetei. Măcar sa aibă și colegul bulanul ăsta! Mai știți ceva de soarta lui? 

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hours ago, NaeL said:

Si ala cu Aston Martin era cel mai.

 

Când mergi inconștient cu motocicleta, mai repede mori tu decât să omori pe altcineva.

38 minutes ago, Sivu Teodor-Mihail said:

ma uitam cum ii da blana

 

Îmi vine greu să cred că poți da "blană" unei motociclete de 220cp prin oraș, în trafic. Dar ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 33 minute, PzKpfW a spus:

 

Îmi vine greu să cred că poți da "blană" unei motociclete de 220cp prin oraș, în trafic. Dar ok.

 

Blana nu inseamna neaparat viteza maxima iar cu un SS ajungi rapid la viteze mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

18 minutes ago, Sivu Teodor-Mihail said:

Oi fi tu un mic Rossi, si la tine blana imseamna 340

 

Cu tot respectul, nu cred că am ajuns să ne tragem de șireturi. Să "dai blană" e înțeles popular drept să "dai capăt la gaz". Eu nu prea reușesc să fac asta prin oraș - nici când nu e trafic. Și n-am motoretă de peste 200cp.

 

Nu mă interesează polemicile, dar m-am săturat de descrierile de genul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

16 minutes ago, PzKpfW said:

Să "dai blană" e înțeles popular drept să "dai capăt la gaz". Eu nu prea reușesc să fac asta prin oraș

Incearca sa nu schimbi treapta de viteza. Tot "blana" se numeste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Just now, Nguyen said:

 

Am putea sa inventam un termen, sa-i dai pana la scoarta. In loc de blana sa-i dai scoarta, intelegi?

Tu poti inventa multe, unguent. Mai putin glume cu copaci, alea iti ies slabe rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Blana/neblana, pentru mine, concluzia este ca un disperat i-a dat in goarna pe bulevard si s-a oprit in curu unei masini care circula regulamentar.

Daca s-ar fi intamplat invers, toti l-ar fi dorit rastignit pe sofer, calcat in picioare, dar asa, doar ne pare rau de motoreta si ne bucuram ca poate a scapat "riderul" in viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un mutzunache incepator care  incerca des sa se  faca poster... aia e, nu i-a iesit cu turizmul...colegu, incearaca cu un autobuz! iese garantat 100%!!! mai lasati gazu taica, ca faceti pe supermen p-acilea, si doare ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, NaeL a spus:

ca un disperat i-a dat in goarna pe bulevard si s-a oprit in curu unei masini

Aici sunt perfect de acord cu tine. 

 

Acum 17 minute, NaeL a spus:

Daca s-ar fi intamplat invers, toti l-ar fi dorit rastignit pe sofer, calcat in picioare, dar asa, doar ne pare rau de motoreta si ne bucuram ca poate a scapat "riderul" in viata.

Aici nu prea mai sunt de acord, pentru ca sansele sa mori cand esti pe motocicleta, fie ca esti lovit/fie ca lovesti, sunt exponential mai mari decat atunci cand esti in masina. Da, e putin anormal cand cel din masina este rastignit, dar e perfect normal sa ne bucuram ca riderul, chiar si asa disperat, a scapat cu viata.

 

Scuze de off, si sper ca riderul sa fi invatat ceva din asta, pentru ca, urmatoarea ghidusie de genul asta s-ar putea sa fie ultima. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de eveniment dar... ce isi face omu' cu mana lui... Viteza la impact n-a fost tocmai mica. El a zbuat cateva zeci de metri, cu martori (imi este groaza cum a fost la "aterizarea" pe asfalt (eu am cazut cu bicla la 20 km/h... ), i-a facut posteriorul aleia varza (o fi din plastic dar sunt si niste fiare pe-acolo). Ultima paguba, biata moto care s-a rupt in doua !!! Sunt curios ce experienta are flacaul pentru ca, dupa cum a actionat... nu prea.

Sa speram ca pagubele lui sunt cat mai mici si recuperabile, asteptam vesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plin de ipocrizie pe forumul asta. Se face poster un cunoscut /amic/cunoștință /etc, "însănătoșire, sănătate, sa fi învățat ceva", etc. Se face poster un "neica-nimeni", pietre, bolovani, huleala la adresa nefericitului. 

Un slapar pe o racheta rupe norma in oras, face trosc. End of story. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

12 hours ago, george05 said:

Plin de ipocrizie pe forumul asta. Se face poster un cunoscut /amic/cunoștință /etc, "însănătoșire, sănătate, sa fi învățat ceva", etc. Se face poster un "neica-nimeni", pietre, bolovani, huleala la adresa nefericitului. 

Un slapar pe o racheta rupe norma in oras, face trosc. End of story. 

aici ai oleaca de dreptate :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 minutes ago, caracterincompatibil said:

coleg de forum

ratasem acest detaliu

2 minutes ago, caracterincompatibil said:

a intrat cu tot cu s1000rr in autobuz

Doar s-a facut afis pe autobuz; moto a fost urcata in autobuz ulterior, pentru a fi transportata la politie / expertize

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
12 hours ago, george05 said:

Plin de ipocrizie pe forumul asta. Se face poster un cunoscut /amic/cunoștință /etc, "însănătoșire, sănătate, sa fi învățat ceva", etc. Se face poster un "neica-nimeni", pietre, bolovani, huleala la adresa nefericitului. 

Un slapar pe o racheta rupe norma in oras, face trosc. End of story. 

 

Si daca m-au educat parintii sa nu dau cu pietre,bolovani si huleala niciodata , pentru ca nu este frumos si uman , acum trebuie sa ma comport si eu ca restul de maimute ca sa nu fiu in aparenta ipocrizie?

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...