Sari la conținut

accident Izvorul Rece 12 sep 2019


XaeL
 Share

Postări Recomandate

2130359911_izvorulrece.thumb.jpg.d634ea8cfecbc453152f5bda34c957e7.jpg

 

Din motive de impartialitate, nu stim (inca) care dintre ei este moto si care este auto ;)

Nu am vazut impactul, am trecut pe acolo la foarte scurt timp dupa.

 

autovehiculul 1 venea pe prioritate, autovehiculul 2 avea cedeaza

2 a intrat partial in banda lui 1, l-a vazut venind, dupa care a oprit

1 a vazut manevra lui 2, a presupus ca va intra in intersectie cu totul, si s-a gandit sa il ocoleasca prin stanga. 1 nu a anticipat ca 2 va opri, si a intrat in partea din spate a lui 2.

cine e vinovat?

 

1 pentru ca nu a ocolit un obstacol fix, sau 2 ca nu a cedat corespunzator trecerea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar doua comentarii. Ce a ajuns si forumul asta, nicio sex oral aruncata din gura in gura la "accidente"...

 

P.S. accidentul exista, nu e la misto. Motociclistul e ok, o julitura mica pe cot si o buca invinetita. Ca fapt divers, moto e politist (daca am inteles eu bine).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, XaeL said:

cine e vinovat?

 

1 pentru ca nu a ocolit un obstacol fix, sau 2 ca nu a cedat corespunzator trecerea?

 

Asta de unde ai scos-o mestere? Din priza de i3 sigur nu, pentru ca si aia are mai multa minte.

2 este vinovat pentru ca nu a dat prioritate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 26 minute, XaeL a spus:

Doar doua comentarii. Ce a ajuns si forumul asta, nicio sex oral aruncata din gura in gura la "accidente"...

 

P.S. accidentul exista, nu e la misto. Motociclistul e ok, o julitura mica pe cot si o buca invinetita. Ca fapt divers, moto e politist (daca am inteles eu bine).

Suspans și groază...să ne ții la curent 😉

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

49 minutes ago, paulynos said:

 

Asta de unde ai scos-o mestere? Din priza de i3 sigur nu, pentru ca si aia are mai multa minte.

2 este vinovat pentru ca nu a dat prioritate.

2 susținea ca el fiind oprit, chiar daca un pic de tot in fata lui 1, era treaba lui 1 sa il ocoleasca.

1 sustine ca avea prioritate. 

 

Nu bag de la mine, sunt fix ideile expuse de cei doi, cu care au si plecat la accidente usoare.

38 minutes ago, Cavaleru said:

el e 1 si incearca sa o slaveze cumva :D

 

Imi pare rau sa dezamagesc, nu am reusit inca sa cad iarasi, nici ajutat nici singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, XaeL a spus:

2 susținea ca el fiind oprit, chiar daca un pic de tot in fata lui 1, era treaba lui 1 sa il ocoleasca.

1 sustine ca avea prioritate. 

Așa zic și deștepții care ies cu toată mașina de pe o străduță laterală și se așteaptă să îi depăşeşti, deși nu ai pe unde. Asta nu înseamnă că au în vreun fel dreptate dacă îi pocnește careva. Argumentul ăsta e nul la miliție.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Doctor X a spus:

Așa zic și deștepții care ies cu toată mașina de pe o străduță laterală și se așteaptă să îi depăşeşti, deși nu ai pe unde. Asta nu înseamnă că au în vreun fel dreptate dacă îi pocnește careva. Argumentul ăsta e nul la miliție.

Adica se aplica ceva de genul:

www.e-drpciv.ro/intrebare/159/neacordarea-prioritatii-inseamna

Omul a trebuit sa schimbe directia ca urmare a manevrei aluia de a intra pe banda lui. 

Editat de WotRU2Me
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, WotRU2Me said:

Adica se aplica ceva de genul:

www.e-drpciv.ro/intrebare/159/neacordarea-prioritatii-inseamna

Omul a trebuit sa schimbe directia ca urmare a manevrei aluia de a intra pe banda lui. 

Strici tu distractia venind cu definitia din lege, plm.

Oricum, nu era chiar mare distractia, majoritatea au dat raspunsul pe care il consider eu corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Paca a spus:

Poi de aia se duce draqu tăt...ca fiecare mere cum considera el 

Nu ca te contrazic sau ceva, dar la noi astia pe 2 roti parca cel mai bun sfat era "sa mergi ca si cum ai fi invizibil",  ce implica stim cu totii

Editat de Aion2014
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 minutes ago, Aion2014 said:

la noi astia pe 2 roti parca cel mai bun sfat era "sa mergi ca si cum ai fi invizibil",  ce implica stim cu totii

Pai de aia a si avut loc accidentul, daca te uiti la poveste dintr-un unghi usor diferit :)))))

Moto (autovehiculul 1) a crezut ca ala cu Dusterul (autovehiculul 2) nu-l vede cu toate ca era pe un ditamai cruiserul. Si a incercat o manevra de evitare care a iesit prost.

 

....bineinteles ca vina e a aluia cu Duster, ca daca statea in treaba lui nu il forta pe moto sa faca manevra de evitare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 minute, Paca a spus:

Asta nu implica sa nu respecti legea in esenta ei

Perfecta dreptate, dar din cand in cand chiar si o incalcare minora poate avea efecte nasoale.

 

Acum 19 minute, XaeL a spus:

Pai de aia a si avut loc accidentul

Omul a fost prea stealth 😅, ma gandesc totusi ca fiind pe cruiser viteza nu ar fi fost prea mare si ar fi fost mai bine sa opreasca decat sa evite(desigur una e ce ma gandesc ca ar fi fost mai ok si una e cum as fi reactionat la momentul respectiv)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de-astea. Cand intra unul in banda ii dai peste bot, nu la coada. Asta stiu ca e acoperit de lege si, prin urmare, si de asigurare. 

(GLUMESC, frana cat se poate cred ca era cel mai bine)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...