Sari la conținut

JURILOVCA 21- 22. 09. 2019


MIHAI VARADERO
 Share

Postări Recomandate

Se intra PE grindul lupilor din alt sat. Parca Mihai viteazu sau Since. Tot in zona Mai Este cetatea Histria. Sit arheologic

Mihai viteazu sau Sinoe.

Capul dolosman SI cetatea Argamum. Tot in zona jurilovca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, magarusulmarius a spus:

Vlad, incearca sa dai un telefon la  pensiunea casa lotca si aduci si cainele.                                             Pe canalul 5 se poate ajunge direct de la jurilovca?

Intai trebuie sa il invat sa stea in sa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La canalul 5 se poate din jurilovca.

Ori cu bacul  jurilovca - gura portitei SI de acolo cam 5 km PE Jos. Ori cu o salupa din jurilovca la canalul 5. Ori PE grindul lupilor.

Salupa gasiti in Port , trebuie doar sa intrebati. Gura portitei e f misto. Cam scumpa la cazare SI mancare.

Se poate sta SI la Cort inspre far, PE malul marii.

La far , SI la statia meteo (din Cate stiu eu sunt caini) strigati sa apara cineva ca altfel VA alearga cainii. 

Zona e foarte linistita.

Peste :Ori prindeti Ori vorbiti cu lipovenii. Sunt oameni SI ei ,SI banul face minuni . 

Distractie placuta SI sa puneti pozeee

Mi e dor de portita . Am ajuns prima oara PE vremea lui ceasca... Alte vremuri, se dansa PE bar SI se striga traiasca portita libera SI independenta.

Acum e altceva. 

Acolo ,la 17 Ani ,am stat o vara intreaga . Foarte frumoase amintirile ...

Asta e pentru Marcela!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 Chiar vroiam sa ajung prin zona si ma cam tenteaza si pe mine. O sa urmaresc  cu interes topic-ul. 

Marius as vrea sa merg si cu GTR-ul tau, daca se poate bineinteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt niste frumuseti pe care nu le pricep, insa nu neg ca exista, poate ni le explica cineva.

Am cautat pe net sa vad ce inseamna Grindul Lupilor, Canal 5.

Am gasit ceva care ma face sa-mi doresc neaparat sa ajung acolo, poate chiar cu K-ul, se preteaza perfect:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, _Tex_ a spus:

Intai trebuie sa il invat sa stea in sa.

buna asta cu patrupedul,,,mi-a scapat faptul ca urma sa vii pe moto,,,il stii pe foxu de pe forum ? el isi lua foxterrierul pitic si sarmos pe moto, il facea sandvis intre el si pasagera, deci se poate

am urmarit  cu sufletul la gura tot filmuletul cu drumul lupilor si eu sunt nerabdator sa-mi bag gtr ul pe coclaurile alea

+ 5 km pe jos si este tura perfecta

 

sds / dan - cu drag , poti incerca motoreta mea, acum am vazut la avatar ca nu mai ai vfr ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cazarea la pensiunea Anastasia prin bunavointa lui stefan. Toate cele sase camere. Dupa cazare luam barca rapida catre gura portitei unde vizitam localitatea si servim masa de pranz.Seara intoarcerea la jurilovca. Vin si peste din nou.

Duminica dimineata plimbare pe canale, iar peste si apoi spre casa. Vreau sa ajungem pe lumina.

O sa comunic in timp util ora si locul de intalnire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...