Sari la conținut

Duminica 22.09 - Poenile Valsanului + Cabana Cumpana


ovi_ice
 Share

Postări Recomandate

Duminica ma gandesc sa fac traseul urmator: https://goo.gl/maps/YieLfQYmATrPq9Rc7.

 

Mai jos sunt sectiunile ce prezinta interes, restul e doar autostrada. Probabil majoritatea ati mai fost pe acolo, drumul ar trebui fie ok fiindca nu a plouat. Eu merg cu anvelope de strada.

 

DJ703I: https://goo.gl/maps/gyRZs3xPSg6SExDR9

 

valsanului.thumb.jpg.06cf8fa627dc545752229018763363bd.jpg

 

DJ704I: https://goo.gl/maps/ps7oN41jpbPqwXrA9

 

vidraru.thumb.jpg.141cebf7a0c431928e37325b98ffe67f.jpg

 

Plecare la 9:00, ca sa nu fie chiar frig. 414 km in total, cu tot cu pauze de poze si mancat pe undeva cred ca ne putem intoarce pe lumina.

 

Daca sunt doritori, va astept in jurul orei 9 la orice benzinarie din zona Militari spre A1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu vine nimeni altcineva cu un alt traseu ca propunere alternativa, ramai pe asta si pleci singur, chiar, duminica? Sa stiu sa nu te incurc, in caz ca ma hotarasc in ultima clipa... :)

 

Dar mai ramane de vazut pana atunci...

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, 95% sunt sigur ca merg pe traseul asta. Ziua e scurta, de alergat 500-600 km la Bulgari m-am saturat, iar pe alte trasee (gen valea Prahovei, Transbucegi, etc) de la noi in weekend nu merg din cauza aglomeratiei. Nu mai zic ca A1 e la doi pasi de mine :D

 

Variante ar mai fi ceva de genul Pasul Predelus (DJ102I), continuam cu Zizin - Vama Buzaului (DJ103A - si asta e un off usor) cu intoarcere pe Siriu (desi am fost in weekend cu masina si e plin de semafoare alternative). Nu stiu exact cat vine in km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 17.09.2019 la 14:22, ovi_ice a spus:

Da, 95% sunt sigur ca merg pe traseul asta. Ziua e scurta, de alergat 500-600 km la Bulgari m-am saturat, iar pe alte trasee (gen valea Prahovei, Transbucegi, etc) de la noi in weekend nu merg din cauza aglomeratiei. Nu mai zic ca A1 e la doi pasi de mine :D

 

Variante ar mai fi ceva de genul Pasul Predelus (DJ102I), continuam cu Zizin - Vama Buzaului (DJ103A - si asta e un off usor) cu intoarcere pe Siriu (desi am fost in weekend cu masina si e plin de semafoare alternative). Nu stiu exact cat vine in km.

Cumnatul meu a fost pe https://goo.gl/maps/YieLfQYmATrPq9Rc7  si mi-a confirmat ca traseul e super. Duminica si eu sunt 80% sigur ca am sa merg .Am ceva de treaba sambata si sper ca o sa rezolv totul pana seara.Din ce am vazut eu vremea e ideala de moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Alecsa Cristi a spus:

Cumnatul meu a fost pe https://goo.gl/maps/YieLfQYmATrPq9Rc7  si mi-a confirmat ca traseul e super. Duminica si eu sunt 80% sigur ca am sa merg .Am ceva de treaba sambata si sper ca o sa rezolv totul pana seara.Din ce am vazut eu vremea e ideala de moto.

E super dacă nu-ți rupi vreo roată până în Valsanesti, că-s câteva cratere de toată frumusețea. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Doctor X a spus:

E super dacă nu-ți rupi vreo roată până în Valsanesti, că-s câteva cratere de toată frumusețea. 

😂😂😂 am kit de pană la mine, nu-i problema. E bine ca drumul e putin mai accidentat , înseamnă că nu ne întâlnim cu masini pe traseu. 

99% prezent duminică dimineață pentru plimbare😀

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai noroc. Incerc si eu sa vin la tura, dar inca nu pot spune sigur. Program incert...

Spuneti unde si cand maine dimineata si daca e sa fie, ma fac prezent :D Daca nu, have fun !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ovi_ice, @capone, @Alecsa Cristi domnilor, mulțumesc pentru companie. A fost o plimbare foarte reușită. Îmi cer scuze că la intrarea in București din cauza traficului nu am reușit să vă salut pe toți.

Poate mai prindem o ieșire toamna asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, a fost foarte tare ;) Vremea neasteptat de calda (chiar si pe langa Vidraru). 410 km in total, din care vreo 40km de forestier, care au meritat praful inghitit :)))

 

Poienile Valsanului:

IMG_5340.thumb.jpg.fd7adf7c5ae4adce4a9bc1f93fe28eaf.jpg

 

IMG_5341.thumb.jpg.6b1557289fb9bfdc03b61cafc1eacbff.jpg

 

Cabana Cumpana:

IMG_5343.thumb.jpg.29eaaf03827cf05967ebfd126e896ebb.jpg

 

IMG_5344.thumb.jpg.d95816f6072a03f5ee43e299efa89ce0.jpg

 

Mai am cateva trasee de genul asta in cap (pt vaci de adventure :D), dar as vrea sa schimb anvelopele cu ceva 50/50, mai ales daca incep ploile in perioada urmatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 Super companie, vremea ideala, traseul exact ce trebuie si un praf delicios :)) Cum zicea si Baxxter, sper sa ne mai gasim curand la o plimbarica.

Pozele din telefon. Va trimit mai pe seara sau maine, cand apuc sa le uploadez, si ce am descarcat din Gopro ;)

 

 

 

G0102786.JPG

G0102789.JPG

G0112802.JPG

G0142857.JPG

G0142865.JPG

IMG_6261.JPG

IMG_6262.JPG

IMG_6264.JPG

IMG_6266.JPG

IMG_6268.JPG

IMG_6271.JPG

IMG_6276.JPG

IMG_6277.JPG

IMG_6278.JPG

IMG_6282.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E pus sa faca poza la fiecare nu mai stiu cate secunde (5 parca) :)

Am reusit sa uploadez filmele, va dau imediat linkurile pe PM. Ursul e in GOPR2835, la min 1:10 :))

Ca va ziceam de Baiuluilui, sa va fac chef ca idee de iesire pt cand or fi niste gume mai 50/50 ;)

Urcat prin Comarnic > Secaria si coborat in Busteni

126432852467_o.jpg

144554066_o.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...