Sari la conținut

Pe Magheru cu slick uri


JAGI
 Share

Postări Recomandate

Asta seara pe Magheru. Au trecut zeci de motociclete pe linga accident si nu a oprit nici unul. In zona in care eram nu puteam sa opresc. Rider ul era oe picioare, cam tremura tot. Cine i de vina, e putin important. Daca avea viteza, era in salvare sau la morga.

20C56A1A-8D71-4AC6-928F-E36149CD7D76.jpeg

Editat de JAGI
Poze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, JAGI a spus:

Asta seara pe Magheru. Au trecut zeci de motociclete pe linga accident si nu a oprit nici unul. In zona in care eram nu puteam sa opresc. Rider ul era oe picioare, cam tremura tot. Cine i de vina, e putin important. Daca avea viteza, era in salvare sau la morga.

 

20C56A1A-8D71-4AC6-928F-E36149CD7D76.jpeg

Salut! Am oprit fix trei moto. Eu, inca un baiat si o fata. Am reusit sa stau de vorba cu mobristul un pic. El schiopata un pic. Am baut o apa impreuna. Sotia lui e la spital, cu dureri in zona bazinului, potrivit celor spuse de acesta. Neacordare de prioritate din partea masinii... Moto venea pe Magheru, de la Romana spre Universitate. La intersectia cu strada care duce spre Biblioteca Centrala Universitara, s-a produs impactul. Moto era sifonata pe stanga si in fata: carena, far, bord, schimbator, toba. nici unul dintre soferi nu avea alcoolemie - am asistat intamplator la teste.  Sanatate celor doi de pe moto! Cel mai probabil, vor povesti ei aici pe forum, dupa ce isi revin. Va salut cu respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles de pe grupurile moto pe facebook ca el ar fi ok insa sotia lui ar fi la spital. Ii doresc insanatosire grabnica. 

Cu ocazia accidentului lui, am aflat (de parca mai era vreo noutate) din comentariile de pe FB, ca sunt foarte foarte multi motociclisti bombe cu ceas. Inca e o minune ca nu o mierlesc mai multi raportat la ce scot pe gura. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, LimpTA a spus:

Am inteles de pe grupurile moto pe facebook ca el ar fi ok insa sotia lui ar fi la spital. Ii doresc insanatosire grabnica. 

Cu ocazia accidentului lui, am aflat (de parca mai era vreo noutate) din comentariile de pe FB, ca sunt foarte foarte multi motociclisti bombe cu ceas. Inca e o minune ca nu o mierlesc mai multi raportat la ce scot pe gura. 

Aia sunt mai degraba kamikaze, decat motociclisti. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-l stiti pe Jagi,,are o obsesie pentru cauciucuri.Daca nu ai gume 2019 septembrie esti un inconstient in viziunea lui!

Daca stai pe loc si te loveste unul,esti de vina din punctul  lui de vedere,daca nu ai gume nou noute!

Sper ca fata sa fie cat mai ok.Multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, adiy32 a spus:

 

Daca stai pe loc si te loveste unul,esti de vina din punctul  lui de vedere,daca nu ai gume nou noute!

Pai si nu e asa? Daca erau noi noute aveai aderenta maxima cand fraierul intra prin efractie din spate nici macar nu clintea motoreta 😅. Lasand gluma la o parte cauciucurile sunt printre cele mai importante consumabile alaturi de placutele de frana, neschimbate la timp pot avea consecinte drastice(la max 5 ani de la DOT trebuiesc schimbate indiferent de starea lor). Totusi alea din poza nu sunt nici pe departe(parerea mea) asa uzate, am dat cu zoom dar pe mijloc pare praf. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, adiy32 a spus:

Nu-l stiti pe Jagi,,are o obsesie pentru cauciucuri.Daca nu ai gume 2019 septembrie esti un inconstient in viziunea lui!

Daca stai pe loc si te loveste unul,esti de vina din punctul  lui de vedere,daca nu ai gume nou noute!

Sper ca fata sa fie cat mai ok.Multa sanatate!

Macar te ai uitat la poza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 49 minute, Paca a spus:

Absolut gresit ...dar nah asa e ...gura internetului doar un router defect o astupa  😋

Pai si care e adevarul? Majoritatea producatorilor de cauciucuri sugereaza schimbul la max 6 ani, tinand cont ca o motocicleta nu o folosesti precum o masina scade putin durata de viata, sau poate nu e asa? Ca si idee firma mea la produse din cauciuc ofera 5 ani garantie

Editat de Aion2014
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, adiy32 a spus:

Nu-l stiti pe Jagi,,are o obsesie pentru cauciucuri.Daca nu ai gume 2019 septembrie esti un inconstient in viziunea lui!

Daca stai pe loc si te loveste unul,esti de vina din punctul  lui de vedere,daca nu ai gume nou noute!

;))))))  daca lantul nu e uns corespunzator puscaria pe viata te paste ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 53 minute, Paca a spus:

Inainte de a face o afirmatie , fa un mail si trimite-l la 3-4 firme producatoare de anvelope . 

Astept raspunsul aici .

Multumesc 

Pe principiul inainte sa te dai rotund fi patrat si elucideaza misterul sau o iei si tu Braila pe urmele lui Petrica? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Eu sunt cel implicat in accident.Incep prin a infirma faptul ca aveam slick-uri.Am cauciucuri dot 2017 Dunlop Sportmax.Dar asta nu schimba cu nimic datele problemei.Nenea din auto peugeot ( uberist ) trebuia sa ne dea prioritate.A vazut ca venim, a oprit, apoi a demarat in tromba parca cu intentia vadita de a da peste noi.Aveam maxim 50 la ora..s-a franat violent, si ne-am dus taraș si cu fata si cu spatele.Nu stiu cine si cum ar fi putut evita asta.Multumesc celor care ati oprit (raman dator cu berea), si da..multi au trecut si nu i-au interesat.In fine incerc sa atasez si poza cu gumele( poza facuta cu cateva zile inainte) pentru a infirma zvonul  cu slickurile.Asfalt uscat si grija mare la dobitoci

1DADBB75-3FF5-4582-88C7-5D40F24FCFD9.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...