Sari la conținut

TET Albania 2019 - Cele 5 elemente!


Postări Recomandate

La 02.10.2019 la 12:53, popp a spus:

Salut! frumoasa tura!

Ati spus undeva, mai sus, ca mobrele mai grele ( dakar si x-ul lui Eru) s-au descurcat mai putin pe unele portiuni. Inteleg ca un Dakar e mai greu, dar X-country  acela "adventurizat" ar trebui sa fie mult mai usor. Apropos, pe la ce gramaj a ajuns X-ul? 

 

Ca sa iti supun sincer nu stiu cate kg are, chiar as vrea sa-l cantaresc dar nu prea stiu unde as putea facea asta.

Ca si estimare, s-a nascut cu 144 adica exact cat are si 690 din care am dar jos aprox 3 kg cu toba si le-am pus la loc cu fairingul, deci pana acum sunt pe zero.

Xtank 2 kg  http://hotrodwelding.nl/product.php?id=3

S-ar mai adauga greutatea rack-ului pentru care producatorul nu da nici o valoare: http://hotrodwelding.nl/product.php?id=8 sa zicem tot 2 kg

Ar mai fi scutul cu 500 g diferenta de greutate [estimata]

Hai sa zicem ca ar avea 150 kg.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 02.10.2019 la 11:23, plescoi rulz a spus:

Mobre mici in general, bagaj putin. Tura se poate face si fara cort, gasesti cazare oriunde daca nu esti foarte pretentios (un pat curat si un dus cu apa calda). Dakarul a fost cea mai mare motocicleta dar s-a descurcat fara probleme. Acuma fiecare cum isi stie motocicleta, faceai traseul si cu un 990 daca stii cu el si esti mai inaltut.

Ce este avantajos la trasee in tari mai calde (Albania, Grecia, Macedonia, sudul Bulgariei) este ca nu prea sunt noroaie si drumuri desfundate ca pe la noi. Totul e piatra, e uscat in general asa ca nu e pericol de alunecare pe glod :)

 

 

 

Multam de raspuns si numai bine.

 

ceva track se poate ?:)

respecte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://drive.google.com/open?id=1bzp9P-0FSf0qAoE6jsvUr7cmy59SizTP&usp=sharing

 

traseul albastru din sud prin Seres-Salonic-Igoumenitsa este doar o varianta pe care nu am mers.

Restul traseului e complet doar dus.

Intoarcerea a fost prin Macedonia, Serbia, Bulgaria, Russe.

Si in Albania am mai facut trasee (Ohrid) care nu sunt pe track. Asta e cel propus de acasa pe care l-am facut in proportie de 90%.

Merita!

Editat de plescoi rulz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 05.10.2019 la 22:10, foxbat a spus:

 

 

Multam de raspuns si numai bine.

 

ceva track se poate ?:)

respecte!

 

Pai in mare am mers pe track-ul TET Albania dinspre sud spre nord. Il gasesti downloadabil pe web. 

Mai nou exista si aplicatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 23.09.2019 la 13:15, plescoi rulz a spus:

Avem noroc, mosul ne da doua camera la ultimul etaj, 4 parca

 

motociclistul vrea cat mai jos, la parter daca se poate, daca nu la 1 ... sau l-ati lasat pe mos sa care bagaje? :P

La 01.10.2019 la 22:50, zemil a spus:

Mai exact 4, eu n am baut, sau poate chiar 3...n am contorizat mai departe, apoi ca sa ma scuz mai departe Pamant a zis, "ia si o sticla de vin" :))

 

tot e trist :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, b374 a spus:

 

motociclistul vrea cat mai jos, la parter daca se poate, daca nu la 1 ... sau l-ati lasat pe mos sa care bagaje? :P

 

Cum se vede experienta domne .......

 

Acum 7 ore, b374 a spus:

 

tot e trist :(

COOH - ul este viata ...... :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, ERU a spus:

 

Cum se vede experienta domne .......

 

COOH - ul este viata ...... :)

 

 

pai experienta te invata. eu am invatat ca fac buba cand nu merg pe drumul meu si etajul 4 nu e in drumul meu 😛 mno, vezi ca imbatranesc si devin intelept? :)

Editat de b374
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Mno, nu tre sa fii motociclist de mult timp ca sa preferi parter, dar cum Bunutul si-a dat contributia la vreme buna si damage-uri putine, am urcat si noi la ultimul etaj ca nu era sa fim bulangisti. Nu e in fiecare zi sambata. 

Dar si aici, in ceste situatii grele, gloria e mai dulce cand privesti relaxat de la roofterrace, peisaje de vis (urbane, rurale sau pur si simplu naturale).

Cand viata iti da lamai....le pui in tequila :)

 

Pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...