Sari la conținut

Accident mortal Bacau.


Fiziflash
 Share

Postări Recomandate

Am auzit de un accident nasol in Bacau azi.

 

Cica un taximetrist ar fi dat sa intoarca (era discontinua) si un tanar de 27 ani s-a infipt in el. Informatia a venit cu niste detalii horror despre cum tremura saracul, cu fizicul facut zdreanta, speriat si in dureri. A murit sarmanul la spital.

 

M-a strans in spate.

 

Daca stiti detalii ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 102
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pragul de viteza dincolo de care apar foarte usor leziuni interne incompatibile cu viața este surprinzator de mic. Cică vreo 50 la ora, in cazul unui impact frontal. :(

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alti 2 ani cu suspendare.

Oare se va modifica vreodata legea asta ? Moare cineva din vina ta exclusiva , direct inchisoare cu executare.  

Sa vezi cum scade brusc numarul de accidente si nu mai ocupam primul loc din Europa la numarul de morti pe  sosele. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 minutes ago, george13 said:

Alti 2 ani cu suspendare.

Oare se va modifica vreodata legea asta ? Moare cineva din vina ta exclusiva , direct inchisoare cu executare.  

Sa vezi cum scade brusc numarul de accidente si nu mai ocupam primul loc din Europa la numarul de morti pe  sosele. 

Atat timp cat ai baroni locali, fii de smecheri (Iorgulescu), partidele si clanurile lor, care au nevoie de legea asta... nu se va modifica :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 ore, paulynos a spus:

 

De ce te intereseaza detalii?

Pentru ca dintre toate despre care am aflat , acesta m-a oripilat si m-a afectat la propriu.

Poate si din cauza ca stiu foarte bine zona aceea de Bacau. 

Poate ca mi-am si imaginat cum mergea cu RR ul prin oras, acum era totul bine si placut, si peste cateva clipe esti cu trupul hacuit, tremurand, simtind sangele cald curgand din tine, si fiind in stare de soc vis a vis si de ce s-a intamplat, dar mai ales ca poate realizezi ce urmeaza.

 

Mi se pare horror accidentul acesta. Chiar azi am avut treaba prin Bacau si m-a bantuit toata ziua. Cred ca am incheiat sezonul 2019.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai asa un moment, fa-ma sa-nteleg: te folosesti de moartea unui om ca sa comunici ca te inteapa pe tine inima si te bantuie chestii pentru ca stiai tu zona. Tu esti victima de fapt, nu omul asta care s-a prapadit saracu', am inteles acum.

 

Ar trebui sa-ti crape obrazul de rusine mai baiatule, attention whore ce esti, nu te mai catara pe tragediile altora ca sa pozezi tu in victima. Zi o rugaciune daca vrei si vezi-ti de drum. Vezi clipul asta, poate te trezesti la realitate.

 

PS Si totusi nu ai raspuns la intrebarea initiala: de ce ai nevoie de detalii, ce faci cu ele? La cat de sensibil esti ar trebui sa te feresti de ele ca ti se face rau, si nu sa le ceri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 27.09.2019 la 22:34, Fiziflash a spus:

 

Poate si din cauza ca stiu foarte bine zona aceea de Bacau.

rivalitati de Moldova...

 

RIP baiatului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

41 minutes ago, mihai c said:

Nu vad eu bine sau a facut un wheelie cu 15 m inainte de impact?

Oricum,foarte cu ghinion accidentul;chiar ma bucuram ca parca anul asta fusese mai blind cu noi...

Stoppie. A franat tare din sperietura. Guma a tinut insa s-a facut sandwich intre motocicleta si taxiu. Urata potrivire :( 

 

7 minutes ago, Paca said:

Bland pe dracu ...nu apar aici ...dar pe fb , nu exagerez daca zic ca a fost saptamana si decesul .

Printre putinele posturi unde-ti dau dreptate. Si vor fi din ce in ce mai multe. Accidentele de acum sunt "inertia" a ceea ce s-a semanat ca si cultura/responsabilitate moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu avea viteza,dar lipsa de experienta si-a spus cuvantul. Clar a fost vina taximetristului dar la 60 la ora si daca intra in masina tot avea sanse sa supravietuiasca. Daca nu strangea maxim fata,nu murea. Dar asa e cand inveti doar sa accelerezi si nu te gandesti la momentele de genul,nu exersezi o franare de urgenta,nimic de genul. Tipul mergea ca un cocalar pe motor prin centrul orasului si cu viteza,desi acum s-a nimerit sa circule regulamentar(abia plecase de la semafor)Era chiar sa calce anul trecut o femeie insarcinata pe trecerea de pietoni care intamplator era sotia unui motociclist. Dar revenind la accident,din cauza felului in care a franat,a venit motorul peste el si ghidonul i-a facut o gura in spate si i-a atins coloana,asta a fost cauza pentru care nu a mai supravietuit. Accidentul mi se pare banal fata de altele,daca nu apasa asa frana,era alta situatia acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...